אורית רוכמן

לתכנן משכנתא עם הסמארטפון

אורית רוכמן
איך הסמארטפון יעזור לכם בתכנון המשכנתא? 

איך הסמארטפון יעזור לכם בתכנון המשכנתא?
תנו לאורית רוכמן, רכזת טכנולוגיות באגף השיווק של מערך המשכנתאות, לספר לכם
זה כבר לא חדש שהטלפונים – או ליתר דיוק הסמארטפונים שלנו – לא משמשים אותנו רק לשיחות טלפון. אנחנו משתמשים במכשירים האלו כדי לצלם, לשמוע מוזיקה, לרשום לעצמנו (והרבה פעמים לשתף גם אחרים) תזכורות, לנהל את היומן שלנו, לנהל מעקבים יומיים אחר אימוני כושר גופני, דיאטה, מצב רפואי, מצב כלכלי ועוד. ככל שהטכנולוגיה מתפתחת, בעתיד הנראה לעין נהיה מסוגלים להפעיל גם מכשירי חשמל באמצעות מכשיר הסמארטפון, ואף נוכל נקבל למכשיר הצעות ומסרים אישיים כאשר ניכנס למקומות מסוימים, כמו חנות בגדים אהובה, או – כמובן – הסניף שלנו בבנק.
קטגוריית האפליקציות הפיננסיות בחנויות האפליקציות הן מקור להרבה מאד שירותים בנקאיים שאנחנו צורכים ומהוות בסיס להרבה החלטות שאנחנו מקבלים: מידע על מצב החשבון בבנק, ביצוע פעולות, חישוב עמלה או אפילו בדיקת יכולת קנייה. על פי מחקרים שונים, יותר ממחצית מבעלי הסמארטפונים משתמשים באפליקציות בנקאיות לבדיקת סטטוס החשבון שלהם, וכמחצית מהם משתמשים באפליקציות בנקאיות בעת קבלת החלטה על רכישה באופן כללי. ככל שהשימוש באפליקציות הנ”ל  מתרחב, הסמארטפונים הופכים ללא פחות מאשר כלי לניהול ותכנון פיננסי.

במקביל לסיטואציה הטכנולוגית הייחודית הזאת, מתגבר והולך העניין הציבורי בנושא הדיור. גם בארץ וגם בעולם, משכנתא היא המוצר המשמעותי ביותר ללקוח פרטי ברמת התכנון הפיננסי, ומכיוון שכך, הוא גם זה שמעורר את הרגשות העזים ביותר, את החששות הגדולים ביותר, וגם מצריך הבנה בתחום בכדי לקבל בו החלטות עצמאיות ומושכלות –  אם זה ברכישת דירה ראשונה, מחזור משכנתא, שיפור דיור, או רכישת דירה להשקעה.

אז הרמנו את הכפפה. אפליקציית תכנון המשכנתא שלנו נותנת מענה מהיר ופשוט למי שמבקש לקבל תמונה כללית או מידע פרקטי בנוגע לסיכוייו ברכישת דירה ונטילת משכנתא.

הנה חלק מהפעולות שתוכלו לעשות עם האפליקציה שלנו:

  • לתכנן החזרי משכנתא לאורך זמן ובתנאי ריבית שונים
  • להעריך אחוזי מימון וגובה החזר חודשי אפשרי
  • לקבל מידע איכותי במדריך למשכנתא הכולל סרטוני וידאו ומותאם למטרת ההלוואה
  • לאתר  נציגויות לאומי למשכנתאות ולקבל את פרטיהן
  • להתחיל תהליך הגשת בקשה למשכנתא באמצעות טופס

הדמייה אפליקציית משכנתא

לחצו לאפליקצית תכנון משכנתא באתר לאומי למשכנתאות

בזמן יצירת האפליקציה השתמשנו בניסיון ובידע שלנו בכדי להבין מה יסייע לרוכשי/מחפשי הדירות בתקופת חיפוש הדירה. מהר מאוד התברר שמחשבונים היא כלי מצוין, בעיקר בשל רמת ההתאמה למכשיר מבחינת גודל המסך, רמת הפונקציונאליות והזמינות הנדרשת. לדוגמא, זוג שיוצא מפגישה עם בנקאי, יכול להוציא את הסמארטפון ולבצע בו במקום חישוב תקציב בהתאם למה שדיבר עם הבנקאי, בנוסף לקבלת מידע ויכולת לערוך סימולציות נוספות. מסיבה זו הכנסנו לגרסה האחרונה של האפליקציה – בנוסף למחשבון משכנתא – גם את מחשבון תכנון התקציב. אנו פועלים להוספת מחשבונים נוספים לתכולת האפליקציה.

מה עוד תרצו למצוא באפליקציה שלנו? אילו פונקציות יעזרו לכם להתקדם עוד קצת בכיוון הבית שלכם? – נשמח לשמוע בתגובות מטה…