גליה מאור

על מהות הדיאלוג

גליה מאור
אני גאה מאוד לפתוח היום את הערוץ החדש של לאומי לדיאלוג שוטף עם לקוחותיו

אני גאה מאוד לפתוח היום את הערוץ החדש של לאומי לדיאלוג שוטף עם לקוחותיו ועם שאר הגולשים – לאומי בלוג. אין זה עניין של מה בכך, בחברה הבנקאית שנחשבת לשמרנית וזהירה.
זהו מהלך מאוד לא פשוט, וודאי לא קל, עבור בנקאים. בנקאים נתפסים כשמרנים וזהירים ובשל כך גם ממעטים לדבר ולהתבטא. פתיחת ערוץ של דיאלוג שוטף ופתוח עם הציבור עשויה להתפרש כסותרת את התנהלותם. זה נכון, בנקאים אכן נדרשים לשמרנות וזהירות מירביים, שכן הם מנהלים את כספם של אחרים ומנועים גם מלחשוף רבים מפרטי עיסוקם. יחד עם זאת, השמרנות והזהירות הללו אינן מונעות מאיתנו להטות אוזן, לקיים דיאלוג פתוח ככל שעיסוקנו המורכב מתיר לנו, להתחבר לקדמה ולחתור לחידושים. אכן, זהו צעד מאוד לא פשוט, אך אנו נכנסים אליו בלב חפץ ובעיניים פקוחות.

אנו מודעים לכך שהמהלך עשוי להביא תגובות מכל הסוגים, לרבות תלונות וטענות רבות אודות שירותים שאנו נותנים, יחסים עם לקוחות, רמת שירות שאולי אינה הולמת וכדומה. איננו מתכוונים לצנזר תלונות או להשמיט טענות ובכוונתנו להתיר כאלה, גם אם יעלה מהן כי הבנק נהג שלא כשורה. במקרים כאלה נעשה כמיטב יכולתנו כדי לטפל בכל תלונה, בין אם באופן ישיר ובין אם תוך הפניית הלקוח לערוצים אחרים להמשך טיפול (בעיקר מסיבות של סודיות בנקאית וצנעת הפרט). יחד עם זאת, ראוי שתדעו כי לא נתיר גלישה להשמצות שלוחות רסן ולגידופים ברמה האישית. אני סבורה שהמסגרת צריכה להיות פתוחה ופלורליסטית מחד, אך מכובדת ומכבדת מאידך.

המהלך של פתיחת לאומי בלוג אינו נובע משיקולים של שיווק מוצרים. בידי הבנק פלטפורמות פרסומיות רבות ואין לנו צורך בהקמת פלטפורמה שיווקית חדשה. אני מקווה שכאן, בלאומי בלוג, תקבלו מידע שיביא לכם ערך אמיתי וממשי בניהול חייכם הכלכליים. לדעתנו, זהו הייחוד של הכלי החדש הזה ובכך תיבחן הצלחתו. ניתן יהיה למצוא בו טורים אישיים של נבחרת מנהלי לאומי, לצד סקירות מקיפות ובהירות על נושאים כלכליים שעל הפרק, וניתן יהיה גם לנהל בו התדיינות והידברות על הנושאים הרלוונטיים המעניינים אתכם. המהדרין שביניכם יוכלו לעקוב גם אחרי עדכוני לאומי בטוויטר, ולהפיק תועלת כפולה.

אני, כשלעצמי, מתעתדת לעדכן את טוריי מעת לעת. אודה שרשת האינטרנט אינה מהווה עבורי שדרת חיים מרכזית, אולם אני בהחלט ערה לחשיבותה של הרשת, עוקבת אחרי עדכונים בה ואף נהנית מיתרונותיה. הרשת חוללה מהפיכה בהרגלי הפרט, וכיום היא מחוללת גם מהפיכה ביחסים שבין חברה מסחרית ולקוחותיה. אשתדל מאוד להשיב לתגובות ושאלות שיופנו אלי. מראש אומר כי סדר היום שלי עמוס וצפוף, דבר שיעכב מן הסתם את תגובותיי, אך גם אם בשיהוי, תשובותיי בוא יבואו.

אני מאוד מקווה שתיהנו מהערוץ החדש ושיהיה לכם לעזר.

גליה מאור.

תגובות הקוראים (125)

 1. שושנה אדרי

  שלום גליה: אני פונה אליך ,כאשה אל אשה וכמנכלית, במקום שמנהלים נכשלו, בפתרון בעיה ,כי לבם היה אטום מלראות לשמוע, אני תקווה כי את תהיי לי לעזר, בפתרון הבעיה ,שכל כך רציתי לפתור, דווקא לאור הפרסום של בנק לאומי באמצעי- התקשורת- שזו השע ה לפתור בעיות בדרכים יצירתיות, אני נתקלתי בקיר אטום, עם כל הכאב והקושי- לא בשמיים היא, אלא בידי בני-אדם, ביכולתך להציץ,לעזור ולראות במשקפיים אנושיות, אני פונה אלייך ,כי נסיתי המון לפתור בעיית תשלום כאובה, ובתוך עמי אני יושבת,  אני תקווה שאמצא פתרון ומענה בפנייתי אלייך, לבעיה שמדירה,שינה מעיניי ומעיבה על חיי ובני ביתי. מצפה לתגובתך , בברכה ומייחלת לטוב ,שושנה אדרי  

  הגב
  • מערכת הבלוג

   שושנה שלום,

   נשמח לשמוע במה מדובר ולסייע לך בכל עניין. את מוזמנת להעביר אלינו פרטים מלאים באמצעות הדוא”ל המצ”ב: blogleumi@refreshing.co.il

   תודה, צוות המדיה החברתית

   הגב
   • שושנה אדרי

    שלום גליה  מחכה לתשובתכם ,לאחר שפרטתי, את הבעיה ,לתשלום לבנק הלאומי, עדיין לא קיבלתי תשובה לפתרון הבעיה, מחכה ומייחלת לטוב שושנה אדרי, אני נמצאת במצוקת  זמן, שמעיבה מאוד על חי וחיי בני-ביתי. הפתרון בידיים שלכם ,-מול האזרח הקטן.  לא בשמים היא- אלא בידי- בני-אדם. בברכה שושנה אדרי.

    הגב
    • שושנה אדרי

     לגליה מאור,לצות הבלוג לעידן , שלום רב,שלחתי לכם את הבעיה בפרוט רב עד כמה  שנחוץ ואפשר,חוב של משכנתא שהיה על סכ 160.000 צמח לסכומים אסטרומים ,גם אם ארצה לפתור  את הבעיה,אין באפשרותי, וכל הדלתות נחסמות,רציתי, לקחת משכנתה ממוחזרת, על הבית שרשום על שמי ,בטבו,על סך    450.000שקל ,זה החוב המנופח שדורשת ממני המנהלת של הבנק,למרות הרצון הטוב של מנהל בנק לאומי בעפולה, מר אבי מזרחי- לעזור,אך גם הוא נתקל בחומה של המנהלת,כדי לפגוע באזרח הקטן,אני זועקת ונמצאת במצוקה של זמן,כמה ששוחחתי וכתבתי למר יוסי גלעד מהמנהלת, הוא נהג בגסות רוח, לא ראה  לנגד עיניו את נסיונותי הכנים בכל הלב והכאב לפתור את הבעיה, התנהג ,כאילו  אני עומדת לפני אדון הבנק הגדול בכבודו בעצמו, חבל שכך פני הדברים, בו בזמן שבנק לאומי מפרסם באמצעי- התקשורת- שניתן לבוא ולפתור בעיות בדרך יצירתית ולא לגרום לסחבת מיותרת וריבית דריבית, שנושכת באזרח הקטן ולא גילה רצון לפתור את   הבעיה ,אלא הקשה יותר ,אני מורה ,ובעלי היה הלקוח שלכם, וכאשר נבצר ממנו לשלם את פיגור המשכנתה, אחרי- 2-התקפי-לב, ועסק שכשל בגלל בריאותו, נוצרה הבעיה,אני יכולה לקחת משכנתה בכל בנק, אך בגלל שבעבר בעלי הוגבל ,עקב מצב בריאות,העסק נסגר והחוב תפח, וגם המחילה המותנת שהיתה צריכה להתממש- לא קויימה, ובמצב הנוכחי, כאשר לבעלי יש הערת אזהרה בבק , החשבון שלו לא מוגבל כעת, אך  ההערה קיימת, והיא תוסר רק בדצמבר-   12-2011ומשום כך נמנעת ממני המשכנתה- רק בעוד חצי- שנה, ניסיתי לפנות לכל הגורמים, ונתקלתי בקיר אטום- גם את קרן ההשתלמות שלי- בסך-120.000 רציתי להעביר לפתרון החוב, ולהקטין את החוב, ופשוט אין עם מי לדבר, בצר, לי וממצוקת הזמן,אני פונה אליכם בערוץ זה ,בתקווה שאין פה חומות אלא מצע ורצון כנה של הבנק הגדול להיות קשוב לבעיות הלקוח, ולהיות לעזר ,היכן שאנשים ממונים כשלו, ושכחו לראות את האדם הקטן, מתוך יושר, כלכלי ואינטלקטואלי, אני מאוד מקווה ,שיהייה פה בצוות פתיחות ודלת פתוחה,לשמוע, לראות את כל הניירת הנחוצה וברצון בונה לנסות לעזור ולפתור את הבעייה, שמדירה שיני מעיני פוגעת באיכות חיים של י ושל בני- ביתי,אני מייחלת שגליה מאור, תציץ ולא תפגע, כאשה וכמנכלית תדע לכוון לפתרון טוב ויעיל של בעיה זו, כמו שנאמר ונכתב בתחתית הדיאלוג ,שהמטרה לפחות להיות לעזר בפתרון, כי לא בשמים היא ,אלא בידי בני- אדם- ודאגה בלב איש ישיחנה, אני מוכנה להפגש עם כל הטפסים הנחוצים, כדי לקדם ולפתור את הבעיה, אני אמא לחמישה ילדים, וכעת מפרנסת יחידה בבית, וכל חיי, עבדתי בהוראה, במשרד החינוך ובראש מעייני,חינוך ילדיי, וכל מה שקשור ללימודם וחינוכם כדי שהיו אזרחים טובים ומצליחים במדינת ישראל השקעתי את כספי וחסכונותי בלימודים להשכלה גבוהה, וכעת אני תקועה בגלל בעיה לחוב לבנק, אני מייחלת לטוב ורוצה לראות את האור בקצה המנהרה, מצפה לתשובתכם ולמענה חיובי, כיאה לבנק גדול- שרואה את האזרח הקטן, זה המייל השני שאני שולחת- אנא בדקו את הנושא, מצפה למענה, עם הרבה אור ותקוה.                   בברכה שושנה  שאדרי 

     הגב
    • מערכת הבלוג

     שלום שושנה,

      

     קיבלנו את המייל שלך ונעביר התייחסות בהקדם

      

     בברכה,

     מערכת הבלוג

     הגב
  • שושנה אדרי

   שלום גליה ,מחכה לתגובתכם ,לאחר מס פניות ,הבעיה בוערת ,והזמן מקשה ,מחכה לתגובה ,מייחלת לטוב  בברכה שושנה אדרי.

   הגב
   • שושנה אדרי

    שלום גליה  פניתי אליכם מספר פעמים , בגין בעייה של חוב במשכנתה, הבעייה לא נפתרה, מחר יום ההולדת שלי אני בת חמישים ושבע-  ב-8-8-54, אמא לחמישה ילדים , ועדיין סוחבת בעכייה גדולה כלכלית בגלל המשכנתה, אנא את התערבותך ,וכבר שלושה חדשים שאני כותבת את הבעיה בבלוג, היום בעדן המחאה החברתית שדורשת צדק כלכלי, לדיור ,ובעיקר לגובה במשכנתה ולריבית שהצטברה,אני מבקשת את התערבותך ,כי, נעשה לי עוול מהמנהלת של בנק לאומי בחיפה,אנא את התערבותך- כי אני במצוקה , מייחלת לתשובה ומענה  לפתרון הבעייה, בכבוד רב שושנה.

    הגב
 2. אייל

  ראשית, חבר שלי לקוח בלאומי והוא מאוד מרוצה מהבנק.
  אני לא יודע האם בנק לאומי עוסק במסחר בשוק ההון – ניתוח טכני וניהול תיקים.
  במידה ובנק לאומי פעיל בנושא ניתוח טכני של מדד ת”א 25, אשמח לקבל פניה דרך האתר:
  ניתוח טכני
  או ישירות למייל שלי.
  תודה.

