ונסה אייל

חדשנות בפינטק הישראלי – בואו לייצר את מהפכת התשלומים והמסחר הדיגיטלי הבאה

ונסה אייל
הכירו את Tech Pay: תוכנית חדשה לסטארט-אפים ישראלים מתחום הפינטק

הכירו את Tech Pay: תוכנית חדשה לסטארט-אפים ישראלים מתחום הפינטק

עולם הפינטק הפך בשנה האחרונה לדבר החם בתעשיית היזמות המקומית והבינלאומית, עם מגוון רחב של סטארט-אפים שזיהו את ההזדמנות לייצר מוצרים “עוקפי בנקים וחברות אשראי” – לפחות ברמת חווית המשתמש, אם לא ברמת התשתיות. ענף שבאופן מסורתי נתפס כמיושן, איטי ועמוס ברגולציה זכה בשנה האחרונה, גם בישראל, ליוזמות חדשניות מצד גופים פיננסיים שהבינו את ההזדמנות בהרחבת מקורות החדשנות, בעיקר אל מחוץ לארגון. דוגמה לכך הוא אירוע ההאקתון של לאומי, שהזמין יזמים צעירים וכשרוניים להציע יישומים העונים על צרכים עסקיים מוגדרים.

לאחרונה השקנו בלאומי קארד יוזמה נוספת בענף, בשיתוף פעולה ייחודי עם חברת ההשקעות  Plus Ventures ואוניברסיטת תל אביב, במסגרתו הכרזנו על תכנית יזמות חדשה העונה לשם “Tech Pay” בתחום המסחר האלקטרוני (Online Commerce) והתשלומים הדיגיטליים.

תכנית “Tech Pay” מזמינה יזמים ישראליים בתחילת דרכם (שלבי Seed ו- Pre-Seed), להגיש את מועמדותם ולקחת חלק במיזם משותף המשלב, לראשונה בישראל, חברת השקעות אשר תוביל את התכנית ותעניק מימון וליווי צמוד לסטארט-אפים; חברת אשראי שתלווה ותסייע למיזמים בהתאמת המוצר לצרכי השוק; ומוסד אקדמי אשר יארח את התכנית וילווה את היזמים בפן המקצועי תוך שיתוף בידע הרב של ראש המרכז ליזמות וחדשנות, פרופ’ מנדלוביץ’.

תכנית “Tech Pay”, תזמין יזמים להציע פתרונות טכנולוגיים חדשניים לאתגרים עסקיים קיימים בתחומים האמורים. נציגי שלושת הגופים השותפים לתכנית יבחרו מתוך כלל הפניות שלושה מיזמים שייקחו חלק בתכנית בת 6 שבועות, אשר תכלול ליווי מקצועי של מנטורים מטעם הגופים השותפים, סדנאות העשרה רלוונטיות להשבחת הרעיון ובניית המודל העסקי, שטח עבודה ייעודי ותמיכה כספית לצורך פיתוח ראשוני ובדיקת היתכנות הרעיונות.

בסיום התכנית ייערך אירוע “Pitch Day” שבו יציגו 3 הצוותים את המיזמים לגורמים רלבנטיים  מתעשיית ה-FINTECH ומול צוות שופטים. המיזם המנצח יזכה להשקעה כספית של עד 500 אלף דולר מטעם Plus ventures, וכן ביצוע פיילוט משתמשים בלאומי קארד.

לסיכום, התפיסה של Open Innovation היא הזדמנות להיחשף ליזמים ולרעיונות מבחוץ ולפתח פתרונות מנקודת מבטו של הלקוח תוך לקיחת עולם התשלומים הדיגיטליים צעד קדימה.

חושבים שאתם מתאימים? מוזמנים להגיש מועמדות בקישור >>> https://goo.gl/Ei7pVm