מרב רסיסטל

אנד דה ווינר איז…

מרב רסיסטל
מרב רסיסטל, שעמדה בראש הקבוצה שזכתה במקום הראשון בהאקת'ון לאומי, מספרת על התחרות ועל המוצר

מרב רסיסטל, שעמדה בראש הקבוצה שזכתה במקום הראשון בהאקת’ון לאומי, מספרת על התחרות ועל המוצר
Wymsical נולדה, כרעיון, כבר לפני כמה שנים – אבל נאלצה לחכות למוכנות הטכנולוגית של השוק לפני שהפכה לממשית. במהלך 2013 חברנו אלי יעקובי, ליוון יעקובי, ננסי מרטין ואנוכי, בכדי סופסוף להגשים אותה.
ליוון, ה CEO שלנו, בעלת ניסיון רב בניהול ה-IT של מורגן סטנלי. אלי הוא בוגר הטכניון, המתמחה בזיהוי והגנה של הונאות מסחר בבורסה האמריקאית ובבנקים. ננסי היא ה-‘People person’ שלנו וגם בעלת ניסיון רב בתעשיית ה- Health care בארה”ב, ואילו אני, יזמית המתמחה בפיתוח מוצרים לאינטרנט ולמובייל ללקוחות B2B ו- B2C.

עסקנו בפיתוח המוצר ממש עד כמה ימים לפני ההאקת’ון. למעשה, האנשים הראשונים שראו את המוצר, מלבדנו, היו אנשי בנק לאומי, Salesforce, ומשתתפי התחרות. את שלב הפיתוח, המדמה אישור של פקיד למתן הלוואה דרך מערכת ה- Salesforce1 והעלאתה לחשבון ה Wymsical של הלקוחביצענו כבר במהלך ההאקת’ון עצמו.

איך אפשר לתאר אירוע כל כך מיוחד? איך לתאר אווירה שבה ילדים בני 13 ומבוגרים בני 60, יזמים מוכשרים, מתכנתים ומעצבים – יושבים באותם שולחנות ועוזרים זה לזו? כמעט וניתן היה לשכוח שמדובר בתחרות…

צרפתים ציוניים וחביבים מ- Bemyapp היו אחראים לאווירה השמחה ששררה בתחרות, כולל מוזיקה, הפעלות וחיוך תמידי על הפנים, וחשוב לא פחות – הם היו לרשותנו בכל בעיה טכנית ומקצועית.

המנטורים המדהימים של בנק לאומי, מומחי Salesforce1 ובכירי הטכנולוגים של הבנק סייעו לנו לאורך כל הדרך, גם בשעות המאוחרות של הלילה: הם הציעו פתרונות טכנולוגיים, חברו אלינו לסיעור מוחות, הביאו אנשי מקצוע שנזקקנו להם ועזרו לנו בחידוד המסר לפי הצרכים העכשוויים של הבנק. בשום מסגרת אחרת לא היינו מקבלים את ההזדמנות הנפלאה הזו.

לשמחתי, בן הזוג שלי שי ארון הגיע גם הוא לתחרות, השתתף בפיתוח החלק של Salesforce, וסבל אותי בגבורה בעודי מתכוננת ל- pitch. הייתה שם גם אסיה אליאב, חברתי הטובה, שהתחרתה ועיצבה את אפליקציית Papa Pay המדהימה. אפילו אריאל, הבת הקטנה שלי, שהיא ה”מוצר” הכי מדהים שעשיתי בחיי (ועוד בלי לתכנן) נשארה בלי בייביסיטר והגיעה לשעתיים האחרונות. ממש אירוע משפחתי.

אולי היה קשה לראות מהצד, אבל במהלך התחרות ליוון הייתה איתי בסקייפ מארה”ב. היא עבדה מול המתכנתים בסין על מנת שיפתרו בעיות שאני חוויתי במהלך הפיתוח – מה שהפך אותנו לצוות ה-Trans-Atlantic היחידי בהאקת’ון.

כל אלו יצרו 36 שעות רצופות של אדרנלין, יצירה, אחווה ומקצוענות; אנרגיה שאין שנייה לה, ושרק מי ששמע כל הלילה בדיחות של ילדים שפיתחו ל- Google Glass יוכל להבין. פונקנו באוכל, מסאג’ים, מוסיקה טובה ואפילו בהתעמלות על הבוקר – באמת היה קשה מאוד :). לא, אבל ברצינות, זה היה קשה מאוד.

וגם נפלא. פשוט גן עדן לגיקים, באמת. בטוחה שיותר טוב מכל Tech Crunch Disrupt. תודה רבה לכולם.

 *** 

Wymsical היא כספת וירטואלית למסמכים אותנטיים. השירות נולד עבור כל אדם שרוצה לשאת את כל המסמכים המקוריים שלו בטלפון וכך גם להציגם לרשויות; תעודת זהות, רישיון נהיגה, חוזה משכנתא, מרשם רפואי, או כל מסמך מקורי אחר. ההשקה הרשמית מתוכננת לשנה הקרובה.