  הגב
 3. סיגלית

  שלום רב,
  רציתי לדעת איך אני יכולה להשיג את הטלפון של משאבי האנוש מסלול אופקים.
  הנני בעלת תואר ראשון בכלכלה והייתי מעוניית לשלוח קורות חיים. 
  תודה.

  הגב
 4. עדנה בודן

  שלום
   אני מבקשת להחליף את המכשיר האלקטרוני בו ניתן להפקיד שיקים למכשירים משוכללים יותר.
   אני נוהגת להפקיד שיקים באמצעותו ופעמים רבות שיק, הרשום כדבעי,לא נקלט, או שמכונת הצילום לא עובשדת כראוי- ואז שוב עלי לחכות בתור כדי לקבל שרות.
  זה ארע בסניפים נוה שאנן, ובמוריה בחיפה.
   
  בברכה עדנה 

  הגב
 5. יוני רובינשטיין

  יש לי משכנתא מכובדת בבנק לאומי למשכנתאות ,שמחולקת למספר הלוואות.
  .החלטתי להחזיר חלק מהמשכנתא
  התקשרתי למוקד ואף היינו בסניף ברמת אביב ,קבלתי פרטים.  כיצד וכמה יש להחזיר.
  מסרו לי שעלי להמתין 10 ימים עד לבצוע ההחזר.
  היום התקשרתי ולמרבית הזוועה מסרו לי המוקדנים כי עלי להחזיר עוד 6000 ש”ח-מדד+היוון.,
  זאת שערוריה. מדוע לא אמרו לי לפני 10 ימים כי יש אפשרות להחזר מיידי-בשיחה לא הובהר לי שעלי  יהיה לשלם את המדד הנוסף ותוספת ההיוון.
  אני מבקש כי תבטלו את המדד הנוסף.
  פעלתם בחוסר תום לב.ממש גזל
  גברת מאור-אנא תתערבי בנושא-חבל שתחושתי תהיה שנעשה לי עוול.

  תודה
  יוני רובינשטיין

  הגב
 6. Anonymous

  אני לקוח של בנק לאומי סניף 729 יוקנעם כ 10 שנים ורציתי רק לומר שמנהלת האשראי גורמת ליותר ויותר לקוחות לעזוב את הבנק. אני אישית הולך לעזוב ולעבור לבנק אחר בעקבות היחס המזלזל שלה.
  יש לציין שאני לקוח טוב שעומד במיסגרת ועד היום לקחתי הלוואות של כ 500000 והחזרתי אותן עד השקל האחרון אבל אני לא מוכן לעבוד עם מישהי כזאת שבמקום לעזור אומרת לי לך תעבור בנק .לתשומת ליבך תודה.

  בשל צנעת הפרט, לא פורסמו פרטים מזהים שנכתבו במקור בתגובה זו. מערכת הבלוג.

  הגב
  • Anonymous

   מסכים איתך למרות שאני מאזור המרכז אבל לצערנו במדינה הזאת אם אתה איש ישר לא מכבדים אותך ואת האנשים הרמאים והנוכלים מכבדים ומעשירים אותם.

   הגב
 7. אנונימית

  גליה שלום,
  כפי שידוע לך ,ישנם כמה מסלולי קליטה של עובדים חדשים לבנק.
  אחד מהם נקרא מסלול “אופקים” שהוא בעצם מסלול העתודה הניהולית של בנק לאומי.
  לפני כ- 3 שנים ,לאחר תקופה קצרה של עבודה בבנק דרך חברת כוח אדם חיצונית,נקלטתי לבנק במסלול אופקים עם כל מיני הבטחות מפתות כמו :קבלת הטבות בשכר כמו זה של   עובד קבוע,קבלת קביעות לאחר מינימים שנתיים וחצי ועד 4 שנים,וכמובן שליחה לסימולציה על מנת לקבל הרשאת חתימה ועוד כל מיני דיבורים על העשרות למיניהן.
  לצערי ,למרות כל ההבטחות ולאחר ביצועים נהדרים ותפקוד נהדר במקום עבודתי (שתי חוות דעת נהדרות במשך שנתיים וחצי)איני מרגישה שמשהו “זז”.
  חשוב  לציין שתחושה זו משותפת לעוד כמה אנשים במסלול זה.
  יש מין תחושה  של של חוסר ודאות ואין את הליווי הראוי ע”י כוח אדם בבנק לאומי .

  בנוסף לכך ,גם עניין הקביעות פתאום השתנה ונאמר לי שרק אחרי 4 שנים יש סיכוי לקבל קביעות.
  איך יכול להיות שקולטים עובד לפי תנאים מסויימים, כתובים או בע”פ ,ופתאום משנים אותם באופן כה  מהותי?
  במילים אחרות, נראה שבנק לאומי לא מקדיש  מאמץ מספיק  בכדי לשמר את העובדים הצעירים והמוכשרים שלו!!!
  זו תחושתי.
  וחבל.

  הגב
  • מערכת הבלוג

   שלום לך,

   פנייתך הועברה לטיפול מערך משאבי אנוש. את מוזמנת לפנות למנהל משאבי אנוש ביחידתך או ישירות למערך משאבי אנוש להמשך טיפול.

   בברכה,

   מערכת הבלוג.

   הגב
   • אנונימית

    דווקא הייתי רוצה לקבל כאן תגובה ולא לגשת (שוב) למנהל משאבי אנוש. כל הרעיון בבלוג הוא שאפשר להעלות נושאים/רעיונות/בעיות  באופן אנונימי?!  לא?

    הגב
    • מערכת הבלוג

     שלום לך,

     לא נוכל לצערנו לטפל במקרים פרטניים מעל גבי הבלוג בשל מגבלות סודיות ופרטיות. אבל את יותר ממוזמנת לפנות אלינו במייל, כדי שנוכל להגיש לך את כל הסיוע שניתן.

     הגב
    • גל

     הדבר הזה מעסיק את כל אופקים. את תמימה אם את חושבת שיענו לך כאן

     הגב
 8. נילי אורקין

  מזה 4 שנים אני מנסה לחשוב איך מעוררים בבנק לאומי את המצפון החברתי. וכל זאת בשל ארוע אישי שקרה לבעלי יואל שהוא בוגר בנק לאומי.
  יואל עבר נתוח מעקפים בביה”ח תל השומר שלאחריו נותר נכה 100%.עברנו שבעת מדורי גיהנום ועדיין עוברים.לא כאן המקום לפרט.
  לשמחתי עדיין יש אנשים טובים וחברים טובים שתומכים בנו מורלית,אבל בשל מה שקרה חשבתי מדוע לבנק אין קרן שעוזרת או תומכת במוסדות הסיעודיים שאנשים כמו בעלי שוהים בהם. זוהי פשוט חרפה ובושה שלמדינה אין מספיק תקציבים  או יותר נכון מקומות מעין אלו זה רק לאנשים שנמצאים בצידי הדרך וחבל לתחזק אותם .במקרה האישי שלי יואל נמצא במלבן בנתניה .אני מעלה נושא זה כי אתמול זה קרה לי ומחר זה יכול לקרות לאחר.אני מבקשת ממך להרים הכפפה וליצור גוף שפועל עוקב ובעיקר תורם למודות סיעודיים גריאטריים ששם המראות הכי עצובים.אני כותבת מדם ליבי ולאחר הרבה התלבטויות.

  הגב
  • מערכת הבלוג

   נילי שלום,

   צר לנו על מצבו של בעלך, ואנו מקווים שיוקל לו ולך בהקדם.

   לאומי תורם מדי שנה כ-25 מיליון שקלים, למטרות רבות ומגוונות בתחומי החברה, החינוך, התרבות, וגם בתחום הבריאות.

   אנו מפנים את פנייתך לגורם מוסמך בבנק, אשר ייצור אתך קשר בהקדם.

   מערכת הבלוג.

   הגב
 9. ויקי

  גליה שלום
  אני עובדת הבנק כבר 34 שנים
  ומאוד מעריכה את פועלך עבור הבנק ועבור העובדים במשך כל השנים
  שמחה מאוד שאת ממשיכה
  התאכזבתי שלא  הזכרת  יותר את תרומתם של העובדים בהצלחה
  הצלחה בהמשך וחג שמח

  הגב
 10. אילן

  גליה,
  אין קץ לצביעות של הארגון הנקרא לאומי!

  חבל

  הגב
 11. פז

  בל”ל מתהדר בשירותים הדיגיטאליים שלו, אולם לוקה בדבר אחד משמעותי – היכולת של הלקוח לשלוח אימיילים לבנקאי שלו. לאומי מייל מאפשר רק לקבל הודעות מן הבנק, אך לא לשלוח כאלו. עד היום, כמו בדיוק לפני 20 שנה, עדיין נדרש לטרוח ולשלוח פקסים לבנק בכדי לשלוח להם הודעות והוראות. הזה החסכון בנייר שהבנק מתהדר בו בראש רשימת היתרונות של לאומי מייל?

  אין כל בעייה של אבטחת מידע כאן. עדיף כמובן היה לאפשר שליחת אימייל רגיל לבנקאי האישי, כמו בבנקים רבים וטובים בעולם, אולם אם בל”ל חוששים, אין כל סיכון לו ניתן היה לשלוח זאת מתוך מערכת הלאומי מייל.

  האם בבל”ל באמת חושבים שיותר נוח לי כלקוח לנסות ולצלצל מספר פעמים לבנק עד שאני מגיע למי שאני צריך, או להתאמץ ולשלוח פקס לבנק המבזבז גם זמן יקר וגם נייר כפול משני צידי הפקס?

  כולי תקווה שבלוג זה יעקוף את כל הבנקאים ומנהלי הסניפים שלא שעו להצעתי זו, וזו תגיע לעיני מקבלי ההחלטות בבנק.

  הגב
  • יואב פולס

   פז שלום,

   כמוך, גם אנחנו סבורים כי יש לאפשר תקשורת עם הבנק באמצעות מיילים, אולם קיימות שאלות מהותיות הנוגעות לתקשורת זו, ומה ניתן להעביר באמצעותה.

   לאומי נמצא כרגע בפיילוט של תקשורת מיילים עם לקוחות מתוך מטרה להרחיב את הפעילות לכלל הלקוחות.

   אנו בוודאי נשמח לעדכן על ההתפתחויות,

   בברכה,

   יואב פולס,

   סגן דובר קבוצת לאומי ודובר חברות בנות.

   הגב
   • פז

    יואב,

    אני שמח לקרוא שיש פעילות בנושא. אשמח לשמוע שהשירות הפך פעיל ופתוח לקהל הלקוחות.

    מהו תאריך היעד לזמינות השירות? 

    חשוב ביותר שיתאפשר לשלוח גם attachements (כלומר, קיבצי PDF וכד’) במערכת מייל זו.

    בתודה,
    פז

    הגב
 12. דוד

  למר יהודה בלאו

  כלקוח של לאומי ושל בנקים אחרים חבל לך על הזמן, אין אין אין כמו לאומי באינטרנט, לפני כל פעולה גם בבנקים אחרים קודם כל אני בודק בלאומי טרייד, זה אתר ברמה בינלאומית.

  בדוק בנקים אחרים, גם בחו”ל אז תבין, זה הכי הכי טוב באתרי שוק ההון.

  תהיה בריא, תרויח 2 מיליון דולר, אחד בשבילי!!!

  דוד

  הגב
 13. יהודה בלאו

  יש לכם בעייה גדולה עם האתר באינטרנט . פניתי לתומכים הטכניים בעניין שכל פעם שאני מנסה להכנס לאתר יש הודעת שגיאה. התומך הטכני שלכם ידע לתאר את הבעייה אבל לא יודע איך פותרים אותה . ממש מוזר. האתר אינו נתמך על ידי שום דפדפן חוץ מאינטרנט אקספלורר ולכן אם יש בעייה באינטרנט אקספלורר אין אפשרות להכנס ולעבוד עם דפדפן אחר.(ממש מוזר איפה אנשי המקצוע בתחום המחשב שלכם זה ממש עלוב) .  
  אנשי התמיכה הטכנית ממש לא יכולים לעזור , שולחים אותי לספק האינטרנט ולכל מיני גורמים אחרים .
  אני משקיע כבד , אם הבעייה תמשך בלית ברירה אפנה לבית השקעות ואסחור דרכו .

