חן שיש, אמנית

בקרבת השחור

חן שיש, אמנית
נולדתי בצפת בשנת 1970, האמצעית מבין חמישה אחים, להוריי ילידי תוניס.

נולדתי בצפת בשנת 1970, האמצעית מבין חמישה אחים, להוריי ילידי תוניס.
גדלתי בצפת והייתי מוקפת טבע ,וואדי עם נחל שהיה קרוב לבית. למדתי במכון לאמנות  אורנים, החלום שלי אז היה להיות מורה למלאכה, אלא שלגורל היה מסלול אחר בשבילי.
לאחר קבלת התואר הצגתי מיצב בקומה החמישית של התחנה המרכזית בתל אביב, שפכתי ערימות של מלח שגלש לחלל כמו ביקשתי להכשיר את תל אביב עבורי.

כמה שנים אחר כך השתתפתי בתכנית של בצלאל והאוניברסיטה העברית בירושלים לתואר שני. גרתי בסטודיו שקיבלתי מבצלאל ,עטפתי את קירות הגבס בניילון ועבדתי.

בשנת 2000 עזבתי את המיצבים כי  לא היה לי איפה לאחסן את העולמות שלי:   פירקתי אותם, שרפתי באש. כיום אני מציירת את כל מה שרציתי לפסל בחלל.

ב-2003 הצגתי את התערוכה “יום הולדת “בגלריה הגר, ביפו.  עטפתי את  הגלריה בציורים מלמעלה למטה , ובריבוי הכאוטי שנוצר צצו בקירות עמוסי הרישומים

 מוטיבים שחזרו על עצמם כמו: עיניים קרועות,פרחים שמוטי תפרחת, בתים תלושים, שריטות, ולבבות שחורים שוכבים על נייר.

חייתי והצגתי בכל מיני מקומות בארץ  וברחבי העולם.  גרתי שנים ברומא, ברלין, לונדון ופריז  והיום בתל אביב.

בקרבת השחור

התערוכה, “במרחק השחור”  מתארחת כעת בבית מאני אחרי שהוצגה במוזיאון אשדוד לאמנות  באוצרותה של נעמי אביב .התערוכה  מייצגת את המשותף והשונה בין עבודותיה של לאה ניקל אשר לקחה חלק מהותי בניסוח הציור המופשט המקומי ונמנית על נציגי הדור השני של  ציירי האקספרסיוניזם המופשט לבין עבודותיי. התערוכה המשותפת מציגה את עבודותינו ביחד ולחוד. את הקרבה ואת המרחק בין המחווה האוטומטית של “תנועת הנפש” אצל לאה ניקל לבין שחרור התבונה לטובת “החורים השחורים” ששוכנים בתת ההכרה בעבודותיי. בין הצבע שחור האקסטטי והשותף באופן מלא בפלטת הצבעים של ניקל ומשמש כמגבר לצבעוניות  שלה, לבין הצבע השחור הפחמני המתפקד כגיבור מרכזי וכמו מכיל את כל הצבעים האחרים בפלטה המצומצמת שלי. בין הקו הבודד – בצבע, בהדפס, ברישום או בחריטה ובין העודפות העולה על גדותיה.

אלברטין איננה

מחר ה 30.6 הגלריה תהיה פתוחה כל הלילה ויתקיים בה שיח גלריה ב 20:30אשמח לראותכם,

חן שיש

עכבישה