גליה מאור

על מהות הדיאלוג

גליה מאור
אני גאה מאוד לפתוח היום את הערוץ החדש של לאומי לדיאלוג שוטף עם לקוחותיו

אני גאה מאוד לפתוח היום את הערוץ החדש של לאומי לדיאלוג שוטף עם לקוחותיו ועם שאר הגולשים – לאומי בלוג. אין זה עניין של מה בכך, בחברה הבנקאית שנחשבת לשמרנית וזהירה.
זהו מהלך מאוד לא פשוט, וודאי לא קל, עבור בנקאים. בנקאים נתפסים כשמרנים וזהירים ובשל כך גם ממעטים לדבר ולהתבטא. פתיחת ערוץ של דיאלוג שוטף ופתוח עם הציבור עשויה להתפרש כסותרת את התנהלותם. זה נכון, בנקאים אכן נדרשים לשמרנות וזהירות מירביים, שכן הם מנהלים את כספם של אחרים ומנועים גם מלחשוף רבים מפרטי עיסוקם. יחד עם זאת, השמרנות והזהירות הללו אינן מונעות מאיתנו להטות אוזן, לקיים דיאלוג פתוח ככל שעיסוקנו המורכב מתיר לנו, להתחבר לקדמה ולחתור לחידושים. אכן, זהו צעד מאוד לא פשוט, אך אנו נכנסים אליו בלב חפץ ובעיניים פקוחות.

אנו מודעים לכך שהמהלך עשוי להביא תגובות מכל הסוגים, לרבות תלונות וטענות רבות אודות שירותים שאנו נותנים, יחסים עם לקוחות, רמת שירות שאולי אינה הולמת וכדומה. איננו מתכוונים לצנזר תלונות או להשמיט טענות ובכוונתנו להתיר כאלה, גם אם יעלה מהן כי הבנק נהג שלא כשורה. במקרים כאלה נעשה כמיטב יכולתנו כדי לטפל בכל תלונה, בין אם באופן ישיר ובין אם תוך הפניית הלקוח לערוצים אחרים להמשך טיפול (בעיקר מסיבות של סודיות בנקאית וצנעת הפרט). יחד עם זאת, ראוי שתדעו כי לא נתיר גלישה להשמצות שלוחות רסן ולגידופים ברמה האישית. אני סבורה שהמסגרת צריכה להיות פתוחה ופלורליסטית מחד, אך מכובדת ומכבדת מאידך.

המהלך של פתיחת לאומי בלוג אינו נובע משיקולים של שיווק מוצרים. בידי הבנק פלטפורמות פרסומיות רבות ואין לנו צורך בהקמת פלטפורמה שיווקית חדשה. אני מקווה שכאן, בלאומי בלוג, תקבלו מידע שיביא לכם ערך אמיתי וממשי בניהול חייכם הכלכליים. לדעתנו, זהו הייחוד של הכלי החדש הזה ובכך תיבחן הצלחתו. ניתן יהיה למצוא בו טורים אישיים של נבחרת מנהלי לאומי, לצד סקירות מקיפות ובהירות על נושאים כלכליים שעל הפרק, וניתן יהיה גם לנהל בו התדיינות והידברות על הנושאים הרלוונטיים המעניינים אתכם. המהדרין שביניכם יוכלו לעקוב גם אחרי עדכוני לאומי בטוויטר, ולהפיק תועלת כפולה.

אני, כשלעצמי, מתעתדת לעדכן את טוריי מעת לעת. אודה שרשת האינטרנט אינה מהווה עבורי שדרת חיים מרכזית, אולם אני בהחלט ערה לחשיבותה של הרשת, עוקבת אחרי עדכונים בה ואף נהנית מיתרונותיה. הרשת חוללה מהפיכה בהרגלי הפרט, וכיום היא מחוללת גם מהפיכה ביחסים שבין חברה מסחרית ולקוחותיה. אשתדל מאוד להשיב לתגובות ושאלות שיופנו אלי. מראש אומר כי סדר היום שלי עמוס וצפוף, דבר שיעכב מן הסתם את תגובותיי, אך גם אם בשיהוי, תשובותיי בוא יבואו.

אני מאוד מקווה שתיהנו מהערוץ החדש ושיהיה לכם לעזר.

גליה מאור.