גליה מאור

מכתב פתוח בעניין הסרת מועמדותי לדירקטוריון הבנק והמשך כהונתי כמנכ”ל

גליה מאור
אתחיל דווקא מהסוף: בנסיבות שנוצרו בעת האחרונה, החלטתי למשוך את מועמדותי לכהן כדירקטורית בבנק

אתחיל דווקא מהסוף: בנסיבות שנוצרו בעת האחרונה, החלטתי למשוך את מועמדותי לכהן כדירקטורית בבנק לאומי ולהישאר בתפקידי כמנכ”ל הבנק.
רבות דובר ונכתב על מועמדותי לדירקטורית בבנק ולתפקיד יו”ר הבנק בהמשך. עד כה לא התבטאתי בפומבי בנושא זה, ואני חושבת שלאומי בלוג, כפלטפורמה אישית ובלתי אמצעית, הוא המקום המתאים ביותר להתבטא בנושא.

לאומי הוא הבית שלי. ב-19 השנים האחרונות אני נמנית על עובדיו הבכירים וב-15 השנים האחרונות אני מנהלת אותו. את תפקידי אני ממלאת מתוך שמירה קפדנית על כספי המפקידים וחובת הנאמנות שלי נתונה באופן מוחלט ללקוחות הבנק, לעובדים ולבעלי המניות שלו. לאומי הוא בנק חזק ויציב, עם מבנה הון איתן, מבנה הכנסות מגוון ואלפי עובדים נאמנים המשרתים את לקוחותיהם בנאמנות ובאהבה. בשל אלה עמד הבנק איתן במשברים, עולמיים ומקומיים כאחד, התמודד בהצלחה עם גאות ושפל ויצא מחוזק מכל אתגר.

את החלטתי להתמודד על תפקיד דירקטור בבנק, ולאחר מכן על תפקיד יו”ר הדירקטוריון, קיבלתי לאחר שהיו”ר הנוכחי, איתן רף, הודיע על החלטתו שלא להמשיך לתקופת כהונה נוספת, ולפרוש מתפקידו כיו”ר הדירקטוריון בתום הקדנציה המסתיימת בקיץ הקרוב. איתן ואני מלווים האחת את השני ומכהנים זה לצד זו, כבר 15 שנים. יחסינו המצוינים השפיעו ומשפיעים לטובה על תפקודו של הבנק, וגם כשהיו חילוקי דעות, הרי שאלה היו על רקע מקצועי ותמיד ידענו לקבל את ההחלטה המייצגת בראש ובראשונה את טובת הבנק. לאיתן שמורות זכויות רבות בהתעצמות הבנק ובהיותו הבנק המוביל בישראל, ואת התודות על פועלו הרב עוד נביע בהמשך. ניסיתי להניא את איתן מהחלטתו שלא להמשיך לכהונה נוספת, ורק משלא נענה להפצרותיי, החלטתי להתמודד על התפקיד.

עם קבלת ההחלטה, פעלתי כדין ובאופן שקוף. לא במחשכים עשיתי זאת, לא במסתור, לא בדרכי ערמה. פניתי באופן רשמי אל ועדת המניות של הבנק (המייצגת את מדינת ישראל) מילאתי טפסי מועמדות רשמיים ככל מועמד, פרסמתי את דבר מועמדותי ברבים, באופן גלוי ומבלי להסתיר דבר.

את החלטתי קיבלתי אך ורק מתוך רצון לתרום לשימור הצלחתו ויציבותו של הבנק ומתוך ראיית טובת לקוחותיו, עובדיו ובעלי המניות שלו. אלה עמדו תמיד לנגד עיני, לא פחות מששקלתי את טובתי האישית. כך נהגתי גם הפעם.

בניגוד לרושם שהודגש לאחרונה במקומות רבים, מינוי מנכ”ל לתפקיד יו”ר של אותה חברה, הוא נוהג לגיטימי, נפוץ, מתוכנן ומבורך, המקובל במאות ואלפי ארגונים, בארץ ובעולם, לרבות בנקים ובזכותו משכיל הארגון לשמר את הידע והניסיון הארגוני הנצבר. נוהג זה מגביר מחד את יציבות הארגון העסקי ובה בעת גורם גם להזרמת דם חדש ורענן לדרגי הניהול הגבוהים. מודל זה קיים והיה נפוץ גם במערכת הבנקאית, לרבות בבנקים בבעלות ממשלתית.

סוגיית המינוי שלי כדירקטורית אינה סוגיה משפטית במהותה. כל חיי, בכל תפקידי ובכל מקום בו שירתתי, נהגתי עפ”י החוק, וברוח החוק. נאמנה לדרכי ולערכי, לא אעשה דבר שיש בו ולו ספק של הפרה של חוק או תקנה כלשהי. אם קיימת מחלוקת על פרשנות משפטית, הרי שבית המשפט הוא המקום הראוי לבירורה.

בנסיבות שנוצרו החלטתי כי עדיף שאסיר את מועמדותי לתפקיד דירקטור בבנק לאומי. אני עושה זאת מתוך דאגה לבנק, ליציבותו, ולדרכו, ומשום שטובת לקוחותיו ועובדיו חשובה בעיני. מבחינתי תפקיד היו”ר איננו תכלית שאין בילתה, אלא אבן דרך משמעותית אשר מהווה המשך לפועלי, בה יכולתי להעמיד לטובת העניין מיכולותיי ומניסיוני.

הנהלת בנק לאומי היא הנהלה חזקה, יציבה ומצליחה. שאלת מבנה הבעלות העתידי איננה חדשה והנהלת הבנק הוכיחה כי היא ממוקדת ונחושה לפעול לטובת הבנק ולהצלחתו. סוגיה זו לא השפיעה על ביצועיו של הבנק ולא אתן שתשפיע.

כמנכ”ל הבנק, אמשיך להוביל בנאמנות, באחריות ובמקצועיות את הבנק לטובת ציבור בעלי העניין בו כפי שעשיתי עד כה.

תגובות הקוראים (122)

 1. ר.ת

  שלום הגברת גליה מאור
  אני מנצלת במה זו ופונה אלייך בבעיה אישית,

  שמי ר’ אני בת 38 ומתגוררת בל אביב.
  אני עובדת הבנק כבר 4 שנים ( סניף בת”א) באופן זמני, ב- 11/3/11 הסתיימה עבודתי בבנק וקיבלתי מכתב פיטורין

  יש לי המלצות של שלושה מנהלי סניפים, הערכה השנתית שלי מאוד גבוהה, אני עובדת בחצי שנה האחרונה במחלקת פרימיום, אני רכזת דיגיטל בסניף (הבאתי את הסניף להישגים מרשימים) ושמתי לנגד עיני את מטרות הסניף, אני אוהבת לעבוד בבנק ורואה את עתידי בבנק- ויש לי בהחלט את היכולות לכך.
  הייתי בשיחת שימוע בה נכחו מנהל הסניף שלי ועובדת כוח אדם, יומיים אח”כ קיבלתי את מכתב הפיטורין- יש לי הרגשה שצעד זה נעשה באופן שרירותי מבלי להתייחס לעובדות. כל הזמן מציינים באוזני שהתקבלתי לבנק כטלרית ובגלל שאני עדיין על תקן זה, לא מקבלים אותי, לא נתנו לי את ההזדמנות אפילו לגשת למבחני הקביעות.
  כשהתקבלתי לבנק לא נאמר לי שבמסלול שהתקבלתי לא ניתן לקבל קביעות להיפך עודדו אותי כל הזמן להגדיל ראש ולקחת פרויקטים על עצמי ואמרו לי שמה שיקבע אם אקבל קביעות זה מבחן ואחריו ועדה. אני מרגישה שנוצלתי על ידי מערכת שכל כך התגאיתי להיות חלק ממנה ובקלות בלתי נסבלת פולטת אותי החוצה.
  אני מתוסכלת מאוד מהעניין כיוון שהבנק הוא הבית שלי ואני לא רוצה לראות את עצמי בבנק אחר.
  קשה לי המחשבה שאצטרך לעמוד מחר בתור ללשכת התעסוקה כמובטלת, אני מקווה מאוד שלעובדה שיש לי ארבעה ילדים לא הייתה השפעה על המשך העסקתי.
  בנק לאומי שם לעצמו מטרה מאוד חשובה ומבורכת לתת יד לקהילה בהתנדבות ובאספקטים אחרים. כתוב ” עניי ביתך קודמים לעניי עירך”, אני עובדת שלכם תנו לי יד והבנק מנגד ירוויח עובדת מסורה, חרוצה ולויאלית לבנק.
  מקווה שאקבל את ההזדמנות המגיעה לי- ושאוכל לחזור לעבודתי.
  תודה מראש

  ר.ת.

