זאב טפר

מה כדאי לדעת אחרי שהגשתם בקשה למשכנתא בדיגיטל?

זאב טפר
הגשתם בקשה בדיגיטל לקבלת משכנתא בלאומי? קבלו כמה דברים שכדאי לדעת על המשך התהליך.

מה קורה לבקשה שלנו מרגע שהגשנו אותה?

לאחר שסיימתם עם הגשת הבקשה למשכנתא בדיגיטל (וקיבלתם הודעה במסרון ובמייל על כך), אנו בוחנים את האפשרות לתת אישור עקרוני, בהתאם לפרטים שמולאו. מדובר בתהליך קצר ביותר שמסתיים בדרך כלל בתום יום עסקים אחד. 

 

אנחנו מבצעים בדיקה של כלל הנתונים שמסרתם בבקשה וכן את ההכנסות של כל המבקשים בבקשה, הלוואות נוספות שיש, ומחשבים את יכולת מבקשי המשכנתא לעמוד בהחזרים הצפויים. בהמשך נבקש לקבל  מסמכים כדוגמת דפי חשבון בנק ותלושי משכורת (או שומת מס לעצמאיים). ככלל, הבקשה נבחנת בהתאם לקריטריונים של הבנק ולהנחיות של בנק ישראל בנושא.

 

משכנתא

 

מה מסלולי המשכנתא המתאימים לנו? איזה ייעוץ עומד לרשותנו?

במידה ובקשת המשכנתא שלכם אושרה, תיקבע לכם פגישת ייעוץ טלפונית או פגישה פנים אל פנים, לבחירתכם, עם יועץ משכנתאות של לאומי. בפגישה הזאת תקבלו הסבר על מסלולי המשכנתא השונים כדי לעזור לכם לקבל החלטה באשר למסלולי המשכנתא המתאימים. טרם הפגישה, מומלץ לקרוא באתר לאומי על מסלולי המשכנתא השונים הקיימים.

 

אחרי פגישת הייעוץ  ובחירת מסלולי המשכנתא המתאימים, מה השלב הבא?

לאחר שקיבלתם את כל המידע הדרוש, ונבנה לכם תמהיל מסלולי משכנתא מותאם אישית (מסלולים, תקופות וריביות), נפתח לכם תיק משכנתא. נשלח אליכם הביתה באמצעות שליח מסמכים הדורשים פעולות מסוימות כמו חתימה בפני נוטריון על ייפוי כוח, החתמת המוכרים על מסמכים מסוימים ועוד. תהליך זה אורך, במרבית המקרים, כשבוע עד שבועיים.  

 

כחלק מהתהליך תתבקשו לחתום גם על מסמכי ההלוואה. ניתן לחתום על המסמכים בשיחת וידאו עם בנקאי, במסגרת המסלול שלנו – טוטאל דיגיטל (הפרטים המלאים באתר הבנק). אם נוח לכם יותר להגיע לסניף כדי לחתום על המסמכים שמילאת – כמובן שגם זה אפשרי.

 

משכנתא

 

לכל אורך התהליך לאישור המשכנתא בדיגיטל, אין חובה בהגעה פיזית שלי לסניף הבנק?

נכון. המסלול של משכנתא טוטאל דיגיטל מאפשר להשלים את כל תהליך בקשת המשכנתא ואישורה ללא כל הגעה לסניף.

 

מרגע שהשלמנו את כל הנדרש, כמה זמן לוקח עד שנקבל  את הכסף לחשבון?

לאחר שהשלמתם את כל הנדרש, חתמתם על כל מסמכי המשכנתא וצרפתם את כל המסמכים הנדרשים, אנחנו מוודאים שהכל תקין, ואם הכל כשורה – לרוב, בתוך שניים-שלושה ימי עסקים, הכסף יועבר. כאשר המשכנתא מיועדת לרכישת דירה, הכסף יועבר למוכרים, ובמקרים בהם המשכנתא ניתנת כנגד מישכון הבית שבבעלותכם, הכסף יועבר לחשבונכם.

 

מתי ירד מחשבון הבנק  החיוב להחזר המשכנתא?

תשלום המשכנתא מבוצע בהרשאה מחשבון הבנק שלכם, באחד משלושה מועדים לבחירתכם: 1, 10 או 15 בחודש. קחו בחשבון, התשלום הראשון צפוי להיות גדול יותר מיתר התשלומים בשל עלויות חד פעמיות שונות כמו עמלת פתיחת תיק והפרשי ריבית בין תאריך לקיחת המשכנתא ותאריך ההחזר הראשון.

 

אז שיהיה בהצלחה – וכמובן בשעה טובה!

 

*האמור הינו מידע כללי בלבד ואין בו משום המלצה ו/או ייעוץ מקצועי. אין באמור להוות הצעה ו/או התחייבות להעמדת אשראי ו/או מחזור המשכנתא. המסמכים המחייבים הם אלו שייחתמו, ככל שייחתמו, מול הבנק. הכל כפוף לשיקול דעת ולקריטריונים של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.