  הגב
  • מערכת הבלוג

   יהודה שלום,

   אנא שלח פרטים על הבעיה שבה אתה נתקל למייל המצורף.
   בברכה,
   מערכת לאומי בלוג.
   הגב
 14. וויס ברוך

  לגליה מאור שלום.

  ברצוני לדבר איתך על הירוק בסניפים, ועל סניף בריא וסניף חולה.
  ידוע כי צמחיה בסניפים  הינה חובה, כדי להפוך סניף בנק לסניף בריא.
  ידוע לנו כי בזמנו, עברתם לצמחיית פלסטיק בגלל השיטה, שנקראת עציצי הבנקים.
  כיום השתנו התנאים, ואתם כבנק מתפארים בירוק, אבל כשסניף הדגל שלח סניף החשמונאים הוא כאילו ירוק, זה אינו לכבודו של הבנק.
  הבנק בהנהלתך חייב לעבור לירוק האמיתי גם בסניפים, כדי לתת דוגמא לאחריות סביבתית.
  קיבלתם טכנולוגיה שעובדת טוב, נותנת את הירוק בסניפים ובכלל והיא טכנולוגיה כחול לבן.

  דיברנו עם אנשי ציוותך אבל הם לא הרימו את הכפפה.
  מקווה שאת כמנכלית הבנק תרימי את הכפפה הירוקה והאמיתית.

  בתודה
  ברוך וויס
  נייד  0506424275

  הגב
 15. וויס ברוך-השקיה אקולוגית

  לגליה שלום.
  חברתינו פתחה טכנולוגיה ירוקה לגידול צמחים במצעים מנותקים ללא נקז(עודפי מים), שיטה זו הוכחה כמוצלחת לעומת עציצי הבנקים, אשר עם כניסתך נוכחת לדעת, כי התחזוקה בסניפים יקרה, ודורשת החלפה של צמחים מספר פעמים בשנה.
  שיטת העל נקז, נותנת לצמח את כל הדרוש לו, ונותנת לו חיות ארוכה, בהתאם לסוג הצמח, ואף הוכחנו זאת באחד הסניפים הירוקים שלכם.

  איני מבין מדוע שיטה זו הנותנת את הירוק, והבריא בסניף, במקום צמחי הפלסטיק על כל הביטיו הסביבתיים, לא נמצא בכל סניפי הבנק.

  דיברנו עם אנשיך כולל הבכירים ולא קיבלנו מענה.

  לכן מבקש אני לקבל את ברכת הדרך ממך בכל דרך שתבחרי, כי בנוסף לכך את מקדמת מוצר כחול לבן, שחשוב לקדם בימים אלו, ומקבלת את הירוק בסניפים.
  שם: ברוך וויס
  נייד: 0506424275

  בתודה
  ברוך וויס

  הגב
 16. גבריאל שלמה

  בוקר טוב לך .    אני אוהב את הבנק שלך אך את סניף טבריה אני הכי אוהב תשאלי למה?  כי שם יש את האישה הכי אדיבה הכי חרוצה הכי סבלנית והכי הכי בשרות לאומי משכתאות טבריה הוא סיוט לכולם עובדת גברת סיגל במשכנתאות פעמים קניתי דירה ופעמים היתי עד לדיבור גס.שקרים. איומים על לקוחות חוסר מקצועיות וזילזול עד להרמת קול לפני כל לקוחות הבנק . אני מתבייש שיש אישה כזאת בפרונט של הבנק כיות דאגתי להחזיר את כל המשכנתאות ועברתי למזרחי שם אני אדם ולקוח ומרגיש בבית שדואגים לו . אני מתביש בשביל הבנק ובוש ונכלם כלפי עובדת זאת שמיצגת את הבנק.רק לידיעה אני כבר ברכישה של כמעט 10 דירות ומלאומי לא לקחתי ולא קשרתי קשר.

  הגב
 17. דוד

  כנראה …שמנהלי לאומי עיפו מהבלוג הזה, רק יואב פולס נותר בודד במערכה, לשלוח את כל הפונים
  ללשכה לפניות הציבור.

  זה רציני?

  הגב
 18. לירן מורנו

  שלום רב,

  ראשית ברכות על המיזם החדש, עקבתי אחר מערכת הבלוג מאז פתיחתו וקראתי רבים מהפוסטים ועשרות או יותר מהתגובות השונות, אז כעת, למרות שהמיזם עוד בחיתוליו , אני רוצה לומר  ש א פ ו !!!
  שאפו על האומץ, על הפתיחות, על השקיפות ועל תודעת השירות המכילה כל כך הרבה סובלנות.
  מעבר לכך, כיף לראות מותג מתחום שמרן יחסית פתוח לחדשנות כל העת.
  יישר כח.

  בברכה,

  לירן מורנו

  הגב
 19. פלג צפוני

  בכוונה תחילה אני מפריד בין תכתובות שלי עם הטכנולוגים של הבלוג – שהמלצותיהם צלחו רק אחרי 4 סיבובי נסיון….
  בכוונה תחילה אני כותב תגובה זו שידעו כולם – שלהתמדה – לפעמים יש פרי.
  אכן קרה הנס – והגעתי לקרן , האחראית על רשתות חברתיות. נעמה לי שיחתה הטלפונית ואני מקווה שתנעם לי גם התשובה שהיא תביא לבקשותי, תשובה או תשובות שהיא התבקשה ללקט מהמחלקות המתאימות.
  לא ביקשתי הרבה, אלא לייעד פעילויות קהילתיות גם אלינו, לא רק אל ענקי ההתרמות , רבי התקציבים, רבי הקשרים בהנהלות הראשיות.
  כדי שלא יגידו הון ושלטון, ולא יגידו הון ועמותות (שראשיהן מהשלטון ומקורביהם), וכדי שתקציבים יגיעו גם למי שבאמת נותן לקהילה, ולא רק מתקצב ומפרנס עסקונה.
  קרן – הכדור במגרש של בל”ל – ואני מקווה שהפעם – הבנק יוכיח שהוא איננו מפלה.

  צפוני, אבל משרד העמותה במרכז…

  הגב
 20. פלג צפוני

  כתבתי כבר לפני ימים לא מעטים, על יחס, על טיפול, ועל כך שאין עם מי לדבר.
  ואכן – עד רגע זה לא ענה אף אחד. דיוור לפחות ישיר- כדי שאשפוך חלק ממה שעל ליבי – ולא בבלוג שבו דומה שכולם בכיינים לגבי עצמם – בעוד אני מדבר על קבוצה, רק 50000 משפחות.

  הגב
 21. אלי

  שלום רב,
  ראשית אני חושב שהרעיון להיות בקשר ישיר עם קהל הלקוחות מבורך והלוואי שהוא יוביל לשיפור השירות.
  אבקש להתייחס לנושא העמלות ושקיפות הבנק מול הלקוח – בעיה הקיימת גם בבנקים אחרים.
  כיום קשה להבין: מהו גובה העמלות הבסיס בבנק בעבור ביצוע כל פעולה,בעבור אילו פעולות משלמים עמלות (לרבות ניירות ערך) ומהו גובהן. בנוסף קשה לקבל מידע מהבנק לגבי גובה העמלות הספציפיות המשולמות על ידי הלקוח באופן שיאפשר את השוואתן לעמלות המשולמות בבנקים אחרים.

  בנוסף ובאותו הקשר – אני מחזיק חשבון משמעותי נוסף בבנק גדול אחר. הסיבה היא הצורך לנהל עם הבנק “שוק” לגבי גובה הריבית בחסכונות וגובה עמלות. רק מו”מ מקביל והצגת תצואותיו לבנק מניב הנחות ותוצאות. אם בהקשר מסויים אני מאבד עירנות ואפילו לרגע הבנק נותן לי באופן אוטומטי לי את התנאים הגרועים ביותר האפשריים.
  מצב זה אינו ראוי במיוחד כלפי לקוח נאמן המחזיק בבנק סכומים ניכרים. היה ראוי לו הייתה מותוות מדיניות של הנחות והטבות גם ללא “סחר סוסים” ומתן הודעה ללקוח במקרים בהם מסתיימת הטבה שניתנה.

  בברכה

  אלי 

  הגב
  • יואב פולס

   אלי שלום,
   תודה על תגובתך.
   נושא העמלות והשקיפות מול הלקוח מעוגן כיום בחקיקה ובהוראות בנק ישראל.
   בעקבות ‘רפורמת העמלות’ צומצמה משמעותית רשימת העמלות המותרת לגבייה על ידי הבנקים, והיא מוצגת לציבור הרחב בכל סניף ובאתרי האינטרנט של כל הבנקים.
   תוכל להגיע בלחיצה כאן לדפי העמלות של לאומי.
   לגבי ‘שוק’ בנושא ריביות, אני סבור שצרכנות נבונה, בכל תחום מחייבת השוואת מחירים באופן שוטף – בביטוח, בסלולר, בכבלים וגם בבנקאות.
   אני מקווה שסניף לאומי בו אתה לקוח יודע לספק לך שרות הולם ולחסוך ממך את הצורך להתמקח, כפי שאתה מתאר. הדבר אפשרי.
   יואב פולס,
   סגן דובר קבוצת לאומי ודובר חברות בנות.
   הגב
  • אליהו

   אני מסכים לגמרי עם הכותב. הסניף בו הייתי לקוח למעלה מ-45 שנה ממש לא ידע לספק שרות הולם בנושא העמלות, והתעקש על קיום שוק מביש ומעליב. אני את מסקנותי הסקתי והחלטתי סופית לעזוב את בנק לאומי.

   הגב
 22. דני

  תחושה של פספוס באוויר….
  לאחר כל הסופרלטיבים שמגיעים לבנק לאומי ולנציגיו בפורומים השונים, נשאלת השאלה מה הערך לארגון ?
  האם הבלוגים שלכם מעודדים השתתפות של לקוחות ועובדים מתוך מטרה לייצור דיאלוג של ארגון לומד ?
  אני ממליץ לכם לבדוק את הדיאלוגים של היועצת הארגונית – יעל מהודר בגלובס שמצליחה לייצור דיאלוגים פוריים המכיל  שאלות פתוחות מתוך מטרה של יצירת במה לחשיבה משותפת שלה ושל הגולשים.
  התחושה שלי היא שבמקום לייצור קשר מתמשך עם הלקוחות – אתם משדרים אווירה של “גומרים והולכים”
  יש ללאומי פוטנציאל ענק של חשיפה לדיון רב משתתפים בין הבנק לבין הלקוחות שלא באה לידי ביטוי בכמות הקטנה של התגובות באתר.
  הייתי מצפה מארגון שלו יש אלפי עובדים ליותר מעורבות גם באתר הבלוגים החיצוני ובטח שליותר מגיבים באתר
  אני במקומכם הייתי פותח פינה של הצעות לשיפור במקום לשלוח את הלקוחות ליחידות אחרות כמו פניות הציבור וארגון ושיטות

  הגב
  • יואב פולס

   שלום דני,

   שלום,
   ראשית – ללאומי מערכת אינטרא-נט פנימית מורכבת ופעילה בה יש מקום לעובדים להתבטא, להיחשף למידע פנימי, להציע הצעות ייעול, להגיב ולהעיר.
   שנית – לאומי בלוג נועד ליצור דיאלוג עם הציבור הרחב. ההפניה ללשכה לפניות הציבור נועדה על מנת למנוע מצב של “טלפון שבור” (מידע חלקי) ולחבר את הפונה או המתלונן עם האנשים שהם אלו שיקיימו את הבדיקה.
   הם אלו שיפנו ליחידות השונות לבחון את תפקודן. אני מקווה שכבר בימים הקרובים נראה כאן באתר הבלוגים נציגות פעילה של הלשכה לפניות הציבור, שתוכל לשוחח ולהגיב על נושאים שונים.
   חשוב לזכור כי מטעמי סודיות, פניות פרטניות הקשורות לחשבונות לא ייענו באתר אלא באופן אישי.
   יואב פולס,
   סגן דובר קבוצת לאומי ודובר חברות בנות.
   הגב
 23. עוגיפלצת

  שתי הערות
  1. ייתכן שכדאי לשקול יצירת הפרדה ויזואלית בין התגובות בבלוג. במצב הנוכחי קשה להבין היכן מסתיימת תגובה אחת ומתחילה אחרת.
  2. באמת התכוונתם ליצור פלטפורמה להתבכיינות?