  הגב
 2. אסף מתתיהו

  גליה שלום,
  בימים אלו מתארגנת עצומה ברשת הקוראת לעובדים במשק לא להתייחס למעבר לשעון החורף המונע משיקולים פוליטים וגורם לנזקים גדולים למשק.
  עצומה זו לא תעבוד ללא התגייסות מנהלי החברות הגדולות במשק.
  אני פונה אליך בבקשה לקרוא את העצומה ולבדוק אפשרות שבנק לאומי יצרף כגוף אחד ליוזמה
  בברכת שנה טובה
  https://www.atzuma.co.il/nowinterclock/0/10/

  הגב
 3. ישראל

  אם את נשארת כמנכ”ל הבנק אז יש לי שאלה פשוטה.
  למה קשה כל כך לקבל הלוואה בבנק לאומי
  מה גם שאם כבר לקבל הלוואה אז צריך ערב, אוקיי אז יש!
  ערב טוב , גם יש !
  אבל ערב שנמצא בבנק לאומי ונמצא גם באותו הסניף זה מוגזם !!!

  הגב
  • קרן טאירי

   ישראל שלום,

   עקרונית, שיקולי מתן אשראי ללקוח נמצאים בסמכותה של הנהלת הסניף הספציפי, בהתאם למאפייני הלקוח, ההיסטוריה של הבנק עימו ועוד. מאפיינים אלה באים לכדי ביטוי גם באמצעות מערכת ניקוד אשראי (credit scouring).

   אם את/ה מעוניין, אפשר לפנות אלי למייל על מנת שאברר פרטים מדוייקים.

   בברכה,

   קרן.

   הגב
   • דני

    קרן אני מתפלא שלא שמת לב ש”ישראל” מנצל את טוב ליבך כדי לפרסם חברה בשם “מרום מינוף הלוואות אקספרס” באמצעות הלינק לשם שלו
    אני חושב שזה ממש לא ראוי ואני בטוח שלא תתנו יד לפרסום זול בבלוג שלכם לגורמים לא מוכרים

    הגב
    • ישראל

     ראשית כל אני לא מנצל כלום וזו הייתה שאלה כנה שרציתי תשובה, שנית נכון מרום מינוף היא חברה לייעוץ כלכלי, לאחרונה נתקלנו בבעיה בקבלת הלוואות ללקוחות של בנק לאומי ועל-כן השאלה במקומה !.

     הגב
     • דני

      אני חייב להעיר לך בנימוס שמקצועיות נמדדת קודם כל בהבנה שערב הוא לא הקריטריון העיקרי במתן משכנתאות. יכולת ההחזר של הלווה העיקרי הוא המדד הראשון למתן הלוואה. – ערב טוב ולווה עם יכולת החזר גרועה=הלוואה גרועה. יום טוב ומזל טוב ללאומי על אתר הפייסבוק החדש

 4. דילמת הבלעדיות: פתרון חדש | יחסי ציבור ואסטרטגיה

  […] ב"ממון"? אצל לפיד באולפ"ש? לא ולא. מאור פרסמה פוסט. צריך להבין- מדובר בצעד אמיץ מבחינתה של מאור: אין לה כלי […]

  הגב
 5. רחל

  גב’ גליה מאור שלום רב,

  ברצונכם שנשתמש בערוצים הישירים. בסניף שלי פעמים רבות מדי כל מכשירי הכספומט והפקדת הצ’קים אינם פועלים באותה עת. אלו הערוצים הישירים העומדים לרשותנו כשהסניף סגור. לא ייתכן שלא נוכל למשוך כסף או להפקיד צ’קים ואין עם מי לדבר. אין טלפון ואין שום זמינות לבנק. אנא, וודאו שתופעה זו לא תישנה כדי למנוע עוגמת נפש, וכעס כפי שבא לידי ביטוי גם היום אצל אנשים שעמדו חסרי אונים מול המכשירים המשותקים.
   
  בכבוד רב ובתודה
  רחל

  הגב
  • יואב פולס

   רחל שלום,

   אשמח לדעת באיזה סניף מדובר, ע”מ שאוכל לבדוק, ולפנות לגורמים האחראים על תחזוקת המכשירים ותקינותם.

   אנא שלחי את הפרטים למייל המצורף.

   הגב
 6. יעקב

  שלום גברת מאור,
  ראשית, חבל לנו על כך שהסרת את מועמדותך לראשות הבנק.
  ברצוננו לבקש את עזרתך בבעיה מהותית בה נתקלנו מול חברים שהנם לקוחת בנק לאומי למשכנתאות:
  1. מדובר בזוג חברים שנקלע למצוקה כספית ופיגר במספר החזרי המשכנתא בעבר ולפני כחודשיים המשפחה פונתה מביתה ע”י כונס הנכסים של הבנק. כעת המשפחה מפוזרת במס’ בתים של חברים והבת החיילת שמגיעה לחופשה מהצבא, אין לה איפה ללון.
  2. במהלך מו”מ עם הבנק ונאמן שמונה לטפל בנושים נוספים, הגיעו להסכם משותף עם כונס הנכסים של הבנק וסוכם על תשלום החוב של 70,000 ש”ח לבנק ו- 30,000 ש”ח לנאמן, עד תאריך 27.1.2010 היה צריך להעביר את הכסף.
  3. הכסף לתשלום החוב הושג ע”י המשפחה בעזרת מקום עבודתו של הבעל (מכון ויצמן). עכב עיכובים אדמיניסטרטיביים בהעברת הכסף ממקום העבודה למשפחה, נוצר איחור של 3 ימי עבודה בתשלום לכונס הנכסים.
  4. בתאריך ה- 2.2 כאשר המשפחה ביקשה להעביר את הצ’ק לכונס, הכונס התנגד וטען שעקב הפיגור של 3 ימי עבודה, אינו מוכן לקבל את הכסף וטען שהתיק הועבר להוצאה לפועל.
  זאת היתה טענה לא נכונה, כי על פי בדיקתנו התיק הועבר להוצאה לפועל רק ב- 3.2, ואם היה מגלה קצת נכונות היה יכול להחזיר את הבית למשפחה.
  5. כרגע הנושא ממתין להחלטת ראש ההוצאה פועל וכמו כן נפתח תיק ע”י הכונס בבית המשפט המחוזי.
  בפרק הזמן הקצר הזה הבית הועמד למכירה ועבר התמחרות ויש “זוכה”. למרות זאת לאחר שיחה עם הכונס וגם עם הנאמן, נאמר שבמידה והבנק יסכים ל”ביטול בהסכמה” מחוץ לדלתות בית המשפט, קל יותר יהיה לאשר בבית המשפט את החזרת הבית וביטול המכירה של הבית.

  אנו בתור חברי המשפחה מודעים לחומרת הבעיה של בעלי משכנתאות שלא עומדים בתשלומים וברור לנו את מידת הפגיעות של הבנק. יחד עם זאת, עומדת לפנינו משפחה שבורה ומפורקת שרואה כיצד ביתה נלקח מידיה שכל זה יכול היה להסתיים בצורה אחרת אם כונס הנכסים של הבנק היה מוכן לקבל את הצ’ק מהמשפחה.

  בתור הבנק המוביל במדינה אנו מבינים את חשיבות רווחיות הבנק אך יחד עם זאת קיימת ציפייה לגמישות והבנה שתביא להצלת המשפחה תוך הבטחה של המשפחה לעמוד בהחזרי המשכנתא העתידיים.
  גברת מאור – חשוב לנו להדגיש שניסינו לטפל בכך דרך גורמים בבנק לאומי למשכנתאות ללא הועיל. אודה לך מאוד אם תוכלי לגלות הבנה ומעורבות אישית להצלת בית המשפחה!
  חג שמח!
  יעקב ובתיה
    

  הגב
  • מערכת הבלוג

   שלום רב,

   מדובר במקרה מוכר ורגיש, בו לא נוכל לפרט באתר את תשובתנו, עקב שמירה על פרטיות הלקוחות.

   ברשות הלקוחות נמצא כל המידע, עם זאת במידה וברצונם לקבל פרטים נוספים, או להוסיף פרטים שאינם ידועים לבנק, הם מוזמנים ליצור קשר עם מר יונתן לוי, הממונה על פניות הציבור לאומי למשכנתאות, בטלפון 7100517 – 03.

   בברכה,

   מערכת הבלוג.

   הגב
   • רוית

    לאחר קריאה מעמיקה של התגובה הארוכה שלמעלה המציגה מקרה מייצג של משפחות שלא עומדות בהחזרים ומאבדות את ביתן, אני רוצה לציין לטובה את פרסום התגובה ע”י בנק לאומי בבלוג. אני חושבת שהעובדה שפרסמם זאת מעידה על שקיפות הבלוג גם עם התגובות לאו דווקא מחמיאות.
    בנוגע למקרה הספציפי, כולי תקווה שהבנק יגלה רגישות וילך לקראת הלקוח גם אם הלקוח מעד בהחזרים מתוך הבנה שגורלה של משפחה טמון בכך.
    לקראת חג הפסח הקרב אשמח לשמוע (ובטוחני שגם לקוחות הבנק ובנקים אחרים) שניתנה למשפחה הזדמנות לחגוג את ליל הסדר בביתה.

    אשמח אם תעדכנו בבלוג מה היתה החלטתכם לגבי המקרה.

    תודה.

