בילי וורובל

מיומנה של מחפשת דירה – פרק ב’

בילי וורובל
השבוע בילי ורובל, הבעל והבנות, תוהים האם להחליף את הפיח

השבוע בילי ורובל, הבעל והבנות, תוהים האם להחליף את הפיח, העשן ובתי הקפה בניחוח החציר ונוף אל השדות.
פרק ב’:  עכברי העיר או עכברי הכפר ?
אחרי שכבר ברור לכולם שמצב המגורים שלנו עומד להשתנות (פרק א’: ההחלטה) – נראה פתאום שכל האופציות פתוחות לפנינו.
אנחנו כבר בגיל הביניים, במעמד הביניים, אבל עדיין לא נותרנו רק שנינו. כלומר, יש מצב שהבנות שלנו (24 ,21) מתכוונות עדיין, מרצון או מכורח, להסתופף בצל קורתנו עוד מספר שנים.
מצד שני, תהליך של מעבר דירה הוא הזדמנות בלתי חוזרת לחשבון נפש נוקב, וגם למתן דרור לכל מיני פנטזיות, שחלקנו אולי טיפח בסתר: אולי אנחנו, שכל חיינו היינו עירוניים ונשמנו חנקן על בסיס קבוע, ננסה חיים בריאים יותר, בסביבת שדות ומטעים? אולי ננצל את ההזדמנות החד-פעמית הזאת למהפך אמיתי, ונעבור מהעיר אל הכפר? העיניים  שלי מצטעפות כשאני מדמיינת מראות של טבע, מדבר, גבעות, חברה קהילתית ואווירה משפחתית. החלום המהמם הזה נקטע על ידי זיכרון עמום של הריח שנדף מהרפת בקיבוץ האחרון בו התארחנו…

אומרים, שאם רוצים לרכך מעט את המעבר הדרסטי הזה, רצוי – לפני הכל – לעבור לגור בקיבוץ בשכירות, ורק אז להחליט האם אנו בנויים לשקט הפסטורלי מחריש האוזניים הזה.  וחוץ מזה, צריך גם לזכור שהקיבוץ, שהתארחנו בו אצל הדודים כשהיינו ילדים, הוא שונה לחלוטין מהקיבוצים של היום.
למי שנולדה בלב תל אביב, כמוני, קשה לדמיין מעבר לקצב חיים איטי, לריחוק ממקומות הבילוי ולנסיעות יומיומיות והשתרכות בפקקי התנועה בואכה תל אביב, לעבודה וממנה.
התלבטויות, התלבטויות. כרגע נראה לי שנזנח את הרעיון של גינת ירק ועץ פרי הדר בחצר ביתנו  החדש.

כלכליסט פרק 2

מה אתם אומרים? אולי אני טועה? במה עדיפה העיר על הכפר או להיפך ?

לקריאת הפרק הקודם

תגובות הקוראים (2)

 1. תגר ורותי

  זה פשוט מאד בעלי הדירות בתל אביב חטפו מכות של נזקים אי תשלום שכר דירה בקיצור דיירים פרובלמטים שמגיעים מערים כמו אשקלון באר שבע אשדוד ועוד כאלה.
  הם מפריעים לשכנים מתנהגים בברבריות וכו
  עכשיו הם למדו טריק חדש הם הטולכים למושבים עוקצים את המשכירים שם הנאיבים והמאמינים שלא שואלים שאלות ולא בודקים ולא לוקחים פיקדון בלתי מוחזר, ובקיצור הם אוכלים אותה המשכירים. השוכר מברא שבע נכנס לא משלם שכר דירה מספר סיפורי אלף לילה ולילה. ויושבים 6-12 חודשים בלי לשלם הורסים את המקום ואז מגיעים אחרי שנה הוצאה לפועל נותנים להם חודש לצאת וביום האחרון הם נעלמים… לאיפה? למושב אחר שמצאו לעקוץ. החוק במדינה שלנו זה לעשוק את מי שחסך וקנה דירה, וזה שלו אבל המדינה מכתיבה לו מה ואייך לסבול
  הייני בדנמרק שם איין חוכמות המשכורת הולכת ישר לשכר דירה ויורדת מהמשכורת.
  אצלנו זה ימנים של צד שמאל
  יש מדיניות ויש חוק המדיניות גוברת על החוק, ומי קובע מדיניות? תלוי מי החברים שלך שרוצים שתצביע עבורת ראש עיר ושאר העבדים שלו.
  אנחנו יוצאות חזרה לדנמרק ומוכרות את המשק
  ביי

 2. מולי

  בהרחבות מחפשים בדרך כלל זוגות צעירים,
  עם ילדים צעירים.
  יש מגבלת גיל. חשוב לציין זאת.

Comments are closed.