  הגב
  • יואב פולס

   עוגיפלצת שלום,

   1. אני מסכים בהחלט בנושא ההפרדה הויזואלית בין התגובות בבלוג. אנחנו בוחנים יישום פתרון.

   2. אינני רואה באתר ‘פלטפורמה להתבכיינות’. אנו קוראים את כל התגובות, והן בהחלט יוצרות שיח ודיונים פנימיים בבנק, גם אם הדבר לא תמיד משתקף כלפי חוץ בתשובות שאנו מפרסמים.
   בין שתי האפשרויות, להיות עם האתר ולקבל ביקורת או להיות בלעדיו, אני מעדיף את הראשונה.

   הגב
 24. שמוליק פיקסמן

  כל הכבוד לבנק לאומי על החדשנות, ואני מאחל הרבה הצלחה לכם 🙂
  אני מזמין אותכם להיות נוכחים גם בפורום תפוז של בנק לקוח , שם אתם מוזכרים לעתים קרובות,

  אני מנהל עסק שעוסק בייעוץ אשראי לשכירים ,ובעלי עסקים שפעיל כבר כ-3 שנים,
  אנו יודעים לדאוג לאשראי נזיל לשכירים ולבעלי עסקים , דרך טיפול בבעיות האשראי של הלקוח ובין השאר להגיע להסדר עם הבנק לפני , הנפילה של הלקוח.
  מניסיוני רוב הלקוחות מפחדים מהבנקאים, או לא מבינים את מדיניות הבנקים וכיצד יש לינהוג מולם ,
  ומכן היתרון שלכם בפתיחת הבלוגריה, שבה יכול הציבור והנהלת הבנק לנהל דיאלוג.

  מרבית הונים אלינו מבנק לאומי התלוננו על כך שהבנק הקטין באופן חד צדדי את האשראי הבנקאי של הלקוחות ללא התראה!!
  כל זאת בעיקבות ההפסדים של לאומי בריבעון הראשון של השנה.
  כמו כן ישנם תלונות על הצורך להתקשר ללאומי call, בימקום האפשרות לפנות ישירות לסניף שלהם!!

  ברכות ויישר כוח 🙂

  הגב
 25. וויס ברוך

  לגליה שלום.
  פעולות רבות שהבנק מבצע נבחנות מבחינה כלכלית, וובטוחני שלאומי קול הינו אחד מהם.
  שירות זה, שגם אני סובל מימנו לא נותן לנו שירות אישי, אלה מהווה כבלדר לפקידי הסניפים.
  לקוחות לאומי קול, זקוקים מידי פעם לקשר ישיר עם פקידי הבנק, ולאומי קול הוא בגדר צינור המקבל את בקשתי ומעבירו לבנק , ואינו יכול לתת תשובה עניינית לבעיות בנקאיות.

  הפעולות המתבצעות בלאומי קול דומות ברובן לפעולות האינטרנט.
  בלאומי קול אין אפשרות לבצע שיחת ועידה עם הבנק, והבנקאי חוזר ללקוח הבנק בזמן שנוח לו.
  איני מוכן גם לקבל את תשובתכם, שהעומס בסניפים הוא גדול, ולכן הקמנו את לאומי קול., כי לקוח שמתקשר ללאומי קול צריך בסופו של יום להגיע לסניף, כי הפקידים בלאומי קול לא סיפקו תשובה.

  לאומי קול הינו שירות דב ללקוחות הבנק, ויש להחליפו בשירות יעיל יותר, ואו לגרום לתקשורת ישירה עם פקידי הבנק.

  ולאלוהים הפתרונות.

  הגב
  • אייל בירן

   ברוך שלום,

   שמי אייל בירן, ראש אגף בנקאות ישירה בלאומי, ובין תחומי אחריותי נמנה גם מוקד לאומיקול.

   מוקד לאומיקול הוקם בין היתר לתת ללקוחות לאומי מענה מעבר לשעות פעילות הסניף, ואכן המוקד זמין 24 שעות ביממה להוציא שבתות וחגים, אך חוזר לפעול במוצאי שבת/החג.

   המוקד מאויש ע”י בנקאים שהוכשרו מטעם הבנק לתת שירות בנקאי, וכיום ניתן לבצע במוקד כ-90% מהפעולות שמבוצעות בסניף.

   מוקד לאומיקול זוכה לציוני שירות גבוהים מלקוחות. ייתכן כי בידי לאומיקול אין את כל הפתרונות, אך אנו פועלים תדיר לשפר ולייעל את מתן השירות.

   אייל.

   הגב
   • וויס ברוך

    לאייל שלום.

    תשובתך מרוחה בחמאה של 90% מהפעולות, ומה הפעולות שאפשר לבצע בלאומי קול.
    אני יכול להגיד לך מניסיוני, שרוב הפעולות המתבצעות בלאומי קול, אפשר לבצען האינטרנט.

    פעולות כמו, הגדלת מסגרת אשראי, בירורים  שונים לגבי פעולות בנקאיות הקשורות לצקים אי אפשר לבצע.
    רוב הבקשות של לקוחות לאומי קול מועברות לסניפים, ובטוח אני כי 90% מהבקשות בלאומי קול מועברות לסניף
    ולא נפתרות על ידי לאומי קול.

    לאומי קול טוב לאלו שאינם מבצעים פעולות באינטרנט.

    לאנשים כמוני לאומי קול הינה מעמסה, והוכחה שהבנק דואג לעצמו ולא ללקוחותיו

    ברוך וויס

    הגב
   • צבי ארז

    שלום אייל
    נכון שהרבה פעמים ניתן להסתייע בלאומי קול . אבל מאחר וחסמתם את הקשר הישיר עם הסניפים , חייב להמצא פיתרון ליצירת קשר מיידי עם הסניף בשעת משבר. כמו שקרה לי לאחרונה כשהייתי חולה ולא יכולתי לגשת באופן אישי לסניף והתעוררה בעיה דחופה. מוקד השירות אליו פניתי בבוקר העביר את פנייתי לסניף והם חזרו אלי בהפסקת הצהריים שלהם. זאת למרות שהדגשתי את דחיפות הנושא.אם תרצה פרטים , אוכל להרחיב.
    יום טוב
    צבי

    הגב
    • אייל בירן

     צבי שלום,
     ראשית אני מקווה שכיום אתה בקו הבריאות.
     אנחנו תמיד שמחים ללמוד ולהפיק לקחים על מנת לשפר את השירות שאנו נותנים.
     אשמח אם תעביר את פרטי המקרה הפרטי שלך לקרן טאירי מנהלת תחום רשתות חברתיות במייל, שנוכל ללמוד מכך.
     בברכה,
     אייל.
     הגב
     • צבי ארז

      מה עם לספק לי את האימייל שלה ?

     • מערכת הבלוג

      צבי שלום,

      ניתן לפנות למייל המצורף.
 26. פורקס

  וואו כמה תגובות כאן!!!

  הגב
  • Anonymous

   מכיוון שהבלוג הינו לצרכים של בנק לאומי וליחסי הציבור שלהם בלבד ומן האמינות כלפי הציבור הרחב יהיה זה מיותר אם תמחקו את הערה שלי
   אז כדי מאוד למחוק את הבלוג הזה ולצמיתות לצורך תפיחה על השכם אינכם זקוקים לבלוג מספיק המאזנים שלכם ומשכרות העתק

   “סתם אזרח פראייר”

   הגב
   • ג'ואי

    אזרח פראייר אלמוני…
    עצם העובדה שהתגובה שלך מופיעה כאן קצת מורידה מהביקורת שלך, לא?
    אני עברתי על התגובות לכתבה ולמען האמת, אני בטוח שמשרד יח”צ של לאוי היה אולי שמח יותר אם לא היו מופיעות כאן.
    פתיחת בלוג לא נועדה לפטור את כל החיכוכים/בעיות בין לקוח לבין בנק…תמידי יהיו…
    הבלוג נועד להוות במה פתוחה לתקשורת עם אנשים שבדרך כלל לא ניתן לבצע דיאלוג מכל סוג שהוא איתם…כל מנהלי לאומי המופיעים/משתתפים/מגיבים בבלוג זה (בראשם, גליה מאור בעצמה).
    כל ערוצי התקשורת המשלימים (אתר, מייל, הבלוג הזה, טוויטר…) נועדו להרחיב את הדיאלוג עם לקוחות. זה לא עניין שחור/לבן שבו כאילו באמצעות קסם, העולם נהיה מושלם…אבל זה בטוח עוזר.
    מחכה לפוסט הבא :).
    כאמור, זה לא יפטור את כל הבעיות אבל אין לי ספק שזה יכול לעזור
     גם מערכת CRM משובחת וגם לא עוד 100 נציגים נוספים בלאומיקול.

    הגב
 27. דורון

  שלום לגברי המנכלית גליה מאור,
  ברצוני לברר האם קיימת מדיניות של בנק לואמי לא לקבל/לא לשלוח למבחני קבלה לבנק- מועמדים אשר עבדו מספר שנים בבנק לאומי (בפרויקטים במטה הבנק) באמצעות ספקי שירות?
  על פניו נראה כי אוכלוסייה זו “מסומנת” בבנק לאומי כעובדים לא רצויים.
   על פניו – נראה שזה חבל שכן אוכלוסיה זו הינה בעלת כישורים , ניסיון וידע בנקאי לא פחות מעובדי הבנק עצמם.
  אשמח לקבל את התייחסותך בסוגייה זו.

  הגב
  • מערכת הבלוג

   דורון שלום,

   העברנו את פנייתך למחלקת משאבי אנוש על מנת לקבל תשובה מוסמכת לשאלתך.
   נשמח אם תתעדכן בבלוג בתחילת השבוע הבא על מנת לקבל את התשובה.
   בברכה,
   מערכת לאומי בלוג.
   הגב
  • יואב פולס

   דורון שלום,
   אין מדיניות של הגדרת אוכלוסיות כ”לא רצויות”. כל מקרה נבחן לגופו.
   נושא יתרון הידע, הנסיון והכרת המערכות ידוע, מוכר ומבורך.

   בברכה,
   יואב פולס
   סגן דובר קבוצת לאומי, דובר חברות בנות.

   הגב
 28. גליה מאור

  אני מבקשת להודות לכל המגיבים, גם הביקורתיים שבהם.

  בחרתי להתייחס אישית למספר נקודות שהועלו, יתר ההערות יקבלו התייחסות מדוברי הבנק בהתאם להנחיותי.

  גב’ בודן – אני סבורה שיש צורך במידתיות, ולאומי שומר לאורך השנים על תגמול מידתי לעובדיו ומנהליו.
  לא היו אצלנו בונוסים מופרזים בתקופות השפע, ובתקופת המשבר ויתרו העובדים על חלק מתוספת השכר המוקנית להם מתוקף הסכמי השכר ואילו בכירי הבנק לא קיבלו תוספות שכר כלל.
  שכר דיפרנציאלי מחויב גם בגלל שאנו מעוניינים לשמור את העובדים הטובים שלנו אצלנו, שכן פיתויים מארגונים אחרים קיימים תמיד.

  ירון – קראתי את תגובתך ביסודיות ואני מודה לך על הביקורת הבונה.

  ללקוחה שעזבה, ולא ציינה את שמה – מבלי להתייחס לפרטי המקרה, צר לי על תחושותיך ועל שהחלטת לעזוב את לאומי אחרי שנים כה רבות. לאומי מעמיד לרשות לקוחות הסבורים שהבנק גרם להם עוול את הלשכה לפניות הציבור כאן, או בפקס
  03-5148688 או בדואר לכתובת ת.ד. 2 תל-אביב 61000.

  במידה ואת מעוניינת כי תלונתך תיבדק לעומקה אנא פני אל הלשכה לפניות הציבור לפי הפרטים המצורפים.
  דלתנו פתוחה בפניך בכל עת. נשמח לעמוד לרשותך.

  הגב
  • ירון

   לגב’ מאור שלום,
   תודה על שקראת את תגובתי.
   אבל . . . משהו התפספס אז . . . והנה עכשיו זה קורה שוב . . .
   גם בין שורותיי אין את האפשרות לדעת איך מנהליך מתנהלים מול עובדיהם.
   התגובה שלי נועדה לפתוח צוהר לדיאלוג חוזר (צ’אנס נוסף ).
   אבל כל מה שקיבלתי זה תודה על “ביקורת בונה ” שאיתה לא ניתן כמובן לעשות דבר – מבלי להבין במדוייק היכן יש פגמים.

