יפעת אורון

לאומיטק – הבית הפיננסי של ההיי-טק

יפעת אורון
לאומי, הבנק הראשון שפתח סניפים שמתמחים בתעשיית ההיי-טק

לאומי, הבנק הראשון שפתח סניפים שמתמחים בתעשיית ההיי-טק – הן בארץ והן בחו”ל – עולה מדרגה והופך להיות הבית הפיננסי של חברות ההייטק הישראליות. יפעת אורון, מנכ”ל לאומיטק, מספרת
אין ספק: ישראל היא אחת מבירות היזמות של העולם. “אומת הסטארט-אפ”, עם אוכלוסייה של כשבעה מיליון איש, מושכת את אותו היקף הון-סיכון שמושכות גרמניה וצרפת יחד, ויש בה יותר חברות סטארט-אפ לנפש מאשר בכל מדינה אחרת בעולם. במדינה כמעט נטולת משאבים טבעיים כשלנו להיי-טק יש חשיבות מיוחדת, מכיוון שהוא מסוגל למנף את כל מה שדווקא כן יש פה, ובשפע: המקוריות המחשבתית, התעוזה, הרצון שלא לקפוא על השמרים, וגם הנחישות, האסרטיביות והדבקות במטרה.

הרצון שלנו למנף את כל אלה עמד לנגד עינינו כשהשקנו את “לאומיטק”. זרוע ההיי-טק של בנק לאומי.

המודל שלאומיטק מציע לחברות היי-טק הוא ייחודי במערכת הבנקאית. הוא מרחיב את היריעה לליווי פיננסי רחב וכולל שמתייחס לכל הצרכים של חברה, בכל שלב משלבי ההתפתחות שלה. המודל כולל 11 צוותי היי-טק מתמחים ברחבי הארץ, שמעניקים מעטפת כוללת של שירותים בנקאיים ופיננסיים, כגון ייעוץ בהשקעות, הגנות, מט”ח, סחר בינלאומי וערבויות. לאומי הוא גם הבנק היחידי בארץ שמחזיק סניף במרכז תעשיית ההיי-טק של ארצות הברית: עמק הסיליקון בקליפורניה. סניף זה – יחד עם סניפי לאומי בניו-יורק ובלונדון – נותנים מענה למאות חברות היי-טק ישראליות שפועלות במרכזי ההיי-טק הגלובליים. יש לנוכחות שלנו בפאלו אלטו שבעמק הסיליקון יתרונות גדולים מבחינת היכולת לקדם יזמים ישראליים בחו”ל,  ובתקופה כמו זו – שבה ההיי-טק הישראלי הוא גלובלי ומתהדק הקשר שבין יזמים וחברות ישראליות לבין עמק הסיליקון והמשקיעים שנמצאים בו – יש לנוכחות הזאת עוצמה ופוטנציאל גדולים עוד יותר.

אנחנו מאמינים שלאומיטק, עם הגב הרחב והיציב של קבוצת לאומי מאחוריה, תשנה באופן משמעותי את מפת המימון של חברות ההיי-טק בישראל ותזרים אליהן חמצן בדמות תחרות נמרצת על מחירים בין גופים מממנים, התפתחות של צורות מימון משלימות ויכולת ביצוע עסקאות מגוונות יותר, שיתופי פעולה מול משקיעים אחרים בארץ ובחו”ל והרחבה של היצע הכסף לתעשייה זו, ועזרה ותמיכה לחברות היי-טק בניהול הפיננסי שלהם וביכולת החשיפה שלהם ללקוחות ולמשקיעים. שינוי כזה ישפיע על כל האינדיקטורים במשק הישראלי: השקעות, הון זר, יכולת צמיחה ופיתוח טכנולוגיות מובילות.

בשביל שכל אלה יקרו, ניתחנו ארוכות את צרכי חברות ההיי-טק ובנינו עבורן מוצרים ייעודיים עם הצעת ערך ממוקדת וייחודית, ביניהם “חשבון סטארט-אפ” ייעודי, פיקדונות ומוצרי מימון מגוונים, ועוד. . בנוסף, האשראי לחברות סטארט-אפ יוגדל באופן משמעותי, כך שיגיע לכשני מיליארד ₪ בתוך חמש שנים.

לאומיטק מקיימת קשר הדוק עם כל השחקנים בתעשייה – לא רק עם חברות הטכנולוגיה, אלא גם עם משקיעיהן, עם בעלי העניין שלהן, עם לקוחותיהן ולקוחותיהן הפוטנציאליים, עם נותני שירותים כמו עורכי דין ורואי חשבון; כולם לקוחות לאומי. עצם היות הבנק חלק מהאקו-סיסטם של חברות ההיי-טק מעניק ללאומיטק יתרון גדול של ידעוהבנה עמוקה ורחבה של המערכות המסועפות שבתוכן מתנהלת התעשייה.

נשמח אם תצטרפו אלינו.

לאתר לאומיטק

שדות חובה מסומנים בכוכבית

תגובתך הועברה לצוות לאומי בלוג ותפורסם לאחר אישורה.

האם אתה מסכים?