רויטל סלומון

עוברים דירה? כך תעשו זאת בקלות וביעילות

רויטל סלומון
עונת הקיץ מתאפיינת לא רק בחופש גדול וטיולים לחו"ל, אלא באחד התהליכים החשובים והמורכבים ביותר - מעבר דירה. עם קצת ארגון ומחשבה מראש, אפשר להפוך את מעבר הדירה לפשוט, נעים וחסכוני יותר. הנה כמה עצות שימושיות:

מצטמצמים

מעבר דירה הינו הזדמנות מצוינת לצמצם את כמות החפצים שיש לכם בבית – מה שגם יחסוך בעלות ההעברה. לפני היציאה מהדירה הישנה, מומלץ לעשות סדר בבית ולהשליך חפצים ישנים, מקולקלים או לא נחוצים. אפשר לנסות ולמכור רהיטים ושאר אוצרות באתרים כמו יד2. אם אתם לא מצליחים למכור, או שאתם רוצים לסייע למישהו שאין לו, אתם יכולים לפרסם באתר "אגורה" – המאפשר מסירת חפצים ללא תמורה. סביר להניח שיהיה מי שירצה את מכונת הכביסה או הטלוויזיה הישנה שלכם.

 

מתארגנים

מלאכת אריזת הבית אינה פשוטה ויכולה לקחת מספר ימים. על מנת להפוך את התהליך לפשוט יותר, אתם יכולים להיעזר באפליקציה דוגמת Sortly. האפליקציה, הזמינה גם לאנדרואיד וגם לאייפון, מאפשרת לכם לצלם את כל החפצים והרהיטים בבית, למיין אותם לפי קטגוריות ואף לייצר קוד QR לארגזים השונים, כדי שתוכלו לדעת מה יש בתוכם. ניתן גם לייצא את קטלוג הבית שלכם ל-PDF לצרכי הדפסה או שמירה.

 

מתנתקים ומתחברים

נסו לחשוב לרגע, כמה חברות ונותני שירותים אתם צריכים לעדכן בכך שאתם עוברים לכתובת חדשה? טלפון, אינטרנט, חשמל, גז, ארנונה, מים, קופת חולים והרשימה עוד ארוכה. שינוי כתובת מול כל אחד מהגורמים הללו בנפרד יכול לגזול זמן רב. אתר כמו "עובר בית" יכול לחסוך לכם זמן וטרחה מרובים. תמורת תשלום של כמה עשרות שקלים, תוכלו לסמן באתר את כל נותני השירותים שאותם יש לעדכן, לציין את הכתובת החדשה והישנה, והאתר יטפל עבורכם בעדכון הנתונים אצל כל הספקים שאיתם אתם קשורים. אתר נוסף המספק שירות דומה הינו "עברתי".

את דואר ישראל תצטרכו לעדכן בעצמכם, ותוכלו לעשות זאת כאן. אל תשכחו גם את משרד הפנים.

 

מובילים

הובלת הדירה ממקום למקום מהווה את אחד המכשולים העיקריים במעבר דירה. התחום פרוץ ויש המון סיפורי זוועה הקשורים למובילים ולהובלות. לכן, רבים מסתמכים על המלצות מחברים ומכרים כדי לנסות לאתר מוביל אמין וזהיר. אפשרות נוספת היא להיעזר באתרי השוואת מחירים. למשל, באתר MyPrice  מציעים לכם למלא טופס ולקבל 5 הצעות מחיר להובלת הדירה. באתר "טוב תודה" אתם יכולים להשוות מחירי הובלות בעצמכם, ואף לראות דירוגים של מובילים שונים, כפי שעודכנו באתר על ידי הגולשים. אתר נוסף המרכז מחירוני הובלות ניתן למצוא כאן.

 

מסדרים

הגעתם בשלום לביתכם החדש! מזל טוב! עכשיו נותר רק לפרוק את הארגזים ולסדר את הבית מחדש. האם אתם כבר יודעים איפה תרצו למקם כל רהיט וחפץ? אם לא, האפליקציה MagicPlan תסייע לכם לייצר תרשים של כל חדר בבית, וכך תוכלו לתכנן את הסידור מחדש.
אם שכחתם את סרט המדידה, תוכלו להשתמש באפליקציות המודדות מרחקים וגודל באמצעות המצלמה, כמו Easy Measure  או Photo Measures.

 

ואחרי כל המאמצים, זה הזמן לנוח וליהנות מזמן איכות עם המשפחה. הגעתם הביתה בשלום! 
 

נכתב על ידי רויטל סלומון, בעלת The Shark Lady, המתמחה בפיתוח אתרי אינטרנט ותוכן