    הגב
 7. avi

  גליה שלום
  אני פונה אלייך כבעל של מישהי בתוך הבנק שלך שעובדת כבר מס’ שנים אך טרם התקבלה כעובדת מן השורה,משיחות שערכתי מול הממונים עליה הבנתי שהיא אדם מאוד מרכזי בהתנהלות הסניף למדה והשקיעה רבות בעבודתה,היא אדם מאוד ייסודי,דקדקן,ומבצעת את עבודתה על הצד הטוב ביותר (כך לפי הממונה הישיר שלה שגם הוא מאוד מתוסכל ממצב זה) אך עקב החלפות מנהלי הסניף הוחלט שלא לקבלה כעובדת מן השורה והיא צפויה כך לפי ממוניה לעזוב את מקום עבודתה,אני יודע שאשתי מאוד מתוסכלת ממצב זה ומרגישה חסרת אונים לאחר כל השנים שבהם תרמה רבות לסניף,אני יודע שאין זה מקובל לבצע פנייה אלייך מעל דפי האתר אך אנו כמשפחה מרגישים חסרי אונים ומנסים להיעזר בכל מה שאפשר ,כולי תקווה כי פנייה זו תגיע אלייך ותוכלי לעזור למשפחתנו.אני יודע ושומע על כל העזרה שאת עושה עבור הזולת ומעריך זאת ולכן פניתי אלייך.אנא חזרי אליי ,צרפתי את המייל שלי במידה ותרצי לדעת את שמה והסניף שבו היא עובדת
  בתודה מקרב,לב
  אבי.

  הגב
  • מערכת הבלוג

   אבי שלום,

   פנייתך הועברה למנכ”ל הבנק, ולבקשתה – לטיפול מערך משאבי אנוש. מכיוון שמדובר בנושאים אישיים, הטיפול בפנייה נעשה ישירות מולך.

   בברכה,

   מערכת לאומי בלוג.

   הגב
 8. פנחס מור

  צר לי על החלטתך , נראה לי שניקלעת לכוחות שאין טובת הבנק לנגד עיניהם זולת הם עצמם ,כנראה לי כי לאור ההתרחשויות בהמשך, ההחלטך להסיר את המועמדות לדירקטוריון תביא נזק לבנק.
   

  הגב
 9. מתעניינת

  יפה עשתה גליה מאור, ונכון יותר היה אם לא היה מתחיל מחול השדים הזה.
  כסא היו”ר אינו כס מלכות שאיתן רף מפנה לה אחרי ש”הסתדרו” יפה.
  ניהול תקין דורש הרמת שטיח והחלפת ראשים ויפה שעה אחת קודם ולא אחרי 15 שנה!!!

  הגב
 10. רועי

  מעניין שכל העובדים מגיבים בשמות מלאים – האם הם מצפים לקבל משהו בתמורה למחמאות? ומה זה אומר על אמיתותן? תחשבו על זה.

  הגב
 11. ליאור

  אני שמח שלא קיבלת את התפקיד , מאז מקרה אתי אלון גם פקידה צריכה לעשות רוטציה בין התפקידים , על כן גם מנכל של 15 שנה !!!

  הגב
 12. אזרח מודאג

  רק להזכיר משהו קטן:
  בזמן משבר מניות הבנקים (ויסות המניות), הגב’ גליה מאור היתה המפקחת על הבנקים.
  כן כן. היא היתה זאת שאמורה היתה למנוע את המפולת. אז נכון שיצאה נקייה שועדת בייסקי. אבל גם אולמרט יצא נקי. אז?
  וחוצמזה, לא קצת מוגזם לקפוץ מכיסא לכיסא? הרי ברור שמה שהיה קורה בלאומי זה מה שקורה ברוסיה. רה”מ מדבד הוא בובה על חוט של פוטין. כמו שהמנכ”ל הבא היה הבובה על חוט של מאור.

  הגב
 13. עובד בנק

  האם לא מוקדם להמליך למלכות?

  הגב
 14. שמואל חכמוב

  ושוב הפוליטיקאים ניצחו,
  אבל גליה נשארה גדולה.

  הגב
 15. פאהום לואי

  לא חשוב איזה תפקיד את מכהנת, העיקר שאת תמיד תהיי מספר ראשון בניהול, והיחידה שראויה לתפקידים הבכירים .
  וכפי שאמר נפוליון המקום הבולט הינו איפה שאני יושב ולא חשוב איפה זה.

  הגב
 16. אשה בעולם העסקי

  גליה,
  נכתבו הרבה מילים על הנושא.
  מכל הרעש סביב ישנה תחושה שאולי הרעש הציבורי (בניגוד לתקשורתי,שהינו בעל אופי פוליטי לעתים) היה גדול כל כך כי שוב הציבור לא אוהב לראות נשים פועלות בנחישות ואסרטיביות להשגת תפקידי מפתח.
  לתחושתי,אם היה מדובר בגבר בסיטואציה דומה אולי העיתונים היו חוגגים על הנושא (כפי שעשו גם הפעם) אך מרבית הציבור לא היה כל כך מתעניין ומתרגש מהעניין כפי שקרה הפעם.
  האם גם לתחושתך קיים אלמנט של חוסר פרגון על רקע מגדרי בפרשה?

  הגב
  • גליה מאור

   בוקר טוב,

   לאורך כל הקריירה שלי לא חשתי אפליה על רקע מגדרי, ואין לי מידע או רמז כלשהו שבמהלך הנוכחי היתה התנגדות על רקע זה.

   מינוי מנהלים בכירים, במגזר העסקי והציבורי כאחד, צריך להיעשות על רקע כישורים ונסיון רלוונטי.

   מספר הנשים המגיעות לתפקידים אלה נמצא בעליה מתמדת, ואני מברכת על תופעה זו.

   הגב
 17. יניב אפרוני

  גליה יקרה מאד!

  כבן ממשיך בעבודה הנהדרת בבנק לאומי ( אבא שלי עבד בבנק יותר מ 40 שנה אני מרגיש צורך להודות ולחבק אותך על עבודה נפלאה כמנהלת הבנק

  והבאתו להישגים מדהימים למרות כל הקשיים במדינה ובעולם. מאד נדיר במדינה שעובדים אוהבים!!! בצורה כזאת את המנהלת. אני כל כך גאה להיות עובד בב”ל ושאת המנהלת שלי!!!. לפני כ 9 שנים חזרתי איתך במטוס ממדריד שם היית בועידה כלכלית ואני הייתי להכיר את הורים של אשתי לעתיד אז. דיברנו כמעט שעתיים רצוף על הרבה נושאים ואני מודה שזאת היתה חויה מדהימה.

  אני מאחל לך בריאות , אושר והמון הצלחה להמשיך להוביל את הבנק להיות

  מס 1!!.

  הגב
 18. ציפורה אטינגר

  שלום גלי אני עובדת בל’ל כבר 30 שנה   מאז כהונתך כמנכל הבנק שמעתי על תרומתך למען הארגון  שהוא מקום  רציני  ואמין .מקום פרנסה מכובד   ואני גאה שאת בתור אשה  ואמא הגעת לאן שהגעת…חיזקי והצליחי..מציפי שמעריצה אותך.

  הגב
 19. דודו

  אני לא יודע אם גליה מאור קוראת גם תגובות באתר.
  אבל,
  כלקוח של הבנק חבל לי שפרשת מהמירוץ לתפקיד יו”ר הבנק.  איתך ועם נסיונך העשיר והמגוון כיושבת ראש הדירקטוריון של הבנק היה לנו, הלקוחות הקטנים של הבנק, הרבה יותר טוב.
  במקביל, כמכר, אני שמח שהחלטת לפרוש.
  כל “שוחרי הטוב והחוק” היו אוכלים לך את הלב.  לכן גם הדרך וגם העיתוי להודעת הפרישה מהמירוץ רק מוכיחים לכולם מי את באמת.
  בהרבה הערכה וכבוד, ובידידות, דודו.

  הגב
 20. משתמש אנונימי

  גליה שלום,
  כשהודעת על היותך מועמדת לתפקיד יו”ר לאומי אמרת כי את מציעה מועמדות זו כדי למנוע מינוי פולטי לתפקיד הנ”ל. אין ספק שאני חושב שמבין המועמדים את היית הראויה ביותר לתפקיד וחבל לי שנאלצת להסיר את מועמדותך. מכל התהליך שנוצר במהלך ההתמודדות שלך נראה כי חלק ממקורבי ראש הממשלה פעלו רבות מאחורי הקלעים במטרה להכשילך ולהתקרב לתפקיד, חלק ניסו להכנס מהחלון במקום בו סגרו להם את הדלת, אך חלק גם כיבדו את החלטת הוועדה ופעלו כהלכה (בכוונה איני משתמש בשמות ואני לא יודע את הדברים במדיוק, אני יודע רק לפי העיתונות). האם לדעתך כל המועמדים הנחשבים לקרובי ראש הממשלה אינם מתאימים לתפקיד? והאם תסכמי לתפקד מתחת לכל יו”ר שיתקבל?

  הגב
 21. לקוח הנק .