   למה ציפיתי ?
   שיפנו אליי אישית וישמעו את דבריי ?
    פגישה אישית איתך (גב’ מאור) – זו אולי תהיה הפעם הראשונה שמנכ”ל נפגש עם עובד לא קבוע שהועזב מתפקידו. – ראי זאת במסגרת שיחות חתך.
   וכמובן לחזור לעבוד בבנק .

   בכבוד רב,
   ירון

   הגב
   • ירון

    טוב … אני חושב שבעצם הבנו את הרעיון של הבלוג …זוהי בעצם בעיתו של בנק לאומי – יש לו הרבה תוכניות יפות וגם טובות אבל הם משתבשות ברגע שהן יוצאות לפועל, וחבל .

    טוב , נורא רציתי לחזור לעבוד בבנק ואני עדיין רוצה . אבל כנראה שגם השיטה הישירה לא תעבוד .

    אז לגב’ מאור – אולי בכל זאת תזמיני אותי לשיחה – הדבר היחיד היקר שאני יכול לבזבז לך הוא זמן  – ואין ממני יודע עד כמה הוא מצרך מבוקש.

    גם תשובה שלילית היא תשובה – ומכיוון שחלק מהשירות הוא לענות אז אשמח אם אקבל תשובה חיובית או חלילה אחרת למייל האישי שידוע לכם.

    אני לא מעוניין בשיחה עם נציב תלונות מנהל זה או אחר.

    שיחה קצרה ועיניינית  עם מנכלית הבנק.

    בכבוד רב ,

    ירון

    הגב
    • מערכת הבלוג

     ירון,

     הגב’ מאור התייחסה לפנייתך. תגובתה מופיעה בראש חלק התגובות בעמוד זה.
     מערכת לאומי בלוג.
     הגב
     • ירון

      למערכת הבלוג
      גב’ מאור לא התיחסה כלל לפנייתי . אלא רשמה תשובה כללית שאינה מחייבת וממנה לא ניתן להבין דבר ובטח שלא ללמוד על הנעשה.
      שאלתי שאלה די ברורה ואני מצפה לקבל תשובה די ברורה. – גם תשובה שלילית היא תשובה .

      וחוץ מזה – מי מסתתר מאחורי “מערכת לאומי בלוג ” –  היכן הדיאלוג שגב’ מאור התכוונה?

      והכי חשוב זה אמור להיות הבלוג של מנכלית הבנק . וכמו שגב’ מאור כתבה “אשתדל מאוד להשיב לתגובות ושאלות שיופנו אלי. מראש אומר כי סדר היום שלי עמוס וצפוף, דבר שיעכב מן הסתם את תגובותיי, אך גם אם בשיהוי, תשובותיי בוא יבואו. ”

      אשמח לקבל תשובה עיניינית באותה הדרך שבה גם אני הגבתי בצורה עיניינית להודעה המקורית של גב’ מאור.

      בברכה,

      ירון

     • גליה מאור

      ירון שלום,

      לצערי, אין באפשרותי להיפגש באופן אישי עם כל אחד ממאות אלפי לקוחות הבנק.
      עם זאת, אשמח מאוד לסייע לך בחיבור לגורם הרלוונטי בבנק ולהעמידו לשירותך.
      אנא השאר פרטים כאן ויצרו איתך קשר.

      גליה מאור.

  • עדנה בודן

   שלום לגליה
    כתבת שאתם נוהגים במידתיות בנושא משכורות- ההבדל בין משכורת הבכירים לעובדים הרגילים שעובדים קשה- לא מידתי.
   גם הוצאות הנגבות מהאנשים העניים גבוהות מאלה שלהעשירים ומאד גבוהות.
   בברכה
   עדנה בודן 

   הגב
   • יואב פולס

     

    עדנה שלום ושבוע טוב,

    בתגובתך רשמת כי “גם הוצאות הנגבות מהאנשים העניים גבוהות מאלה שלהעשירים ומאד גבוהות”.

    כמי שמעורב בלא מעט הסדרי חוב, אני יכול לציין כי הבנק נוקט במידה רבה של וויתור חלקי על יתרות חוב, מחיקתם במקרים אחרים, זאת כאשר מדובר בלקוחות נטולי אמצעים כספיים (“עניים” לדברייך), ומגלה פחות גמישות כאשר מדובר בלקוחות בעלי ממון (“עשירים” לדברייך) המנסים להימנע מתשלום חובות אותם הם יצרו.

    אינני יודע על איזה מידע את מסתמכת באמירה המצוטטת, ובמידה ויש בידך מידע אחר, אשמח לקבלו.

    בברכה,

    יואב פולס,

    סגן דובר לאומי, דובר חברות בנות.

     

    הגב
 29. יואב פולס

  אני מודה לכל המגיבים. התגובות שלכם משמשות אותנו ללמידה משמעותית.

  אני מבקש לציין בפתח תשובתי שתי כתובות משמעותיות:

  הלשכה לפניות הציבור של לאומי –

  https://www.leumi.co.il/Leumi/Home/0,2777,388,00.html

  או בפקס 03-5148688 או בדואר לכתובת ת.ד. 2 תל-אביב 61000 .

  הלשכה לפניות הציבור של בנק לאומי למשכנתאות:

  דוא”ל – yonil@blms.co.il

  פקס – 03-5648540

  תודה לכולכם,

  יואב פולס,
  סגן דובר קבוצת לאומי ודובר חברות בנות.

  הגב
  • לקוחה ותיקה שעזבה

   זה שיואב פולס החליט להתעלם ממה שכתבתי מעיד הכי טוב על רצינות הבנק והבלוג שלו .
   זה שהבלוג צריך להיות של גליה מאור ושוב עשו פה תרגיל לציבור המטומטם ….ומי שעונה זה סגן דובר קבוצת לאומי והחברות הבנות .
   כל הבלוג הזה הוא מהלחך יחסי ציבור עלוב של הבנק ופשוט מרמה של הציבור – עוד מרמה ….!!!!!
   חבל על בזבוז הזמן … זו רק שאלה של זמן עד שכולם יבינו שבנק שמתנהג ככה אין לו עתיד.

   תתעוררו… הרכבת של המפולת של הבנק הזה יצאה לדרך.

   הגב
   • יואב פולס - לאומי

    ללקוחה שלום,

    מנכ”ל הבנק קראה את תגובתך וביקשה להשיב לך בעצמה ולא באמצעות דוברי הבנק. תשובתה תפורסם בהמשך.
    את מוזמנת להמשיך ולהתעדכן.

    יואב פולס,

    סגן דובר קבוצת לאומי ודובר חברות בנות.

    הגב
   • עודדמ

    אותי דווקא מרשימה מאוד הנכונות של בכירי הבנק לגלוש פה ולהתייחס לכל גולש. השאלה היא האם זהו רק גימיק לימים הראשונים של הבלוג, או שיש כוונה להמשיך בכך לאורך זמן.

    הגב
    • לקוחה ותיקה שעזבה

     אתה כנראה שתול של הבנק .

     לצערי הרב התגובה שלך הושתלה פה אחרי שאני התקוממתי שעונה פה סגן הדובר ולא גברת מאור כפי שהקמפיין הזה הבטיח שיקרה .

     חבל שאתם בונים כלים מדומים ומלאכותיים לצורך מסע פרסום.

     תשובות של גליה מאור לעיניין שמועלה פה, אין פה לצערי הרב עד כה .

     הגב
 30. danny

  הגברת מאור שלום רב,

  לא היה שמח ממני לאחר שנודע לי שהחלטת לפתוח בלוג זה ואף להגיב על הנאמר באופן אישי.
  מהלך חכם ופורה המהווה נדבך נוסף למנהיגות ראויה.

  רק לפני כשבועיים פניתי אל שרותי “הצ’ט” של הבנק בכדי לנסות ולשוחח עימך ו\או לקבל את האי מייל שלך, אך, נציגי השרות פטרו אותי בהשיבם ואני מצטט: “אתה יודע כמה אנשים רוצים לפנות באופן איש אל מנכ”לית הבנק?”.

  גברתי, בכדי שאוכל לקדם את עניני האישיים בבנק ללומי סניף לב העיר הרצליה, הייתי צריך לשוחח איתך.
  דומה כי אין עם מי לדבר, הודעות[יותר מהודעה אחת] שאני משאיר במענה האנושי, האדיב יש לציין-אך לא פרקטי עבורי, אינן “זוכות” לתגובה מהבנק שלי, ורשמתי זוכות בגרשיים, מאחר ואינני אדם זר שנקרא לרחוב באקראי, אני ל-ק-ו-ח, לקוח, של בנק לאומי מזה כ-13 שנים, דומה שעובדי הבנק בכללותו, ועובדי סניף לב העיר הרצליה, עדיין לא הפנימו את המינוח הזה לקוח.

  מפאת צנעת הפרט לא אפרט בדרך זו את אשר אירע, ישנה כמובן יותר מטענה אחת, אשמח אם את, גברתי המנכ”לית, או אחד מעוזרייך ישמע את אשר על ליבי ומעט, רק מעט, יתחיסו אליי כאל לקוח.

  בברכה,

  קור דני- לקוח.

  הגב
 31. m

  גליה שלום
  אני פונה אליך בשם הנהלת חברה אשר פיתחה תוכנה לתיק רפואי ממוחשב .המוצר גמור ומשווק אנו קוראים לך להרים את הכפפה ויחד איתנו להעניק את התיק במחיר עלותו לאוכלוסיה ניזקקת אשר אין ביכולתה לרכוש אותו.
  נשמח לתגובתך

  הגב
  • m

   מעניין מדוע אנחנו לא מקבלים תגובה

   הגב
  • יואב פולס - לאומי

   תודה על פנייתך,
   תחום האחריות התאגידית בלאומי מרוכז אצל גב’ תמר יסעור, ראש מערך השיווק.
   אני מזמין אותך לפנות לתמר באמצעות המייל: tamarya@bll.co.il או בטלפון 03-5147707.
   תמר גם התייחסה לנושא והביאה קישור לדו”ח האחריות התאגידית של לאומי בטור שלה כאן בבלוג ותוכל לפנות אליה באמצעות התגובות.
   עם זאת, אני מבקש להבהיר, כי עיקר התקציב של לאומי בתחום האחריות התאגידית מופנה לטובת דור המחר – חינוך, בני נוער, תרבות ואמנות.
   בברכה,
   יואב פולס,
   סגן דובר קבוצת לאומי וחברות בנות.
   הגב
   • m

    תודה על תשובתך. אני מכבד מאוד את תמיכתכם בדור המחר אבל גם חולי סרטן וחולים סופניים אחרים זקוקים לתמיכה במידה וידם לא משגת זאת. אנו רואים בכך חשיבות ממעלה ראשונה וכנראה שנאלץ לפנות לבנק אחר למרות שחשבוננו מתנהל בבנק לאומי.
    אם הייתם מבקרים באתר האינטרנט שלנו הייתם מגלים את העזרה הגדולה שאנו מעניקים לאוכלוסיה המדוברת.

    הגב
 32. עודדמ

  כל הכבוד לבנק לאומי על הבלוג. זה נראה מצוין ומושקע. מקווה שתמשיכו ככה. אני לא לקוח שלכם. הייתי בעבר ועזבתי. יש לי שתי הערות. אם אני רוצה לעבוד עם בנקאות פרטית, לפועלים יש כמעט בכל סניף אגף של בנקאות פרטית. ללאומי יש רק סניף אחד בת”א. הערה נוספת – אחרי רפורמת העמלות של 2008 נראה שהחלטתם להחמיר בנושא של דמי שמירה (מה שקוראים היום – ניהול ניירות ערך), וקשה להשיג פטור מזה, גם למי שמגלגל סכומים יפים. בנקים אחרים גמישים יותר.

