דוראל בליץ

“לאומי האקת’ון” – ממציאים את בנקאות המחר ב-36 שעות

דוראל בליץ
דוראל בליץ, מנהל החדשנות בלאומי, מספר על תחרות היזמים והמפתחים של לאומי

דוראל בליץ, מנהל החדשנות בלאומי, מספר על תחרות היזמים והמפתחים של לאומי.אנו מאמינים שמיקוד אסטרטגי בלקוח, שיפור מתמיד של האינטראקציה איתו ויצירת ערך עבורו, חייבים להתבסס על קשר דו-צדדי. במסגרת הדיאלוג השוטף שאנחנו מנהלים עם הסביבה שלנו, הרגשנו שהבשילה העת לפתוח את שערינו ולשתף את ה-eco system של קהילת המפתחים / יזמים / מעצבים בבנייה משותפת – איתנו – של בנקאות העתיד. כחלק מביסוס מערכת היחסים עם הקהילה אנו גם נקיים פורטל קבוע לפיתוח ויצירה של יוזמות טכנולוגיות בנקאיות ע”י ועבור הציבור.

החצנת האפליקציות שלנו (Public APIs) לקהל הרחב והעמקת מערכת היחסים עם קהילת המפתחים מאפשרת התנסות בטכנולוגיה שלנו, קיצור זמני פיתוח, חשיפה לרעיונות יצירתיים – והעשרת מגוון השירותים, כמותם, מיקודם והתאמתם לצרכי הלקוחות. אנחנו מנגישים, למעשה, את אבני הבניין של התשתית הפיתוחית הדיגיטלית שלנו, על מנת שמהם ייבנו ע”י הקהילה שירותים ומוצרים חדשניים ויצירתיים, שיהוו עבורנו מקורות השראה לפרויקטים עתידיים.

אחד מהכלים לפיתוח היוזמה הזאת היא תחרות יזמים, מפתחים ומעצבים בתחומי העניין של הבנק: ההאקת’ון. האקת’ון – שילוב של המילים Hack ו-Marathon באנגלית, הוא בעצם מרתון של פיתוחים בזמן מוגבל, שמפגיש כ- 150 מתכנתים, מפתחי תוכנה, מעצבים גרפיים, יזמים, ומנהלי פרויקטים לתחרות בת יומיים, במהלכה יפתחו אפליקציות הקשורות לעולם התוכן הבנקאי, תוך גישה לסביבת הפיתוח ולממשקי תכנות אפליקציות (API) של שירותי הבנק.

האפליקציות יתמקדו בשישה נושאים מרכזיים שמאתגרים כיום את עולם הבנקאות: שיפור חוויית המשתמש, תשלומים מקוונים, שימוש במדיה חברתית, אפליקציות לקידום עסקים קטנים ובינוניים, משחוק (Gamification) ו”האינטרנט של הדברים” (IOT). בתום התחרות תוכרז האפליקצייה הזוכה, שתזכה את הצוות המפתח בפרס כספי.

האקת’ונים הם כלי מצוין עבורנו ל”חוכמת המונים” יצירתית, שמבוססת על שירות דיגיטלי ישים וניתן לבחינה. בנקאות דיגיטלית פתוחה ושיתופית (Co-Create) היא מפתח של ממש להבנת הצרכים הדיגיטליים של הלקוח , תוך מתן מענה חד, נכון ומתקדם. וזוהי, לדעתי, מהות החזון של קבוצת לאומי: להנהיג בנקאות יוזמת וחדשנית עבור הלקוח.

אנו משתמשים בתשתיות של חברת SalesForce על מנת לאפשר לאפליקציות שיפותחו לייצר גם הון באמצעות הטמעתן בחנות האפליקציות AppExchange, ובהמשך בחנות האפליקציות הייעודית של בנק לאומי. אנחנו מקווים לאמץ אפליקציות ורעיונות מוצלחים במיוחד אל שירותי לאומי דיגיטל.

ישראל היא אומה טכנולוגית של יזמים, מעצבים ומפתחים בעלי תושייה ויצירתיות. אנו גאים להיות הבנק הישראלי הראשון שמקיים האקת’ון ושמחים להמשיך ולהוביל בנקאות יוזמת וחדשנית עבור לקוחותינו.

אני כבר מתרגש…

 לפרטים נוספים על האקת’ון היכנסו לקישור

שדות חובה מסומנים בכוכבית

תגובתך הועברה לצוות לאומי בלוג ותפורסם לאחר אישורה.

האם אתה מסכים?