  כלקוח הבנק נוכחתי על הפיתוח המואץ של הבנק תוך שמירה קפדנית על הסולידיות והממלכתיות שאפיינה את הבנק מאז הקמתו.כל הביאו את הבנק בהנהגתך להיות הראשון בבנקאות הישראלית .כלקוח החרד על כספו עליו עמל לאורך שנים רבות , חשתי בטחון למרות התהפוכות הכלכליות שטרם הסתיימו .כל אלה בלבד אמורים היו להביאך לכסא היו”ר.אולם , האינטרס הפוליטי הצר המגובה ,בתמימות או שלא, בעתונאים ובחסידי “יקוב הדין את ההר” מנעו ממך ומאיתנו את הברור,הטבעי והמתבקש. הנחמה ותחושת הבטחון שלא פגה ,שנמשיך לראותך על כסא מנכ”ל הבנק אוחזת ביד אמונה בהגה בנק לאומי היקר והחשוב לכולם, ולא רק ללקוחות הבנק .

  הגב
 22. גיל

  גליה מאור – לכי לעבוד! לא על הלקוחות של הבנק שאת מנהלת אלא לעבוד וליעל את הבנק במקום לענות לטוקבקיסטים. (כי זה נראה פתטי שחבל…)

  הגב
 23. אזרח נאמן

  שלום לגליה מאור ולקוראים
  כלקוח בנק לאומי גם פרטי וגם עיסקי במשך כ 20 שנה , המנהל גם חשבון בבנק גדול אחר ומכיר היטב כלקוח בעבר גם בנק אחר , אני יכול לקבוע כי בנק לאומי כפי שהוא משתקף מסניף הבנק בו אני מנהל את חשבונותי , ( בן יהודה בת”א 807) הוא אכן בנק המנוהל היטב , גם באמצעים העומדים לרשות הלקוח,המאפשרים יכולת ניהול מהירה , יחס מקצועי ואדיב וכלים יעילים .  ואין ספק שהתמונה הכללית היא מעבר לטובה . ( יש דברים ונושאים שניתן לייעל בהם ) .
  יחד עם זה , נדמה לי שנכון עשית שמשכת את מועמדותך מ מהלך שהיה מביאך ישירות מכסא המנכ”ל  לכיסא היו”ר .     כמי שהתנגד  נחרצות במשבצת הקטנה  בה פעלתי ( בהתנדבות) לניסיון לאחוז מאדם מסויים בארגון המסויים גם בתפקיד יו”ר וגם בתפקיד מנכ”ל והצליח למנוע ממושחת  השתלטות על שני התפקידים , הרי למרות ההבדל המהותי (שהרי לא זאת כוונתך לאחוז בשני הכובעים ) ולמרות שאני למעלה ממשוכנע כי  את נקיית כפיים  , ישרה , מקצועית, וטובת העניין והארגון עומדת בראש מעייניך , הרי  מחוייב דווקא מניע זה ,  למנוע  מצב בו יוטל ולו ספק בניקיון המהלך או יטיל ולו חשד  לכאורה  כי המהלך אינו  נקי משיקולים זרים .   ולשם כך נוצרו הכללים המחמירים , ואשר אין ספק כי במקרים מסויימים הם יכולים למנוע מאנשים ראויים מאוד למלא , לטובת הארגון , תפקידים שונים , כמו מקרה זה .
  יחד עם זה בראיה ארוכת טווח , אני משוכנע כי המהלך  שנקטת בו עכשיו , הוא נכון , כולל הצגת המועמדות  והעלאת הנושא  בכללו לסדר היום , התחבטות  בעניין , שמיעת דעות, לכאן ולכאן , והחלטה  נכונה בסופו של יום . כך ראוי שיהיה אצל מי שכוונתיו נקיות והיום אני משוכנע יותר מתמיד , כי  הבנק  מנוהל בידיים נאמנות .   ומקווה ומאמין כי  בשיקול דעת נקי , גם יימצא מי שראוי להיות יו”ר  הבנק .      בהצלחה .

  הגב
 24. מנהל בבנק

  גליה יקרה
  צר לי שלא קבלת את מבוקשך אבל מאידך אני שמח ומאושר שאת נשארת בתפקידך כמנכ”ל כך נוכל כולנו, מנהלים, עובדים ולקוחות, בהנהגתך, להצעיד את הבנק שלנו לעתיד עוד יותר טוב
  מי כמוך הוכיח זאת הלכה למעשה ב 15  השנים האחרונות

  הגב
 25. בנקאי

  גליה שלום-את מקבלת הרבה מחמאות מעובדייך בגלוי, אבל נדמה לי שרחשי הלב שלא באים לידי ביטוי בגלוי (מסיבות מובנות…) מן הראוי שגם הם ישמעו: כל מה שקרה בימים האחרונים היה קצת מיותר ולא הוסיף כבוד: ההתפתלויות המשפטיות,הצגת מועמדות בשני ערוצים- המכתב הבוטה ששלח ועד העובדים לשר האוצר- תארי לך שמישהו מעובדיך היה נוהג בכוחניות כזו ו/או בזלזול ברשויות במרוץ למינוי זה או אחר, ניתן היה להפגין כאן יותר הדרת כבוד.

  הגב
 26. Anonymous

  כלקוח ותיק של הבנק ראתי במשך השנים את התקדמות הרבה והשנוים שנעשו בבנק שלדעתי עומד בכל תקן בעולם דברים אלה לא נעשו יש מאין גליה היתה המובילה בהצלחה בהמשך    מלקוח מרוצה

  הגב
 27. עדי רונן

  גב’ מאור היקרה,

  איני מכיר לפרטים את פועלך, אך מהתגובות מעלה (במידה ולא קיים סינון של התשובות) ניתן ללמוד שאת נושאת בתפקידך בצורה ראויה לשבח.
  איני משפטן ואיני מתיימר לפרש את החוק, ואני בטוח שיימצאו עורכי דין ממולחים מספיק לכופף כל חוק לפי עניינם, ולכן אסתפק באמירה לגבי רוח החוק, שלא נראה לי שיש עליה מחלוקת.
  תקופת צינון בתפקידים ציבוריים באה למנוע ניגודי עניינים ולהבטיח התנהלות תקינה. יש לה חשיבות מרובה ואינטרס ברור לציבור בקיומה.
  ולכן, אני מצפה ממך, במעמדך ולאור ההערכה הרבה לה את זוכה, שלא להסתתר מאחורי נפתולי החוק ולהעביר מסר ברור. במידה ותנהגי כך, כל החלטה שלך, אם להמשיך בתפקיד או להמתין תקופת צינון של שנתיים, תתקבל בהבנה ובכבוד.

  הגב
 28. רועי

  החמדנות והגרידיות לא פוסקים…

  הגב
 29. ל.

  גליה יקרה,

  אני מבקשת מאוד פגישה אישית איתך.
  את הסיבות לכך אוכל להעלות במייל אישית אליך.

  אודה מאוד אם יחזרו אלי מלישכתך ויתאמו לנו פגישה.

  בברכת הצלחה בכל אשר תלכי,

  ל.

  הגב
  • קרן טאירי

   שלום לך,

   שמי קרן, מנהלת המדיה החברתית בלאומי. הינך מוזמנת לפנות אליי במייל, כדי שאבדוק כיצד אוכל לסייע לך.

   בברכה,

   קרן.

   הגב
 30. סימור באטס

  לגברת מאור – קראתי את התגובות לפוסט שהזכירו את היותך המפקחת על הבנקים בתקופת ויסות המניות ורציתי לשאול – אולי ועדת בייסקי מצאה אותך נקייה מכל רבב, אבל בכל זאת – איך זה שלא ידעת מכלום ? אם את לא אז מי היה אמור לעלות על זה ?

  הגב
 31. מודי

  כל הכבוד לך ובהצלחה בהובלת הארגון להצלחות המיוחלות לו כבנק הגדול במדינה , הלואי ופוליטקיים ילמדו ממך

  הגב
  • רועי

   הצלחות למי? לקומץ אנשים או לחברה בכללותה? מהו הנזק הנלווה ל”הצלחות הללו”?.

   הגב
 32. דוד

  היכן מבקר המדינה בהתנהלות שר האוצר הפילוסף, ושר אוצר העל שמנסה למנות את שמשו יוגב לתפקיד

  הגב
  • רועי

   איפה נפוץ? הרי רציונאל החוק דיי ברור. מציע לך לעיין בו.  

   הגב
 33. אדיר

  גליה שלום,
  ראשית ברצוני לשבח אותך על מנהיגותך היציבה והמוכחת ברגעי משבר של אחד הבנקים הגדולים במשק.
  גליה, אמנם בעולם זה נפוץ שמנכ”ל מתמנה ליושב ראש אבל בארץ קיים חוק שמחייב תקופת צינון של שנתיים.
  ייקוב הדין את ההר.
  טוב שהסרת את מועמדותך והוכחת לנו שכולם שווים בפני החוק.
   
  בברכה
  אדיר

  הגב
  • רועי

   איפה נפוץ?. רציונאל החוק דיי ברור. כדאי שתעיין בו.

   הגב
 34. Anonymous

  גליה, מדוע אתם חוסמים הגשת מועמדויות חיצוניות ?
  מדוע צריך לערב את הרשות לני”ע בכל נושא ?

  הגב
  • יואב פולס

   שלום לך,

   הבנק פונה לרשויות המתאימות בהתאם לצורך.

   יואב פולס,

   סגן דובר קבוצת לאומי ודובר החברות הבנות.