  הגב
  • יואב פולס - לאומי

   המושג  “Private Banking” ובתרגומו לעברית “בנקאות פרטית” מתייחס לשירותי בנקאות ללקוחות עתירי עושר פיננסי.
   הבנקאות הפרטית בלאומי אינה דומה לבנקאות הפרטית בבנק הפועלים.
   הקריטריון להשתייך לסניפי הבנקאות הפרטית בלאומי הוא היקף נכסים פיננסיים מעל לחמישה מיליון שקלים, ואילו בבנק הפועלים הקריטריון הינו עושר פיננסי של מעל ל-100,000 שקלים.
   לתושבי ישראל ניתן שרות יחודי ומקצועי זה בת”א, הרצליה פיתוח, ירושלים וחיפה. פרטים נוספים אפשר לקרוא כאן.
   המקביל של לאומי לבנקאות הפרטית בבנק הפועלים הוא מגזר “פרימיום” הנמצא בכל הסניפים הקמעונאיים.
   אתה מוזמן לפנות למר יואל אופיר בטלפון 03-5147207 מהחטיבה לבנקאות פרטית בלאומי.
   בברכה,
   יואב פולס
   סגן דובר קבוצת לאומי ודובר חברות בנות
   הגב
 33. טל

  בס”ד

  הגברת מאור שלום רב
  לא אוכל שלא לנצל את הבמה החדשה הזו, כדי להעלות לדיון את אחת הסוגיות הכואבות ביותר בענף הבנקאות, מתוך תקוה שתשובתך תהיה כנה ואמיתית, כאילו אין דירקטוריון ןבעלי מניות הנושפים בעורפך.

  איך לא, זהו כמובן נושא עמלות הבנקים… מבלי להכנס להסטוריית המאבקים סביב נושא זה של הציבור מול הבנקים כשבתווך בנק ישראל והמפקח על הנקים מדשדשים בטיפולם בנושא, אבקש פשוט להעלות חומר למחשבה. מדי שנה מתהדרים מנהלי הבנקים בהכנסותיהם מעמלות- בדרך כלל בעשרות ומאות מליוני שקלים, בכל ערוץ תקשורת אפשרי, ואני שואל על מה אתם מתגאים? השתת עמלות אין בה שום כשרון ניהולי, אין בה שום גאונות פיננסית, היא פעולה “אוטומטית” לחלוטין היוצרת הכנסות עתק לבנקים. בניגוד להשקעות בנכסים ממשיים ווירטואליים בהם הבנק גם מסתכן, ומכאן שיש הצדקה לתשואה במידה ש”הימור” הבנק התברר כנכון, הרי שבנטילת עמלות אין שום סיכון !!! לצערנו גם לא כזה של עזיבת לקוחות בעקבותיה, מאחר שהשרץ “מוכשר”, מוגש ונאכל ע”י כולם.
  הבנק כגוף מסחרי צריך לתמחר את סיכוניו וסיכוייו על פני כל תחומי עיסוקו ולא להקנות לעצמו “תעודת ביטוח” מפוקפקת בדמות ההכנסות המובטחות מעמלות. רק כדי לסבר את האוזן, דוגמא לעמלה מחוצפת במיוחד- היא עמלת משיכת מזומן, ומעשה שהיה כך היה: לאחר שכבר אושרה לי הלואה על ידי בנק לאומי, תנאיה כבר חצו את שלב המו”מ ביני לבין הבנק- לרבות גובה הריבית (שהיא תמורתו האמיתית של הבנק על סיכוניו…), נקבעו ההחזרים ושולמו כמובן כל עמלות ההקמה, פתיחה ושאר מרעין בישין, כאשר באתי לדלפק הבנקאית למשוך את הכסף לצורך רכישת רכב (מטרת ההלואה לכתחילה), נאמר לי שיש “עמלת משיכת מזומן ?!?!

  מה חושב הבנק שלקחתי הלואה כדי שיהיו לי מספרים בחשבון? כמו שאומר הפתגם “עם כבוד אי אפשר ללכת למכולת”, כך גם עם מספרים אי אפש לקנות רכב. ודאי שלקיחת הלואה היא כדי לקבל את הכסף ממש. זו הרי רשעות או כסילות לחשוב אחרת ולהשית עמלה על עצם קבלת הכסף.
  תארי לעצמך שתלכי לקניות במכולת, תעמיסי את עגלתך בכל טוב (אחרי שבדקת את מחירי המוצרים), תגיעי לקופה, תעשי חשבון… וכשתבואי לשלמו יאמרו לך שיש עמלה של 5% מגובה הקניה כדי להוציא את הטובין מהחנות… אני מניח שהמשל ברור ואין צורך בהקבלות אחד- לאחד.

  לא יודע מה תועיל פניה זו. אני עזבתי את “הישיר הראשון” (בנק לאומי) אחרי משהו כמו 10 שנים כלקוח.
  בברכה,
  טל

  הגב
  • יואב פולס - לאומי

   טל שלום,

   עמלות הבנקים מעוגנות כיום בהתאם להוראות בנק ישראל, מפוקחות על ידו, ומקובצות למספר עמלות מצומצם. בנק ישראל מפרסם באופן פומבי את עמלות הבנקים השונים, ומאפשר לציבור להפעיל צרכנות נבונה, ולבחור בין הבנקים את הבנק המתאים לו. דווקא שני הבנקים הגדולים לאומי והפועלים הם מהבנקים הזולים בעמלות ניהול העו”ש. אני מצרף לנוחותך ולשימוש יתר הקוראים קישור לאתר בנק ישראל לטבלה הרלוונטית.

   לגבי המקרה האישי שלך, אין לי יכולת לדעת מה גבו ממך, מדוע לא הציעו לך לבצע העברה בנקאית או למשוך שיק בנקאי – דבר שהיה חוסך את עמלת משיכת המזומנים, ואת יתר פרטי המקרה.

   באם תרצה להעביר לנו פרטים נוספים ומלאים, נשמח לעמוד לרשותך.

   בברכה,

   יואב פולס

   סגן דובר קבוצת לאומי ודובר חברות בנות.

   הגב
   • טל

    בס”ד

    מר פולס שלום רב
    כפי שצינתי במכתבי, בנק ישראל שותף להכשרת שרץ העמלות, לא הטחתי בכם האשמה של פריעת החוק.
    שאלתי היתה מה ההצדקה הכלכלית האמיתית לגביית עמלות מלקוחות בנקים? התשובה במהופך- ן י א…
    הדוגמא שהבאתי היתה רק לצורך המחשה, לא התכונתי שתהיה כפניה לשירות לקוחות.
    מאחר שאתם חברה גדולה ומכובדת, מענין לדעת האם במסגרת היעדים והמדדים שהבנק מציב לעצמו מדי שנה נכלל גם יעד של הכנסות מעמלות?
    אני מניח שפגעתי לכם בבטן הרכה וברור לי שבעלי תפקידים שכמוכם אינם יכולים להעיד על העוול המסחרי והמוסרי שהארגון בו אתם עובדים, כמו גם כל הדומים לו, עושה בגלוי. לכל הפחות, כל עוד השרץ שוחה בחופשיות, לא יזיק אם תנהגו במידה מינימלית של צניעות ואל תתהדרו בכל הצגת דו”ח רבעוני בהכנסותיכם מעמלות, הכנסות שלא דרשו מכם כל מיומנות עסקית ובנקאית, למעט מיומנות מוטורית של לחיצה על “אישור” אחרי שקבעתם את גובהן.

    בברכה,
    טל

    הגב
    • דני

     טל שלום רב

     למרות שאני לא עובד הבנק ויש לי הרבה ביקורת על נושא חישוב העמלות אני יכול להבין את הלוגיקה של תשלום עמלת מזומן .
     אני כלקוח הבנק שמשתמש בכרטיס ויזה ושקים , לא מעוניין לסבסד את שירותי ניהול המזומנים היקר (בלדרות ,טלרים כספות , ביטוח) שלקוחות אחרים משתמשים בהם. מנגד , אני גם לא מצפה ממך לסבסד עבורי שירותים כמו עמלה בגין הוצאת ערבויות בנקאיות . לכן יש הגיון מסוים שרק לקוחות שמשתמשים בשירותים מסוימים ישלמו עבורם ולא כל לקוחות הבנק.
     ביננו , רוב ההוצאה הכספית היא על ריביות ולכן אני ממליץ לך לרכז שם את מרב הכוחות ומאבקים

     הגב
     • טל

      דני שלום
      אכן דיפרנציאציה של תשלומים בעבור שירותים על בסיס אישי היא דבר נכון שיכול למנוע סיבסודים הדדיים של שירותים. עמלת המזומן היתה רק דוגמא לעמלה אבסורדית… עיקר הביקורת היא על עצם גביית העמלות שמהווה בעצם הכנסה ללא סיכון לבנק וזה כמובן פסול בכלכלה חופשית. כל סיכוני הבנק צריכים להיות מתומחרים בעסקאות הפיננסיות שהוא מבצע ולא בשירותים האדמיניסטרטיביים שלו.

      בברכה,
      טל

 34. דורון חיות

  גליה שלום. אני מאחל לך ולבנק לאומי המון הצלחה בבלוג החדש. בהחלט חידוש מרענן בענף הבנקאות.

  הגב
 35. פורקס

  אחלה בלוג, תתחדשו

  הגב
 36. יוסף הרמן

      לגליה שלום.
     אני שילמתי לעורכת דין כרמי שמייצגת אותכם סכומים שונים, בשנים 2001, 2002, 2003 כ – 250.000 ש”ח
    בהמחאות.
   ההמחאות הופקדו בחשבון לא שלי בבנק, אבל לא הופקדו בחשבון שלי בבנק.
    לפיכך, בשנים 2001, 2002, 2003 נגנבו ממני סכומי עתק.
  א.  מדוע לקחתם סכומי עתק אלו ופשוט גנבתם אותם??
  ב.  מדוע לא הפקדתם בחשבוןן שלי?
  ג.  הרי הסכומים ניתנו לעו’ד כרמי כדי לשלם חוב שלי בבנק. אי ההםקדה
  גם לא מהוןריד את החוב, וגם חוייבתי בריבית מטורפת עלך החוב.
  אני מבקש ממך להחזיר לי את הכסף,, בריבית של חיובי ההוצאה לפועל, כלומר 44% בשנה.
  הסכום להחזר היום הוא לפחות 10.000.000 ש”ח
  הטלפון שלי: 054-4740618
  היות ואת לא עונה מעולם – הרי שמדובר  במונולוג.
  בכל מקרה גליה מאור – לא אוותר על שקל.
  אגבה לפי חוק.
  יוסף  הרמן
  .
   
   
   
   
   
   

  הגב
 37. יוסף הרמן

  לגליה מאור.
  מנהל ההוצאה לפועל בתל-אביב חנוך דיכטר קבע שאת מחזיקה בסכום של 469.900 ש”ח שלי, גביית יתר.
  הסכום הנ”ל להיום בריבים של ההוצאה לפועל להיום הוא 9.000.000 ש”ח.

  א.  מדוע את לא מחזירה לי את כספי?
  ב.  מדוע לקחת את הכסף ללא רשות של איש.

  לפי חוק את נתבקשת להעביר לי מיד את כספי לפי הוראות מנהל ההוצאה לפועל
  כלומר 9.000.000 ש”ח להיום.

  הציבור לא מבין, אבל את לוקחת מהציבור 7 מיליארד ש”ח בשנה.
  שנינו יודעים עובדות אלו.
  נא להחזיר בבקשה.
  לא נאה למנכ”ל בנק לקחת ללא רשות 9.000.000 ש”ח של לקוח.

