בילי וורובל

מיומנה של מחפשת דירה – פרק א’

בילי וורובל
בילי ורובל אורזת את בעלה ואת בנותיה ועוזבת את הדירה שבה חייתה במשך שנים.

בילי ורובל אורזת את בעלה ואת בנותיה ועוזבת את הדירה שבה חייתה במשך שנים. בשבועות הבאים נעקוב אחר התהליך המייגע, המרגש, המתיש והאופטימי הזה, עד לסופו הטוב.
פרק א’: ההחלטה
פתאום זה נופל עלי כרעם ביום בהיר, בלי התראה: אני והדירה שבה אני חיה עם המשפחה שלי – בעלי והבנות – כבר  לא. ומרגע זה – אני מוצאת בה רק פגמים. הסידור שלה נראה לי פתאום תמוה, צפוף לי, לא נוח לי, הפונקציונאליות שלה כבר לא מדברת אלי כמו פעם. אפשר לסכם בקיצור שנמאס לי.אני רוצה להחליף אותה במשהו יותר רענן, חדשני ואחר. אני מנסה לישון על זה, מנסה להדחיק, אבל הרצון כל כך עז שאני לא מחזיקה מעמד וליד שולחן ארוחת הערב, כשהמשפחה בפורום מלא, זה פורץ ממני החוצה: “חייבים להחליף את הדירה”. שקט משתרר וכולם בוהים בי בתדהמה, מפסיקים ללעוס ושואלים את עצמם, למה חייהם, שהיו עד הרגע שלווים ונינוחים (למדי…), עומדים להתהפך עליהם ולהתמלא לחץ, התלבטויות וחרדה.

אז ברגע הראשון אני ממש במיעוט – כולם רוצים להישאר בדירה הקיימת. רק המחשבה על אריזת ארגזים ופירוקם נראית להם מיותרת ומעייפת. בעלי ישר מתחיל לחשב את גובה ההוצאות הכבדות שפליטת הפה שלי עומדת לעלות לנו ופניו מחווירות. הבנות מזכירות לי כמה הן אוהבות את החדרים שלהן ואת הקרבה שלהן לחברות, אבל לאט לאט, ככל שהדיון מתקדם, אני מזהה סדקים בחומה. כעבור שבוע-שבועיים למרבה ההפתעה כולם כבר בעניין, רוכנים על מדורי הלוח בעיתונים ובאתרי האינטרנט המתמחים באיתור דירות  והמצב נעשה בלתי הפיך. אנחנו צוללים פנימה, הישר אל לועו של שוק הנדל”ן המקומי.

כלכליסט נתוני משרד האוצר

ולחשוב שכל התהליך נמצא עוד לפני – התלבטויות, חיפושים, עוד התלבטויות, פגישות עם מתווכים, עוד התלבטויות, ביקורים דירות בדירות שונות ומשונות, התחמקויות מסחררות מנוכלים למיניהם ו…עוד התלבטויות, בחירת דירה, בירורים על משכנתא…. אני מבטיחה לעדכן אתכם בכל השלבים. תצטרפו אלי?

תגובות הקוראים (2)

 1. massalha yasmeen

  hi how are you ? are you fine i mi ssed you and i am yasmeen .
  and enjoy on your time. pleaze you have good time

 2. רבקה כהן (ריקי)

  בילי,
  בהצלחה.
  מנסיוני, בד”כ האישה מובילה תהליכים כאלה וסוחפת את כולם. מהיכרותי אותך – בטוח תצליחי להגשים את החלום שלך לדירה מרווחת מעוצבת באיזור טוב ועוד בסוף כולם יודו לך. הבנות – תתרגלנה או לא – תוך 5 שנים יעזבו ואת צריכה לחיות איפה שכיף לך. הבעל – ממילא יחזור לאיפה שתהיי…
  רק…. 1.- לא מתווכים!!! בזבוז כסף לאינטרסנטים שלא תמיד מייצגים אותך כקונה אבל מעמיסים עלייך את העמלה.
  2. אין כמו דירה חדשה (ורצוי בהליך בניה מתקדם).
  3. “מי שמתבייש – מתייבש!” – בקשי לראות ביום, בערב, תתייעצי עם חברים, תשאלי על השכנים ואם זה מקבלן – בקשי חניה (ברור שכפולה) מחסן, יותר משטחי עבודה במטבח, מזגן (לא רק “הכנה”) – עדיף להם לתת אביזרים ותוספות במקום הנחה במחיר.
  יופי. נשמע בהמשך.

Comments are closed.