   הגב
 35. בן עזרא סילביה

  חבל ששוב מניעים לא נקיים מנצחים את הטוב והנכון.היינו שמחים לראות אותך בתפקיד היו”ר שממשיך את תפקודיך הראוי להערצה בבנק . חבל שהפוליטיקה מנצחת ולא היושר והביצועים .אנחנו איתך …

  הגב
  • רועי גבעתיים

   אם עסקינן במניעים לא נקיים. האם לדעתך מי שמינה את חברי הדירקטוריון יכול ורצוי שיפקח  עליהם?. שאתה אומר “טוב ונכון” כלפי מי אתה מתכוון?.

   הגב
 36. אריק

  גליה שלום
  בתור לקוח של הבנק שמנהל חשבונות גם בבנקים אחרים ברצוני להגיד לך שאת מנהלת את הבנק ביעילות מצוינת ויש לבנקים המתחרים עוד הרבה זמן כדי להגיע לרמה של בנק לאומי וכמובן שזה בזכות כישרון מדהים ביותר שלך ויכולת ניהול מושלמת ישר כוח גליה אל תיקחי ללב אני בטוח שבחוץ יש הרבה חברות שמחכים לכישרון כמו שלך
  בהצלחה

  הגב
 37. יצחק שלומוביץ

  שלום גב’ מאור,

  אני לקוח של הבנק כבר ארבעים שנה, הן באופן פרטי והן בתפקידיי בעבר. לדעתי את בין המנהלים המוכשרים ביותר שהכרתי בשוק הישראלי והבנק מנוהל בצורה יוצאת מן הכלל. מרגישים את רצינות העבודה בכל צעד ושעל. גם התנהגותך “בגובה העיניים” מוסיפה לך כבוד רב, שכן המכובדים הם אלה אשר יש להם במה להתגאות, אך אינם עושים זאת.

  גם רצונך להיות יו”ר אינו פסול, אך כיוון שהוא נוגש את החוק, טוב עשית שחזרת בך. מקווה שתמשיכי לנהל הבנק בדרכך המיוחדת שכן, לבד מהיותי לקוח, אני מבטא את הרגשתי כלפייך, מנהלים נוספים (שרבים הכרתי ומכיר אישית) ועובדי הבנק ע”י החזקה במניות הבנק שנים ארוכות.

  הגב
 38. רועי

  נ.ב
  אני לא גאה בך, אני לא מכנה אותך “האמא של בנק לאומי” כמו חברייך המלוקקים. לצערי את תורמת וממשיכה לתרום לפערים החברתיים בישראל, תוך דאגה אישית ואינטרסנטית לביתך ולבעלי ההון הסובבים אותך.
  לצערי …
  התגובה נערכה. הביטויים בהם השתמשת אינם עולים בקנה אחד עם מדיניות האתר. אתה מוזמן להעביר ביקורת בהתאם לכללי האתר. מערכת הבלוג.

  הגב
  • רועי

   וכמובן תגובות שאינן עולות בקנה אחד עם האדרת הגברת מאור נמחקות בהינף יד. תתביישו.

   הגב
 39. רועי

  גליה,
  איך זה להרוויח מאות אלפי שקלים בחודש בעוד רוב האזרחים בארץ לא מגרדים את ה- 5000 נטו?. מרגיש טוב?, יש קצת בושה?

  הגב
 40. רותם יששכר

  גברת גליה מאור,
  כמנהלת צעירה בלאומי הרשי לי רק להודות לך על הנהגה שמהווה עבורי ועבור כל העובדים דוגמא ומופת. צר לי כי לא תוכלי לפעול כיו”ר ,אך פועלך כמנכ”ל מוכיחה כבר לאורך שנים את נקיון כפייך ואת מקצועיותך.
  תודה רבה ויישר כח

  הגב
 41. יפה פולניקוויאט

  מצד אחד צר לי שלא קיבלת את המינוי שרצית בו מצד שני אני מאוד שמחה שהחלטת להמשיך בתפקידך הנוכחי, זה נוסך ביטחון רב וההרגשה היא שאנחנו בידיים טובות מאוד.
  אני מאוד מעריכה את הדרך שעשית.
  יישר כח על פועלך הרב!!

  הגב
 42. לילך

  גליה שלום,
  רציתי לומר לך שאני גאה בך על דרכי הפעולה שלך, חבל שעל עף שהמינוי ראוי נמנע זאת ממך,אני מאמינה שתמשיכי להוביל את הבנק להצלחה ולהיות הבנק המוביל,אני גאה להיות עובדת לאומי

  הגב
 43. גיא

  אותו יום שפירסמת את מכתבך, קראתי בדה-מרקר כתבה אודות אלי הורביץ וטבע ההיסטורית. כתוב שם בהערת אגב שאחרי שהיה מנכ”ל טבע הוא עבר לכס היו”ר.
  היום אני קורא באותו דה-מרקר על איזה גורו ניהול שמאוד מעריך אחת אן מולקהי שהיא יו”ר זירוקס העולמית (לא לפני שכמובן הייתה מנכ”ל החברה)
  מדוע וויתרת? אם את מאמינה בדרכך אל תוותרי! הצדקנים והמצקצקים המקצועיים והסדרתיים יכולים להמשיך. אין טבעי יותר ממנכ”ל שעובר להיות יו”ר.
  גליה יקרה, אל תוותרי. גם בארץ וגם בעולם זה מקובל. …חלק זה נערך על ידי מערכת הבלוג על מנת להימנע מהוצאת לשון הרע והטלת דופי בפקידי ממשל. התנצלותנו בפני גיא. מערכת הבלוג.
  אל תוותרי אם את מאמינה בדרכך.  את לא עושה שום דבר שאינו חוקי.

  הגב
 44. גליה מאור

  לכל המברכים והמחזקים מבית ומבחוץ, אני מבקשת להודות לכם על התמיכה והעידוד. נמשיך בעשייה האיכותית, ונעשה כל מאמץ להיות הבחירה הראשונה של הלקוחות, בעלי המניות והעובדים.
  מחבקת אתכם,
  גליה

  הגב
 45. רחל גדסי

  בס”ד
  בהתחלה רציתי להגיב לפני קריאת התגובות, אך משלא יצא לי
  לכל הלא מפרגנים, תעשו חשבון למה?? למה לכם לא לפרגן מנכלי”ת
  מ-ד-ה-י-מ-ה,(את החשבונות האישיים וההשמצות תשאירו למי שזה התפקיד שלו-לפוליטיקה ולתשקורת)
  וכמו שאמרו לפני לא יעזור לכם כלום גליה מאור מלכה!
  שמחתי לראות תגובות מאד זהות לתחושותיי כעובדת וכלקוחה של בנק לאומי
  לא לחינם בנק לאומי גדל והתעצם ופשוט נהיה לאימפריה- הבנק הראשון בישראל!!
  ולך, הגב’ גליה
  לתשומת ליבך את מושא להערכה וחיקוי באופן התנהלותך ובישרותך
  לענ”ד את משקפת אמינות, יציבות והוגנות אני גאה בך שאת עומדת בראש הארגון. תבורכי וכמובן תצליחי בהמשך דרכך
  כל האיחולים וכל הטוב מקרב לב!!
  דבר נוסף , לענ”ד רב העובדים מקבלים מעצם אישיותך החזקה
  מוטיבציה ורצון להגיע להישגים גבוהים
  וכפי שאמרת פעם-“אילו הייתי יכולה לבחור את האנשים שאיתם הייתי רוצה לעבוד
  הייתי בוחרת בכם!”
  כאן המקום לומר- אילו יכולנו לבחור מנכל”ית/ דירקטוריון שיעמוד בראש האירגון
  היינו בוחרים בך!!!!

  הגב
 46. שגיא כוכי

  אני מרשה לעצמי לקרוא לך גליה, גברתי המנכלית, עקבתי מקרוב אחר כל הפרסומים שהיו בעתונות הכתובה והמשודרת וגם במכתב שפירסמה מירי רובינו שלנו, וכל פעם מחדש התמלאתי גאווה רבה שיש לי מנהלת כזו שלאורך כל הדרך רק למדתי ממנה. יש בי גאווה שבאמת ובתמים הלכת בשקיפות מלאה וראית את טובת הבנק שרק אדם כמוך יכול להמשיך ולטפח מוסד ענק שכזה.
  אני מאוד מקווה שתישארי מנכ’ל הבנק שלנו, אנו זקוקים לך מאוד ולפי הרחשים בסביבה שלי יש לך תמיכה מטורפת אצל כולם.
  בשלב זה אני מבקשת שתישמרי על בריאותך , כדי שיהיה לך כח להמשיך ולהתמודד בגאון.
  עם המון אהבה והערכה
  כוכי שגיא

  הגב
 47. פרנקל שרה

  צר לי שלא קיבלת מבוקשך – את ראויה לתפקיד!
  בכל מקרה אנו – עובדי סניף עסקים הבורסה, שמחים שאת נשארת אתנו וממשיכה להוביל את הבנק לטובת הציבור ולטובת העובדים.

