דייזי פולקובסקי

כך תשדרגו את הדירה לפני מכירה

דייזי פולקובסקי
זה מתחיל בסדר וניקיון, אבל עובר דרך הקירות ואפילו בידיות: מתכננים מקצה שיפורים לקראת מכירת הנכס שלכם? הנה כמה צעדים קטנים שיכולים להוביל לשינוי גדול

אם אתם מתכננים למכור את הדירה שלכם, סביר להניח שלא תרצו להשקיע סכומי כסף גדולים בשיפוצים לפני שתיפרדו ממנה. ובכל זאת, שדרוג הדירה לפני מכירה יכול להפוך את העסקה הנכספת למשתלמת הרבה יותר. הפתרון המתבקש הוא שינויים עיצוביים ופונקציונאלים, קטנים וזולים יחסית, שיכולים לעשות את כל ההבדל.

אז באילו שיפורים מומלץ להתרכז?

 

ניקיון
אף אחד לא אוהב להיכנס לדירה מלוכלכת, בייחוד אם הוא שוקל לקנות אותה. עד כמה שזה נשמע בסיסי, הרבה בעלי דירות לא מקפידים על כך לקראת מכירה. הקפידו לבצע ניקיון יסודי, מאבק ולכלוך ועד כתמי עובש וצבע. מעבר לכך, לא לשכוח גם לנקות אביזרים אחרים בולטים בבית כגון ספות, וילונות וכדומה.

 

צבע
 
צבע יכול לעשות שינוי דרמטי בדירה. לא משנה כמה היא יפה ומסודרת, קירות מלוכלכים תמיד יבלטו. בחרו רק את הקירות שהכי זקוקים לצביעה ועבדו עליהם. מומלץ לאטום סדקים למראה חלק ולצבוע בצבעים בהירים שיתנו הרגשה של מרחב.

אפשרות אחרת תהיה בחירת קיר מסויים בחדר וצביעתו בצבע משמעותי ומודגש. "שבירת" הצבע של החדר ע"י צבע משמעותי ושונה, תוסיף אלמנט עיצובי וגם תסיט את תשומת הלב של המתבונן מהחלקים הפחות יפים במרחב החדר.

 

אומנות על הקיר
הנה טיפ שתמיד עובד: קנו כמה תמונות קנבס גדולות עם צבעים דומיננטים וקשטו באמצעותן את הקירות. הן יוסיפו צבע ונופח אומנותי לדירה, וייתנו לה הרגשה אחרת בעיני המתבונן.

 

סדר בבלגן
דירה מבולגנת יוצרת אפקט של הקטנת נפח החלל בעיני המתבונן. יש לכם הרבה אביזרים שאין לכם מקום לאחסן אותם וזרוקים בכל מקום? השתמשו באמצעי אחסון מעוצבים כגון ארגזי קש. בהם תוכלו לאחסן מגזינים, ספרים, בגדים ועוד.

 

תאורה
יש לכם תאורה שלא מחמיאה לדירה? נסו ליצר עניין ע"י שילוב בין סוגי תאורות שונות באותו חלל. למשל, בנוסף לתאורת תקרה או תאורת קיר, נוכל לשלב תאורת שולחן, גוף תאורה רצפתי או אפילו תאורת ארונות חיצונית.

 

ידיות

ידיות הן פריט עיצובי לכל דבר ומדהים לראות איך שינוי ידיות בפריטי ריהוט שונים פשוט משנה את כל המראה של הבית עצמו. אז מה ההמלצות בעניין זה?

  1. התאמת סגנון – ישנם סוגים רבים של ידיות וחשוב להתאים את סגנון הידיות לסגנון הריהוט האחר בבית. לדוגמא: לריהוט עתיק כדאי לבחור ידיות בסגנון כפרי, פורצלן או קריסטל. לריהוט מודרני כדאי לבחור ידיות מודרניות או מינימלסטיות.
  2. שימוש – נרצה להתאים את הידיות לאלמנט עליו הן מולבשות. למשל, בארונות מטבח נהוג לשלב ידיות ארוכות או אינטגרליות לטובת נוחות פתיחה מקסימאלית, ובארונות בחדרי ילדים נהוג לשלב ידיות כפתור מטעמי בטיחות.

לסיכום, זכרו כי לפעמים דווקא השינויים הקוסמטיים הקטנים הללו, יכולים להיות כל ההבדל בדרך לעסקה מוצלחת. בהצלחה!
 

דייזי עיצוב גרפי הוא סטודיו לעיצוב גרפי ומיתוג, עם ניסיון והתמחות של למעלה מ-15 שנים במגוון תחומי העיצוב הגרפי, ו-UX/UI  (איפיון ועיצוב ממשקי משתמש לאתרים ואפליקציות). הסטודיו נולד מאהבה גדולה ליצירתיות ולאפשרויות האינסופיות של הבאה לידי ביטוי והצגתו של הדמיון על המסך ועל הנייר.

https://www.daisydesign.co.il/