  יוסף הרמן
  חשבון 88/35 סניף 631
  טלפון  054-4740618

  הגב
 38. פרפר תלתן נסיך

  גב’ גליה מאור שלום
  הנני לברכך על צעדך הלא שגרתי.
  מכיוון כי שאלתי למעשה מופנת אליך אך היא למעשה מופנת לכלל מנהלי הבנקים בישראל.
  בארץ קיימים מאגר מוחות עם פוטנציאל אדיר של פיתוחים בתחומים שונים ובפרט בתחום הביוטכנולוגיות. כל נסיונותינו להשיג מימון בארץ לחברתינו עלו בתוהו.  מנגד מדינות רבות מחזרים לפתחנו במטרה להעתיק את פעילותינו לחו”ל, ( במוסגר אציין כי בכירים בתעשיה במוסדות הממשלתיים יותר מסתם רמזו כי אנחנו “פראיירים” על השארותינו בארץ) והננו בדעה כי הידע צריך להשמר כאן בארץ.
  אך להערכתך צריכה להתנהג חברה בעלת פוטציאל בינלאומי להתנהג ?!
  מקווה לקבל תשובה ענינית ולא סתמית. 
  בהצלחה בכל

  הגב
 39. ccfi.org.il

  אני מנכל העמותה האמורה.
  אני גם לקוח פרטי שלכם- עשרות שנים, ולקוח מאוכזב כבר שלוש שנים.
  אין עם מי לדבר.
  ניסיתי להביא עסקאות גדולות – שיחקו איתי משחקי יוקרה, מי יטפל בסניף , מי יפנה להנהלה איזורית, ובסוף החמצת עסקה.
  הצעתי רעיונות שיווקיים , אפילו לא תגובה.
  עתה- כמנכל עמותה ציבורית – אני מנסה להקים מועדון רווחה ל 50000 משפחות – אין עם מי לדבר.
  יש מערכות דיווח פנימיות שאינן מגיעות לסניפי פריפריה – ואני מספר מעת לעת, בסניף שלי, מה קורה בסניפים אחרים ובמדינת תלאביב, כולל שירותי רווחה לעובדי הבנק עצמם.
  מעניין מתי ואם ארגל תגובה עניינית, אולי תרומה לעמותה, אולי שיתוף פעולה שבו גם לבנק יש תועלת, וגם לקהילה.
  אגב – חשבון העמותה לא בבנק לאומי, מצב היסטורי, אבל המתחרה – מסייע. גם ביחס, גם בשרות.

  הגב
 40. עמית

  ברכות על הרעיון !!

  הגב
 41. ש.נ

  ברכות לרעיון הנפלא  ובהצלחה.לא תמיד צריך “ללכלך”על הבנקים.אני לקוחה מעל 40 שנה.בשנותי עברתי דרך כל הבנקים ונוכחתי שהטוב מכולם הוא בל”ל.סניף דיזינגוף סנטר הוא אחד האיכותיים.צוות היועצים בראשות מנהלת המחלקה הם בעלי ידע נרחב,גם אדיבים ןקשובים לצרכי הלקוח.כל שאלה נענית ברצון.גם המיחשוב ברמה טכנולוגית גבוהה.על כל פעולה מתקבל אישור מפורט וברור.רק דברבאחד מפריע לי ואולי תוכלו לפתור את הבעיה.אני פעילה בשוק ההון,אך לעיתים קרובות אינני מספיקה להגיע לבנק וכך אני מפסידה לעיתים קניה טובה.הצעתי:אם אפשר להשאיר יועץ תורן שישאר גם בשעות שהבנק סגור כלאמר בין השעות 13.3 עד לשעה 15.00 זה היה נהדר.ואז תהיה אפשרות לקניה דרך הטלפון.אני לא מעונינת לפעול דרך האינטרנט.נא תשובתכם לדואר האלקטרוני שלי.בתודה ובהצלחה

  הגב
  • מערכת הבלוג

   שלום לש.נ,

   ניתן לבצע פעולות בניירות ערך בכל שעה באמצעות מוקד לאומי Call:
   *5522
   ובאמצעות התפריט להגיע למחלקת ניירות ערך.
   הסבר על ההצטרפות ללאומי Call ניתן למצוא כאן.
   בברכה,
   מערכת לאומי בלוג.
   הגב
 42. ראובן

  אני לקוח של בנק לאומי
  אנני מבין מדוע פעילות בנירות ערך בבנק (ולא רק בבנק לאומי )יקרה בצורה משמעותית ביחס לבתי השקעות ?

  הגב
 43. לקוחה ותיקה שעזבה

  הייתי לקוחה של בנק לאומי למעלה משלושים וחמש שנים תמימות כלקוח זהב. עזבתי את הבנק עקב מהלכים רשלניים, שלא זכו לטיפול נאות לטעמי .

  כשהבנתי שהבנק אינו מתכוון לקחת אחריות על רשלנותו הקשה בטיפול שעשה פניתי להנהלה האזורית שהכירה אותי היטב במשך שנים רבות, גם שם לא מצאתי לצערי הרב תשובה נאותה.
  התוצאה היא שהוצאתי את כל כספי מהבנק ועברתי לעבוד עם בנק אחר.

  לקוח שהיה מובן מאליו לבנק, ונפגע מיחס רע ומרשלנות שלא מטופלת עדיף שילך . הבנק התפרנס טוב מאוד ממני לאורך שנים רבות, והפגיעה שנפגעתי מרשלנות הבנק, הביאה אותי למסקנה הברורה כי מלקוח שהולך כמוני, לא תהיה יותר פרנסה לבנק.

  חבל לי על קשרים שנשרפו ועל היחסים שנעלמו אבל ברגע שאינך יכול לסמוך על הבנק עדיף ללכת .

  חבל שאין בבנק מערכת שמטפלת ברשלנות הבנק באופן שישאיר איתו את הלקוח.

  בנק לאומי הפסיד יחד איתי לקוחות רבים שבעבר העברתי לבנק, והיום עברו יחד איתי לבנק אחר, ששמח לתת יותר.
  גם אני הפקתי את הלקחשלי, והיום אני בודקת 3 פעמים בשבוע את הבנק 🙂

  הגב
  • מערכת הבלוג

   לקוחה יקרה,

   את מוזמנת לקרוא את תגובתה של הגב’ מאור לפנייתך שמופיעה בראש חלק התגובות בעמוד זה.
   הגב
 44. אברהם לוי

  שלום רב,

  רציתי לדעת האם אתם נותנים מימון לאנרגיה סולארית (ייצור חשמל באמצעות אנרגיית השמש) מאחר ולא מצאתי שום איזכור לכך באתר שלכם וכן לא באתר האנרגיה הסולארית של ישראל http://www.solar-israel.co.il

  תודה מראש,
  אברהם

  הגב
  • מערכת הבלוג

   אברהם שלום,

   לאומי מציע מימון לפאנלים סולאריים. לפרטים אפשר לפנות לאחד מסניפי הבנק.
   הגב
 45. יורם חישין

  גליה שלום
  קוראים לי יורם חישין
  אני אבא של אנאבל ודניאל
  לפלורי אשתי יש סרטן השד עם גרורות בכול הגוף
  ביקשתי בבנק לאמי למשכנתאות לעבור לבלון כדי להסיט כספים לטיפןלים
  הם סירבו אני מבקש עזרה
  תודה יורם

  הגב
 46. יגאל בר און

  אני שמח לקרוא שאת, הנחשבת לאחת הנשים החזקות והמשפיעות ביותר בשוק ההון הישראלי, פותחת ערוץ תקשורת
  והידברות עם הציבור הישראלי.

    כפי שאמרת פעם, בראיון – “כשהייתי צעירה לא עלה בדעתי שאנהל בנק, אבל אני שמחה שזה קרה לי “, ובכן: גם אנו שמחים שקרה לנו, ואת היא זו המנהלת את הבנק הטוב בישראל.

  הגב
 47. אלי סבג

  האם באמת גליה מאור תעדכן את הבלוג בעצמה ? או שמנהל המדיה הדיגיטלית יעבוד קשה עבורה .
  את זה צריך אני צריך לראות במו עניי .

  לגביי הרעיון – כל הכבוד זכיתם כרגע בתהילה השמורה לחדשנים , ובין הבנקים אתם אכן ראשונים היות והמערכות הבנקאיות ממוצבות ביניי הלקוחות כמסורתיות וישנות ולפתע מגיע חידוש שאמור לשתף את הקוראים בהחלטות , חידושים ודעות פנמיות מהבנק .   אני חייב להודות שזה מרענן וחדשני ….. סחתיין  , אני אקרא ואתעדכן למרות שאני בכלל בדיסקונט 🙂

  אלי סבג

  הגב
 48. ירון

  על מהות הדיאלוג הכנה.
  קודם כל ברכות על אמצעי תקשורת זה.

  מהות הדיאלוג הכנה והאמיתי מתחיל ברגע בו צד אחד זקוק לצד השני ומנסה להיעזר בו.
  דיאלוג כנה ממשיך ברגע בו הצד “החלש” לכאורה משתף את הצד שמנגד בכל קשיו האמיתיים .
  ניתן לדעת כי הדיאלוג הצליח ברגע שהצדדים עשו את המקסימום מבלי כל קשר לתוצאה הסופית שיכול להיות שאחד הצדדים לא יאהב. אולם , יבין כי בדיאלוג האמיתי והכנה אכן נעשו כל המאמצים ע”מ להבין ולפתור את הבעיה שנוצרה.

  דיאלוג נכשל ברגע שצד אחד מנסה לכפות על הצד השני.
  דיאלוג  נכשל ברגע  שצד אחד מנצל את כוחו ע”מ לכפות על הצד השני את דעתו בכל מחיר.
  דיאלוג נשאר כישלון לעד ברגע שכל צד הלך לדרכו מבלי להבין שלא מעשו כל המאמצים ע”מ לפתור את הבעיה.

  דיאלוג אמיתי מתחיל בתוך הבית.
  אם בתוך ביתנו אין דיאלוג – מה יגידו אורחינו.

  עבדתי בבנק לאומי תקופה לא ארוכה.
  זו היתה החלטה מאוד גורלית ומאוד חשובה – ולכן ברגע שהתקבלתי שמחתי נורא.
  הראו לי את הדרך החוצה בצורה שלא מקובלת בשום ארגון שמכבד את עצמו . דיאלוג כנה – בוודאי שלא היה.
  סיבות אמיתיות – לטעמי לא היו – אבל זו רק דעתי.
  הכל נחסם ברגע אחד – כולל האפשרות לנסות לפנות לראשי המערכת ע”מ שיתנו את דעתם ויבצעו דיאלוג כנה ואמיתי.

  עברו כשנתיים מאז
  ואם הדברים נכתבים עכשיו זה סימן שהתחושות הלא טובות נשארו.

  דיאלוג כנה ואמיתי – לא היה אמור להשאיר אותי עם התחושות הנ”ל (גם אם התוצאה הסופית היתה זהה ).

  לגב’ מאור,
  למרות שאנני עובד בנק לאומי – הייתי ונשארתי לקוח של בנק לאומי.
  מקווה שאכן יצמח דיאלוג אמיתי בין כל נותני השירותים לבין כל מקבלי השירותים –  רק כך ניתן לנסות ולעבור את כל המכשולים ביחד.

  ברכות על פתיחת הבלוג.

  הגב
 49. גררדו ביק

  לגברת מאור שלום רב.
  אני מתנדב באירגון פעמונים ואני עוזר למשפחה עם קשיי כלכלה עקב אובדן יכולת לעבוד של בעל הבית מסיבות טעונת דרכים.
  במשך 3 חודשים לא הצליח האיש לשלם את החזרי משכנתא לבנק לאומי מהסיבה הזאת. לאחר מכן הגיע להסדר עם הבנק ועכשיו הוא משלם בזמן את התשלום החודשי. הוא כבר הצליח לחזור לעבוד ועכשיו המשפחה מנסה למחזר את המשכנתא כן בעוד כמה חודשים יש להם תחנת יציאה. כאשר פנו ללאומי למשכנתאות נתקלו בסרוב בטענה שבגלל שלא החזירו במשך שלושה חודשים את התשלומים הם נחשבים עכשיו ללקוחות מסוכנים. טענה זאת מוזרה מאוד, כן אם המשפחה מסוכנת מבחינה כלכלית אזי שהבנק צריך לבוא לקראתנ ולאפשר לה למחזר את המשכנתה וכך המשפחה תוכל לשלם סכום יותר נמוך כל חודש ולסכן פחות את הבנק.
  מהטענה של הבנק נודף רדיפת בצע ורווחים על אנשים עם בעיות. מדובר כאן באדם שעובד במשך יותר מ-10 שנים במשרד הביטחון.
  אני מבקש מהגברת מאור לעזור לי במציאת פיתרון למיחזור המשכנתה של משפחה זו. אני לרשותך כדי לתת יותר פרטים
  תודה מראש  והרבה תודה על היוזמה של לפתוח את הבלוג

  הגב
  • יואב פולס - לאומי

   ברכותי על פעילותך בארגון ‘פעמונים’. אני מכיר את הארגון ומעריך מאוד את פועלו. אנא פנה אל הלשכה לפניות הציבור של לאומי למשכנתאות על פי הפרטים הרשומים לעיל.

   יואב פולס,

   סגן דובר קבוצת לאומי וחברות בנות.