  הגב
 48. זאב סובן

  ” “אמא “יקרה “לנו ” סמלי שביום המשפחה ” שאמא של משפחה בנק לאומי מאמצת אותנו שוב “

  הגב
 49. שמואל חכמוב

  ושוב הפולטיקאים מנצחים

  הגב
 50. לא משנה

  לא מבין את כל מלחכי הפנכה, שעובדים בבנק וכותבים את התגובות.
  רוב המומחים טוענים שמעברה של גליה מאור לא חוקי, אבל אתם ממשיכים בשלכם.
  גליה מאור הייתה המפקחת על הבנקים בזמן משבר המניות מה שלא מנע את המעבר לבנק לאומי.
  עם המשכורת שהיא ואיתן רף מקבלים אפשר היה לפתור בעיות כלכליות לאלפי משפחות.
  שמעתי את איתן רף שיקבל מענק פרישה של 250% (37.5 משכורות), טוען שזה לא הרבה,
  אני אשמח לקבל משכורת של חודש אחד שלו עבור כל שנת עבודה שלי.
  תדאגו לעובדי הקבלן בבנק, רוב עובדי מערכות מידע בבנק הם עובדי קבלן שלא נהנים מהזכויות שמקבלים עובדי הבנק למה ?

  לסיכם ניצול ציני של הבמה על מנת להלל ולפאר את הגברת מאור, מתי יגיע יום התשלום ?

  הגב
 51. שמעון משה

  הגב גליה היקרה!
  כמו רבים רבים מחברי
  אוכל רק לומר
  חבל חבל חבל
  אך מתנחם אני
  שאת נשארת המנכ”ל
  הטובה ביותר ואת שלנו
  תודה על כל מה שאת עושה למעננו

  הגב
 52. איריס רום

  גב’ מאור היקרה
  לאורך שנותי בבנק שימשת בעיני מודל למקצועיות ניהול והוגנות
  אין ספק שתרומתך למעמד הבנק כיום הינה נכבדת
  תודה לך

  איריס רום

  הגב
 53. ליאת שרף

  כמנהלת בלאומי אני גאה בך ורואה בך מודל ודוגמא . כולי תקווה כי תימצא הדרך הנכונה לבנק ונוכל ליהנות מניהולך את לאומי כמנכ”לית או כיו”ר עוד שנים רבות.
  מאחלת לך המשך הצלחה בריאות ואושר

  הגב
 54. קרן בוזגלו

  לגב’ גליה מאור שלום רב !
  אני עובדת בלאומי – call מזה 3 שנים.
  כבנקאית בתחילת דרכי אני רוצה
  לנצל מעמד זה ולומר לך שאת מהווה
  מושא להערכה לנשים צעירות כמוני בתחילת דרכן
  ולנשים בכלל.
  כאישה שהגיעה לדרגות הבכירות ביותר
  בזכות ולא בחסד רק בעבודה קשה וביושר.
  אני מברכת את פועלך ומאחלת לך עוד הרבה שנים
  של עבודה פורייה בבנק הכי טוב במדינה !!!
  מלאת הערכה קרן …

  הגב
 55. זיוה

  נימנית עם..לא נימנית על..

  הגב
  • רון

   קראת את כל מה שכתבה הגב’ מאור, וזה כל מה שמצאת לומר?

   הגב
 56. זאב שטרן

  א)חבל
  ב)The 1st Lady
  ג)בצעד הזה כולם ראו שאת כאן מסיבה אחת , כפי שכתבת , לטובת הענין שנקרא בנק לאומי ולא , כפי שכל עיתונאי החצר והח”כים הפטפטנית שאינם מבינים דבר וחצי דבר , בשביל תהילה. בסופו של יום את שלך כבר עשית עד עכשיו.
  ד) הוועד והעובדים מאחוריך , ותעשי לנו את הבחירה הנכונה.

  הגב
 57. תמרה

  גב’ גליה מאור.
  לפני זמן מה צפיתי בסרט טבע שבו מראים לביאה צדה לה טרף למאכל. תוך זמן קצר צרה עליה להקת צבועים והיא הלביאה האמיצה לא יכלה להם פרשה והניחה להם את הטרף שצדה.
  וכמו שקורה בטבע קרה גם כאן חבורת צבועים וצרי עין צרו עליך לגזול את מה שמגיע לך בצדק.
  מאחלת לך המון הצלחה בהמשך כי למרות הכל את תישארי ל ב י א ה.

  הגב
 58. יעל ארזוני

  קראתי בצער רב על החלטתך להסרת מועמדותך לדירקטורית בל”ל.

  למרות שאני מבין את השיקולים שהביאו אותך לסרת מועמדותך .

  אין לי ספק שהבנק הפסיד יו”ר יוצאת דופן בכישוריה.

  כל הכבוד להחלטתך האמיצה.

  ברוכה בכל אשר תעשי.

  אני מאחל לך הצלחה בכל דרך שתבחרי בה.

  המשיכי להוביל את הבנק לעתיד מבטיח.

  בברכה,
  יעל ארזוני

  הגב
 59. ויויאן אלבוים

  לגב’ גליה מאור היקרה,

  ראשית, הרשי לי להביע את צערי על כך שאת נאלצת להסיר את מועמדותך לתפקיד דירקטורית הבנק. חשוב לי להעביר לך את המסר שאנו העובדים, כמאמינים בך ובדרכך במשך השנים, רצינו מאד לראותך מכהנת כיו”ר של הבנק, ואנו בטוחים כי המהלך היה אך ורך מצעיד את הבנק קדימה בבטחה ובהצלחה. אני שומעת זאת רבות מהעובדים פה בסניף ביאליק.
  עם זאת, אנו גם מעריכים את התנהלותך הישרה מול החוק, והלוואי ובעלי השררה במדינה היו נוהגים כמותך.

  נותר לנו רק לאחל לך בריאות והצלחה.
  תודה על הכל,
  ויויאן אלבוים

  הגב
 60. מוחמד עטה, סניף מרג'-עיון

  אני דווקא בעד קליין.

  הגב
 61. אי

  גליה כל הכבוד על ההחלטה החכמה קשה לי להצביע על מנהלים שיחלטו כמוך לטובת צבור הלקוחות ועובדי הבנק אני מאחל לך המשך מוצלח ובטוח שפתחת לך דלתות להמשך הצלחתך ומאמין שתמשיכי בהצלחה מעלה

  הגב
 62. שמואל

  שלום גליה.
  קראתי את המכתב שלך בבלוג הזה, ורציתי לשאול: הבנתי שבעצם רצית להיות יו”ר כי קשה לך לקבל מישהו חדש מעלייך וזה נשמע לי סביר.  אני שמח שאת נשארת בבנק, אבל מעוניין לדעת אם תישארו גם אחרי שימנו יו”ר אחר? כי הבעיה שהניעה אותך להציע את מועמדותך לא נפתרה, נכון?
   ושאלה נוספת: מדוע בחרת להודיע על החלטתך בבלוג? את מתכוונת להמשיך לשתף את הציבור בדברים שאת עושה באמצעות הבלוג?

  הגב
  • גליה מאור

   שמואל שלום,
   כפי שציינתי בפוסט, אני ממשיכה בתפקידי כמנכ”ל ואמשיך לעשות זאת באחריות, בנאמנות ובמקצועיות. אני מאמינה שלתפקיד יו”ר הדירקטוריון ייבחר האדם המתאים ביותר ושכל המעורבים בדבר יפעלו אך ורק כשטובת הבנק לנגד עיניהם. מסורת היא בלאומי שיו”ר הבנק והמנכ”ל פועלים מתוך ראייה זו, ואני משוכנעת שכך יהיה גם בעתיד.
   לגבי השימוש באתר הבלוגים של לאומי, כאשר השקתי אותו ציינתי בדברי שמדובר בבמה פתוחה לדיאלוג. כך אני מאמינה וכך אנהג בעתיד.

   הגב
 63. רונית

  אני חושב שטוב שהחלטת לא להיות דירקטורית. האופן שבו ניסית לקחת לעצמך את התפקיד ולעקוף את כל החוקים היה מביך, לא מקצועי. את מנכלית מצויינת, חבל שהיית צריכה ככה ללכלך את הקריירה הארוכה שלך.
  האם את מתחרטת שעשית את הניסיון הזה?

  הגב
  • גליה מאור

   רונית שלום,
   כפי שציינתי בפוסט שפרסמתי, טובת הבנק היא שמדריכה אותי. קיימות חוות דעת מלומדות משני הכיוונים ואם קיימת מחלוקת על פרשנות משפטית, הרי שבית המשפט הוא המקום הראוי לבירורה. תמיד נהגתי עפ”י החוק, וברוח החוק וכפי שציינתי, לא אעשה דבר שיש בו ולו צל של ספק של הפרת חוק או תקנה כלשהי.

   הגב
   • יפתח

    משה שלום

    האם אתה חושב שהשופט בייסקי פספס מידע כלשהוא שיש בידך ? האם מדובר בקונספירציה בה מעורב השופט?
    אני בניגוד אלייך חושב כי יש לכבד את הממצאים של ועדות חקירה ולא להוציא דיבתם של אנשים .

    הגב
 64. משה שדה

  שלום,
  כמי שזוכר את נפילת מניות הבנקים…וכמי שיודע גם מי היה המפקח על הבנקים, אשר באחריותו נגרמו נזקים כלכליים אדירים למשק הישראלי ולעשרות אלפי בתי אב, נזקים שנגרמו בעטיין של מחדליה של מי שמתיימרת להנהיג את בנק לאומי לעתיד לבוא, הלו היא הגברת מאור.

  רצוי שמשהו אחר יקרה במדינה הזו…ומי שסרח ילך הביתה ולא יוקפץ למעלה כשיטה.
  האולי סדרי בראשית יחזרו לשרור כאן?…

  משה שדה

  (לקוח של בנק לאומי)

  הגב
  • מערכת הבלוג

   גליה מאור אכן כיהנה כמפקחת על הבנקים בעת התפוצצות פרשת ויסות מניות הבנקים, פרשה שהחלה שנים רבות לפני שמונתה לתפקידה. ועדת חקירה ממלכתית שהוקמה לצורך בדיקת הפרשה כולה, בראשות שופט ביהמ”ש העליון, משה בייסקי, מצאה את גב’ מאור נקייה מכל רבב בהקשר זה.

   הגב
 65. אזרח

  גליה מאור שיהייה לך בהצלחה. אני חושש מאד ממועמד פוליטי שיבחר ואת תאלצי לעזוב מרצונך או מרצונו.

  הגב
 66. לאומית מלאת גאות יחידה

  כעובדת הבנק מזה 20 שנים תמימות , אני עדה לשינויים הרבים שעבר הבית השני שלי ‘בית לאומי’. שינויים מעצימים , בניהולה של המנכלית ב”הא הידיעה ” , שהובילה אותנו להיות הבנק הראשון במדינה !!!! ( בבית זה : התחתנתי ,  ילדתי , טיפסתי בסולם הדרגות , רכשתי דירה , יש לי פנסיה וכוחי במתני )
  אני זוכרת שבכנס מאזן לפני כמה שנים , הודעת גליה יקרה , שאנחנו נהייה הבנק הראשוןבמדינה —– לא עוד לאומי TWO/TOO .
  אכן הצעדת אותנו בגאון , בחוכמה והכי חשוב —- עם עובדים מדהימים שספגו ממך את הנחישות ואת הרוח הנושבת לשגשוג , הצלחה והכרה שגם מה שבלתי אפשרי – אפשרי . כל זאת בהתחשבות אין קץ בלקוחות לאומי וזו הגדולה.
  להיות הבחירה הטבעית , הבלעדית והראשונה של הלקוחות !!!
  יישר כוח וכל הכבוד עלההחלטה החכמה , המתאימה לאישה במעמדך ובעיתוי הנכון!!!
  מושא להערצה וחיקוי. מצפה לבאות@@@ ”  לאומי לי ” .

  הגב
 67. לוי יואב

   
   

  שנים רבות של ניסיון עם קשת וחצים
   
   
   
  הנקודה השחורה הזאת
  שבה אתה אמור לקלוע,
  שם, במרכז המטרה.
  כן בדיוק זאת  –
  בה צריך החץ להנעץ …
  אך דווקא אותה
  אתה מחטיא
  מדי פעם.
  אתה קרוב,
  יותר קרוב,
  אף פעם
  לא מספיק קרוב.
  ואז אתה כורע,
  אוסף את החצים
  ומנסה מחדש.
  הנקודה השחורה משגעת אותך,
  עד שאתה קולט:
  המקום שבו החץ נעוץ, רוטט …
  גם הוא מרכז.
   
   
   
  אולב האוגה  וגם יואב

  הגב
 68. שמואל גרסון

  חשבתי ואני עדיין חושב שאת המועמדת הראויה והמתאימה ביותר לתפקיד היו”ר, ולנו העובדים המועמדת המועדפת.
  למרות זאת, אני משוכנע שעשית את הצעד המתבקש בנסיבות שנוצרו, ולנו לא נותר אלא לקוות שהמערכת הפוליטית לא תחדור למקום העבודה הכל כך יקר לכולנו.
  אני מאחל לך הצלחה בכל אשר תפני, ואני בטוח שאיפה שתהיי, המקום והאנשים ירויחו מכישורייך ויחסי האנוש שלך.
  בהצלחה רבה,
  שמואל (מולה) גרסון

  הגב
 69. גבי ברונשטיין

  גב’ מאור מנכ”ל הבנק
  שלום רב

  עקבתי בדריכות אחר נושא מועמדותך לתפקיד יו”ר הבנק
  תרומתך האדירה לבנק מוכיחה את עצמה כבר 15 שנה והיותו הבנק המוביל במדינה
  הוא פרי ניהול מצויין. היותך נאמנה, כדברייך, באופן מוחלט ללקוחות, לעובדים ולבעלי המניות, ניכרת היטב בתוצאות המצויינות של הבנק.
  צר לי מאוד שגורמים בעלי עניין וצרות עין ניסו לטרפד את המהלך, אין ספק כי מי שפעל
  שלא כהלכה, הם אותם גורמים עצמם.
  אני אישית חושבת  כי את ראוייה לתפקיד ומתאימה לו ביותר, אנחנו מפסידים אותך בתור יו”ר, בשלב זה, אבל מרוויחים מנכ”ל שמהווה נכס לבנק לאומי.
  המשיכי להיות נאמנה לדרכך ולערכייך ולהוביל את הבנק עם אותה הצלחה אדירה,
  כפי שעשית עד כה.

  הגב
 70. מתי עמלי

  כשלושים שנה בבנק. עמדתי ליד ארנס יפת וזכיתי להיות מנוהל בידי גליה מאור.
  אני מודה שגליה סמלה עבורי את הבית את “בנק לאומי”. הנאומים שנשאה מדי שנה בכנסי המאזן, ביטאו תעוזה מחד ושמרנות של מי ששומר על הבית לשנים רבות.
  לטעמי, אין ראוי מגליה לשאת במשרה הבכירה בבנק.
  חבל שבמדינת ישראל מצליחים הפוליטקאים להפוך כל גוף עסקי לעוד אפשרות לסדר ג’ובים למקורביהם.
  רוח לאומי שגליה השרתה בשנות ניהולה, לו היו הופכות למודל חיקוי לכל הפוליטקאים שלנו, היו הופכים את הכנסת ומדינת ישראל למקום הנותן גאווה לכל האזרחים.

  הגב
 71. מיכאל הרמן

  לא ברור לי איך זה בבנקים,
  האם ההנהגה הוותיקה והאיכותית שאת מייצגת לא בונה דור המשך מוצלח?
  האם התוצאה היא (תחושה שלי) שאת ממשיכה ביודעין, כי אין מי שישא בעול כהמשך טבעי ורציף שלך?
  הרי את לא צריכה את התפקיד “בשביל הכיף” או כדי “לעשות לביתך”, אז מה ההסבר?
  בהערכה רבה ובתהיה,
  מיקי

  הגב
  • גליה מאור

   מיקי שלום,
   לאומי ידוע במשק כמי שמצמיח ומטפח מנהלים מצוינים הממלאים בהמשך תפקידי מפתח בהרבה חברות עסקיות מובילות בישראל. ללאומי שדרה ניהולית איכותית ביותר בכל הרמות, מהזוטרות ועד הבכירות ביותר והנהלת הבנק מייצגת מארג איכותי של מנהלים ותיקים ומנוסים, לצד מנהלים צעירים ומוכשרים.

   הגב
   • עדי רונן

    ומה הפואנטה ? לא נתת תשובה.

    הגב
 72. לקוח נאמן ומרוצה

  מעריכה מכבדת ובטוחה שתנהיגי עוד שנים רבות, אם בלאומי או בכל מפעל/מוסד/קהילה
  אחרים

  הגב
 73. טננבאום אורי

  כל הכבוד!
  האופן שבו בחרת לנהוג מצביעה על האחריות הרבה שלך כלפי המוסד אותו את מובילה להצלחות במשך שנים רבות.
  אני גאה לעבוד בבנק אותו את מובילה ומנהיגה.
  מי יתן ורבים יקחו לדוגמא את הדרך שבה נקטת.

  הגב
 74. שוש בן יונתן

  למנכ”ל הכי מוכשרת, במערכת הבנקאית ובכלל!!!
  אני ואת התחלנו יחד את “הקריירה” הבנקאית… רק בתפקידים שונים… לפני 15 שנה את התמנית למנכ”ל, ואני התקבלתי כפקידה באחת מהנהלות המרחבים. מאז ועד היום, אני “עוקבת” אחר ההצלחות המרשימות שהצלחת להוביל כמנכ”ל, וליבי מלא גאווה על כך שאני משתייכת לארגון שאת עומדת בראשו!!! את מהווה עבורי מקור להשראה, עד כמה רחוק ניתן להגיע, בנועם הליכות ובכריזמה סוחפת. במהלך שנות עבודתי בבנק זכיתי לביקורייך ביחידות בהן עבדתי, ובכל פעם מחדש, נותרתי נפעמת מהעוצמה שבך, מחוכמתך ומטוב לבך.
  אני מקווה שהחלטתך היא הטובה ביותר עבורך ועבורנו, וכל עוד את איתנו, אנחנו בידיים טובות…
  מאחלת לך המון הצלחה, ובטוחה שתצליחי
  בהמון המון הערכה,
  שוש בן יונתן.