   הגב
 50. לאומי

  שלום לך
  ברצוני לאחל לכם הצלחה במיזם החדש
  רק נקודה קטנה בתור ראש המערכת אני רוצה לומר לך שנכנסתי לאחד מיועצי ההשקעות שלכם לבקש המלצות על נירות ערך היועץ הציץ בדף שנישלח אליו מהאנליסטים שלכם היום, ונכתב שם הצלצה לקנית אלרוב נדלדן עם מחיר יעד שהוא חצי ממחיר המניה.
  כלומר אם אתם רוצים להיות רציניים במחלקת המסחר אתם צריכים לבדוק פעמיים לפני שאתם נותנים המלצות לציבור( ההמלצה הקודמת היתה אותו דבר) 
  אני צחקתי איתו כי אמרתי ליועץ שבטח הבנק קנה בשערים נמוכים ורוצה למכור בגבוהה
  חוץ מהתלונות שיהיה בהצלחה 
  מרוב הבנקים אתם אחד הטובים 

  הגב
 51. עדנה בודן

  שלום גליה
  אני מבקשת ממך לחשוב שנית על מדיניות פער המשכורות בין בכירי הבנק והעובדים הפשוטים.
  וכן על גובה העמלות שגובה הבנק.
   הקום או אלוהים- לא נתן עדיפות לאדם אחד על משנהו. החיים שלנו חשובים כמו החיים של כל יצור או ברוא.
  כואב לי מאד פער המשכורות (אני רק לקוחה של הבנק אין לי אף מקורב שעובד בבנק.העובד הפשוט עובד בתנאים קשים יותר, אין לו הטבות ועם זאת הוא נדרש לעבןדה טובה.
  האנשים העניים משלמים ריבית גבוהה. העשירים נהנים מהנחה. אולי תתחילי פרוייקט של עזרה ליזמים קטנים עם ריבית אפסית. היה ניסוי כזה באפריקה והוא הצליח מאד.
  בברכה- עדנה בודן עו”ס ומדריכת גרינברג. 

  הגב
  • יוסי

   מנכ”ל בנק מקבל שכר של מליונים בשנה עם כל ההטבות, ופקידת טלר מקבלת שכר של כמה עשרות אלפי שקלים בשנה.
   פער אדיר בכסף ובאחוזים.!!!!!
   האם מוצדק שמנכ”ל יקבל סכומים אדירים, כשראש הממשלה או שר הביטחון מקבלים הרבה פחות והתפקיד ציבורי הרבה יותר קשה ומורכב.
   בארה”ב אובמה פותח בתהליך פיקוח לקיצוץ של השכר לבכירים במגזר הפיננסים.
   ראו כתבה ב-YNEY.
   https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3728301,00.html
   ותחשבו על זה……….

   הגב
 52. יניב

  אשרי המאמין – בנק מקים בלוג, ומתכוון להגיב לתגובות גולשיו. אני לקוח לאומי מזה קרוב לעשר שנים, בהחלט זקוק לערוצי תקשורת עם הבנק, ובהחלט חש שהאינטרנט מהווה עבורי שדרת חיים מרכזית. אני שמח לראות את הצעד שלאומי ביצע, שמח לראות שהאתר ניתן לצפיה באמצעות דפדפנים חופשיים, ומאחל לכם הצלחה בדרך זו.

  הגב
 53. צביקה פייגליך

  ניצולי השואה באמצעות החברה להשבת רכוש נספי השואה מורידים את הכפפות במאבק מול בנק לאומי. עשרות ניצולי שואה ומשפחות הקורבנות מתכננים היום להפגין מול הבנק במהלך האסיפה הכללית של בעלי המניות בדרישה להחזיר את כספם של אלפי נספי שואה המוחזקים, לטענתם, בבנק.

  המפגינים יצאו בקריאה לבנק לתקן את העוול ההיסטורי ולהחזיר מיידית את הכספים לידי יורשי קורבנות השואה ולניצולים.

  לטענתם, הבנק מוחק לחייבים (כמו ערוץ ‭(10‬ מאות מיליוני שקלים, אך מפר את החוק ומסרב להחזיר את כספם של אלפי יהודים שנרצחו בשואה ומוחזקים בידו זה למעלה מ-70 שנה. עוד גורסים המפגינים כי בלאומי מוחזקים כ-‭4,000‬ חשבונות של נספי שואה בסך של למעלה מ-300 מיליון שקל וכי הבנק ממשיך להפיק רווחים מכספים אלה עד היום.

  הגב
  • אבירם כהן

   צביקה שלום,
   הנושא הינו נושא סבוך המצוי על מפתנו של בית המשפט, ובימים אלה מגבשת ועדת משנה של ועדת הכספים של הכנסת הסכם לתחילת בוררות בין הבנק לבין החברה לאיתור והשבת נכסים של נספי שואה בע”מ.

   באופן עקרוני טוען לאומי כי אין ברשותו חשבונות של נספי שואה, ואת כל הסיכומין לטענתו זו יציג בפני הבוררים.

   אבירם כהן,

   דובר לאומי.

   הגב
   • מוקי מסינג

    יפו & ראשלצ יום רביעי 14.10.2009 שעה 23.10
    ** מבלי לפגוע בזכויות !!!!
    לגברת גליה מאור – מנכ”לית בנק לאומי שלום וערב טוב !
    לידיעת:
    1. מר ברוך לדרמן
    2. מר רונן פסקל
    3. מר ליאור כרמי

    א. מאחר שמפניות הציבור של בנק לאומי מר אלי יוםטוב והגב. מירי דגן נתנו הוראה לסתום את פי בנושא תלונתי & הערה בונה לגבי התנהלות הנהלת בנק לאומי סניף 801 יפו
    ב. גם תגובת מנהל היחיה לפניות הציבור של המפקח על הבנקים על תגובותיו של מר אלי יום טוב והגברת מירי דגן מפניות הציבור  של בל”ל  גם תמוהה בנושא סתימת הפיות …!!!!1
    ג. הגברת גליה מאור , מבקש פקס או כתובת אלקטרונית ישירות אליך …………כי מר אלי יום טוב והגברת מירי דגן נתנו הוראה לסתום את פי בנושא תלונתי = הערה בונה !
    ד. כלקוח פרמיום של בנק לאומי לא ביקשתי יחס VIP ..וגם הכברתי סכום נכבד = את תיק ההשקעות שלי מבלל  לבית השקעות הראל ..בגלל התנהלות לא תקינה של הנהלת בלל יפו 801
    הגברת גליה מאור, לטיפולך האישי המהיר והמסור , תודה
    בברכה
    מוקי מסינג
    0528245742

    הגב
 54. טובה

  תלונה:

  ביקשתי לבטל תוכנית חסכון (בהיקף כ200,000 שקל) יומיים אחרי שפתחתי אותה.
  פקידי הבנק גבו ממני עמלה של כ2,500 שקל ללא שום הצדקה, בגין הביטול.

  לאחר תלונות חוזרות ונשנות ניאותו להחזיר כ1,700.
  גם ה 800 שנלקחו אינם מוצדקים, ע”פ טופס התוכנית המפקיד רשאי בכל עת לבטל את תוכניתו, אין שום איזכור לקנס או עמלה כלשהיא.

  מנהלת הבנק הגיבה בסרקזם לאיומי להתלונן בפני המפקח על הבנקים: “תתלונני”.

  זה היה שוד לאור יום, בפרט הסכום הראשוני, עזות מצח שאין כדוגמתא, תוך ניצול חוסר הרצון של האזרח (פנסיונר במקרה שלי) להתעמת ולבזבז זמן במקח וממכר. וכמובן מעילה באמון.

  הסכום אינו מהותי מבחינתי אבל מן הראוי להחזיר לי אותו, בתוספת פיצוי, אגב נזיפה למנהלי הסניף.

  בברכה.

  הגב
  • יואב פולס - לאומי

   טובה שלום.


   כמו בכל הסכם, כך גם בהסכם עם הבנק. במידה והבנק היה מבקש להפר את ההסכם עימך, אני מניח שהיית מסרבת ודורשת מהבנק לעמוד בכל התחייבויותיו כלפיך.

   עם זאת, אני מזמין אותך לפנות ללשכה לפניות הציבור של לאומי ולבקש מהם לבחון את המקרה.

   יואב פולס,

   סגן דובר קבוצת לאומי ודובר חברות בנות.

   הגב
 55. שי

  אני פעיל בשוק ההון, דרך האנטרנט
  לאחרונה עברתי מבנק הפועלים לבנק לאומי, אך ישנם מספר קשיים בהם אני נתקל בעוד בבנק הפועלים לא היו לי את הקשיים האלו:

  1. במכירת נייר ערך לאחר ביצוע מלא הערך הכספי של המכירה לא מתעדכן בעו”ש. (בבנק פועלים כן היה מתעדכן).
  2. לא ניתן להגן על ניירות ערך ישראלים בהוראת STOP LOSS (בבנק הפועלים כן היה ניתן).
  אשמח לקבל את תגובתך המהירה

  הגב
  • יואב פולס - לאומי

   לשי,
   ראשית אני מברך אותך על שבחרת נכון…
   לגבי שאלותיך המקצועיות, מדובר בפרטים טכניים של מיחשוב, אנא פנה ללשכה לפניות הציבור של לאומי לפי הפרטים הרשומים בפתח תשובתי. הם יבדקו לעומק, ואני משוכנע שישיבו לך במהרה.

   יואב פולס,

   סגן דובר קבוצת לאומי ודובר חברות בנות.

   הגב
 56. עמי

  שלום וברכותי לרגל פתיחת הבלוג,
  מדוע לאומי אינו נותן “הצעות מחיר” למשכנתאות דרך הטלפון ?

  הגב
  • יואב פולס - לאומי

   עמי שלום,

   מחיר למשכנתא תלוי בגורמים רבים ומשתנים, ולכן מבקש הבנק להיפגש עימך על מנת ללמוד על יכולת ההחזר שלך, רמת הסיכון שבעסקת הרכישה (הסיכון שלך והסיכון של הבנק) ועוד.

   בכל מקרה אתה כמובן מוזמן לפנות לפניות הציבור של לאומי למשכנתאות:

   דוא”ל – yonil@blms.co.il

   פקס – 03-5648540.

   אני מקווה שנזכה לראותך בין לקוחותינו.

   יואב פולס,

   סגן דובר קבוצת לאומי ודובר חברות בנות.

   הגב
 57. ג'ואי

  אכן צעד מעניין…
  רק על ידי הפיכת הפרנויה המאפיינת בנקאות עד היום לפתיחות המאפיינת את עולם הבנקאות הדיגיטלית ניתן יהיה לשרת את לקוחות הבנק בצורה הראויה.
  בהצלחה :).
  ג’

  הגב
  • רפאלי אברהם

   איחוליי הכנים לשגשוג והצלחה רבה !
   אכן ! זה עוד נדבך חדשני וחשוב ביותר במערכת הקשרים עם הלקוחות והציבור המתעניין ,לדעתי תמיד הבנק והנהלתו היו קשובים לצרכים המתפתחים ולחדשנות הטכנולוגית ! בטוחני כי מכשיר חדשני זה יאיץ וימריץ את הקשר של הלקוחות עם הבנק והנהלתו המקצועית ויהווה כלי חשוב ביותר לכולם.

   הגב
   • דני

    לא הגיע הזמן שתתחילו לענות ברצינות להצעות הייעול של העובדים ולשאלות שמועלות ע”י העובדים באתר האינטראנט של הבנק ?
    הרי לא תוכלו לתת תשובות הולמות ללקוחות באתר אם לא תמצאו פיתרונות ורעיונות מבית

    הגב
    • מערכת הבלוג

     דני שלום,

     האחראי על הצעות הייעול בבנק הוא אגף ארגון ושיטות במת”מ.

     עומדים לרשותך מגוון ערוצים פנימיים על מנת להעביר אליהם הצעות ייעול. אנו סמוכים ובטוחים שאתה מכיר אותם, ומוזמן לעשות בהם שימוש.

     הגב
 58. אבנר

  לטעמי, הבלוגים מהווים ערוץ תקשורת חשוב במציאות הטכנולוגית בה אנו חיים, ואנו כבנק מוביל לא יכולים שלא להתייחס לתחום זה, כל הכבוד על היוזמה, אשמח להכנס, להתעדכן ולהתעניין.

  הגב

שדות חובה מסומנים בכוכבית

תגובתך הועברה לצוות לאומי בלוג ותפורסם לאחר אישורה.

האם אתה מסכים?