  הגב
 75. שלמה כהן

  אנו מנהלי הסניפים גאים בך ובדרך בה את מנהלת את הבנק. מאחלים לך בריאות ומקווים לראותך עוד שנים רבות בניהול הבנק. איתך תמיד -שלמה

  הגב
 76. הקטור

  כמה חבל ,כל השנים דאגת לציבור העובדים וליחסי עבודה מצויינים,מי יתן ותמשיכי איתנו כמנכ”ל ובסופו של יום גם כיו”ר.

  הגב
 77. דינרמן ציפי

  היי ברוכה בכל אשר תעשי
  אני מרשה לעצמי לדבר בשם העובדים ולומר שאני גאה ומאושרת לעבוד
  במוסד הזה שנקרא בנק לאומי שבו את עומדת בראשה ובו אני רואה כבית שני שלי.
  אני מאחלת לך עוד שנים רבות של עשייה,אם זה כמנכ”ל הבנק או אם זה כיו”ר הדירקטוריון.
  בברכה
  ובכבוד רב
  דינרמן ציפי

  הגב
 78. אופיר כהן

  כל הכבוד להחלטתך האמיצה
  המשיכי להוביל את הבנק לעתיד מבטיח
  אני לקוח של הבנק כ 35 שנה וכן כל משפחתי
  מעשייך נדירים בתקופה בה המערכת הכלכלית מאבדת את אימון הציבור
  בברכה
  אופיר כהן

  הגב
 79. ירון

  גליה חבל שאת משאירה אותנו כטרף לפוליטיקאים רודפי הבצע, ההפסד כולו של ציבור בעלי העניין, העובדים וציבור הלקוחות הבנק.
  אנא שימרי על תפקידך כמנכלי”ת והמשיכי לשמור עלינו…

  הגב
 80. אור

  בהזדמנות זו, עם גלי הפיטורין שפקדו את השנה האחרונה,
  אולי הבנק ינצל הזדמנות זו ויכניס לשורותיו מובטלים (עם נסיון תעסוקתי)
  ולא רק כאלה שסימו לימודים…

  חומר למחשבה.

  הגב
 81. Digital scrub

  גליה שלום
  אני ממש מצדיע על האומץ והכנות
  אין ספק שבנק לאומי היה ונשאר בידיים מקצועיות
  אני מאחל לך הצלחה בכל דרך שתבחרי בה
  ישר כח!
  לקוח מרוצה

  הגב
 82. רוני

  חבל… “התקפלות” זו מעידה אלף מונים על אופי גליה שהגיעה לתפקידה

  אך ורק בזכות .

  הגב
 83. יוסי זלצברג

  שלום וברכה

  אנו אתך , הצליחי בדרכך.

  הגב
 84. בן טובים נחמה

  כפקידה ותיקה מאד בבנק כ- 32 שנה , ברצוני להביע את הערכתי לפועלך , ובניסיונך המתמיד להסדיר עיניינים בדרכי נעם , דעי לך , שלפי הלכי הרוח (לפחות בסניפנו ) כולם מעריכים ותומכים במהלכייך יהיו אשר יהיו , יישר כוחך (כוחך הוא כוחנו ),חזקי ואמצי בהמשך הדרך !!!

  הגב
 85. Anonymous

  אשרנו שיש לנו כזו מנכ”ל…

  הגב
  • Monkey

   This is an article that makes you think “never toughht of that!”

   הגב
 86. עומר ערן

  לגליה שלום רב ,
  קראתי בצער רב על החלטתך להסרת מועמדותך לדירקטורית ויו”רית בל”ל  למרות שאני מבין את השיקולים שהביאו אותך לסרת מועמדותך .אין לי ספק שהבנק הפסיד יו”רית יוצאת דופן בכישוריה על כל המשתמע מכך בהמשך.
  עבורי הבנק מהווה שותף עיסקי מזה כ – 17 שנה ,ואני עד לשינוי המדהים שהבנק עבר בכל תחום תחת שרביט ניהולך , אנחנו , כלקוחות הבנק מאוד נהנים להיות חלק מהשינוי .למרות שהכרותנו האישית הצטמצמה לפגישה אחת (קצרה מידי לטעמי)בארוחת הבוקר המדהימה  בעין כרם (שהשאירה בפי טעם של עוד) …..  אותה אירגן למופת אלי מנדלבאום , באותה הפגישה השארת עלי רושם יוצא מגדר הרגיל , ואז גם הבנתי איך באישיותך המיוחדת והמדהימה ובחוכמתך הרבה הצלחת להוביל את הבנק להשגים מעולים שהפכו את בל”ל לבנק המוביל את מערכת הבנקאות בישראל , כלקוח נאמן של הבנק , אני יכול להעיד על השינוי הענק שהבנק עבר במהלך השנים .אני רוצה להודות לך באופן אישי, בשמי ובשם החברה שלי שאותה אני גם מנהל ,על שאיפשרתם לנו, את וצוות העובדים שלך בבנק להגיע (מבחינה עיסקית) לאן שהגענו ועל שאיפשרתם לנו להיות שותפים לשינוי ,תענוג גדול וזכות גדולה לעשות עסקים עם הבק בראשותך .   מאחל לך מכל הלב הצלחה בהמשך . תודה ענקית על הכל !!! . עומר ערן

  הגב
 87. שולי אזולאי לאומי נהרייה

  יישר כח על החלטתך האמיצה אני כאשה מאד גאה בך ובכלל אכל הצלחותייך בהיזדמנות זו אני מאחלת לך לעוד הרבה שנים בריאות ומוצלחות בעבודתך

  הגב
 88. צימבר צבי

  כל הכבוד על ההחלטה הנבונה.
  לדעתי כמנכל הבנק תרומתך חשובה לכולנו ולטובת הבנק .

  הגב
 89. יאירהרוזנבלום

  יפה מאד

  הגב
 90. רחל-לאה

  נשמח מאד לראות אותך עם קריירה חדשה בהתנדבות למען מטרות חברתיות ולאומיות !

  הגב
  • שרה, פנסיונרית מת"א

   האם כוונתך בניסוח מעודן היא שבעצם שבגיל 67 ממילא אין טעם לשלב נוסף בקריירה עיסקית אלא הגיע הזמן לפנות משרות לדור הבא ולהפנות אנרגיות לכיוונים אחרים, ביחוד כאשר יש כבר פנסיה נאה?

   הגב
 91. רפאלי אברהם.

  אכן כל מילה בסלע ! הטבת לבטא נכונה ואמיתית את תחושות האחריות ,הנאמנות שהיו נר לרגליך בכל שנות פעילותך הברוכה למען הבנק ,בעלי המניות ,הלקוחות והעבודים כאחד. טוב עשית בהחלטתך הנבונה ובכך ניפנפת מעליך את כל המלעיזים והמקטרגים . המשך הצלחה וסיפוק רב.

  הגב
 92. אלעד

  גליה שלום,

  כלקוח הבנק אותו את מנהלת רציתי לשאול מדוע חשבת כי אין את חייבת בתקופת צינון של שנתיים לפני המעבר לדירקטוריון? האם לדעתך יש מקום לנפתולים משפטיים במקרה זה?

  הבלוג, כפי שכתבת, הוא “פלטפורמה אישית ובלתי אמצעית” ולכן אשמח לקבל תשובה אישית ובלתי אמצעית.

  תודה מראש!

  הגב
  • גליה מאור

   אלעד שלום,

   כפי שכתבתי בטור עצמו, קיימות חוות דעת מלומדות משני הכיוונים ואם קיימת מחלוקת על פרשנות משפטית, הרי שבית המשפט הוא המקום הראוי לבירורה.

   תמיד נהגתי עפ”י החוק, וברוח החוק וכפי שציינתי, לא אעשה דבר שיש בו ולו צל של ספק של הפרת חוק או תקנה כלשהי.

   הגב
   • אלעד

    אז זהו, שלא!

    “רוח החוק”, כפי שאת כותבת, דווקא מבקשת צינון ואם יש “חוות דעת מלומדות משני הכיוונים” זה אומר שיש “צל של ספק”.

    הגב
    • Lexus

     Thanks alot – your awensr solved all my problems after several days struggling

     הגב
 93. יוסי לנדאו

  עצוב לנו וכואב.
  זה בדיוק המקרה שבו נדרשו המפקח על הבנקים והיועץ המשפטי לממשלה, להפגין מנהיגות, להתייצב קבל עם ועדה ולומר: רבותי, לא עוצרים סיפור הצלחה של 15 שנה.
  אבל בישראל כמו בישראל, הכל עניין של אינטרסים ושיקולים זרים.

  נמשיך לשמור על הבית של כולנו בנאמנות ובאהבה

  הגב
 94. Anonymous

  לא יעזור לאף אחד – גב’ מאור – מלכה !!!

  הגב

שדות חובה מסומנים בכוכבית

תגובתך הועברה לצוות לאומי בלוג ותפורסם לאחר אישורה.

האם אתה מסכים?