דוראל בליץ

כל סוף הוא התחלה חדשה

דוראל בליץ
לדוראל בליץ, מנהל החדשנות של לאומי, לא קל לסכם את היומיים המרגשים של האקת'ון הפינטק.

לדוראל בליץ, מנהל החדשנות של לאומי, לא קל לסכם את היומיים המרגשים של האקת’ון הפינטק. אבל הוא מנסה
21:30 ואני בדרך חזרה הביתה. מנסה לסדר לעצמי בראש את היומיים האחרונים, את ההתרגשות, האנרגיות, הקצב… מאיפה מתחילים בכלל לספר על כל מה שקרה שם?
נושם עמוק.
מתחיל.
ההפתעה הראשונה שלנו היתה ההיענות המדהימה להרשמה לאירוע. בשלב מסוים היינו חייבים לעצור את שטף הנרשמים. זה היה הרמז הראשון למה שהיה צפוי לנו באירוע עצמו.

מעל 330 מפתחים(!), 52 קבוצות עם 75 רעיונות, 50 מנטורים מכל קבוצת לאומי, אנשי לאומיטק, נציגי בנקים וספקי API מהעולם, נציגי Salesforce, חברת הניהול BeMyApp – מי בעצם לא השתתף בקרנבל החדשנות המדהים הזה? ההתלהבות, האווירה המחשמלת, המוזיקה, הקצב, האוכל, הפינוקים (אפילו פינות מסאג’ וקונסולות XBOX!) והתכנון, שלקח בחשבון גם את הפרטים הקטנים ביותר, הצטרפו יחד ליצירת אירוע מכונן – בלאומי ובתעשייה כולה.

פגשתי באירוע מפתחים, יזמים ומעצבים מכל קצוות המדינה וגם מיוון וגרמניה. חלקם הגיעו עם רעיון וחיפשו (ומצאו) שותפים, חלקם הגיעו כצוות מהבית. ראיתי צוותים ממציאים רעיונות ומסייעים אחד לשני, מעצבת שעוברת בין קבוצות ועוזרת לכל מי שצריך, ילד בין 12 שעובד כיזם כבר 5 שנים ומתכנת ביד אחת בלפטופ ובשנייה בסמארטפון וזוג מפתחים שהביאו את התינוקת שלהם. ראיתי צעירים ומבוגרים, דתיים וחילוניים, נשים וגברים, כולם חמושים בשמיכות ובכריות שהביאו מהבית – אבל בקושי עוצמים עין. ראיתי עשרות אנשי לאומי שהסתובבו עם חולצות מנטורים צהובות בין המשתתפים, סייעו, שאלו, טיפלו בכל בקשה ולא רצו לעזוב. פגשתי מנהלת דיגיטל בלאומי קארד, שהגיעה בערב עם בעלה תוך כדי ג’וגינג, כדי לפגוש עוד קבוצות ולהמשיך ולסייע. פגשתי יועץ משפטי בכיר מלאומי, שעזב ישיבה באמצע ודהר אלינו בידיים עמוסות חוזים, כדי לענות על שאלות משפטיות שהיו למשתתפים.

שמחתי לראות את השימוש הרב שנעשה ע”י הצוותים במאגר הנתונים וב-API’s (ממשקי תכנות אפליקציה) שלנו, שבנינו במיוחד עבור האירוע, כך שהאפליקציות שפותחו יכלו להציג תהליך ממשי.

דרך עשרות הרעיונות ו”חוכמת ההמונים” שנשפכה עלינו בכמויות ביומיים הללו, למדנו על צרכי הלקוחות ועל האתגרים המרכזיים. הבנו, שוב, כמה חשובה ללקוח הבנקאות הדיגיטלית הפשוטה, האישית, הנוחה והמהירה – יחד עם מגע אנושי כשנדרש.

ההאקת’ון מהווה עבורנו יריית פתיחה לתכנון ובנייה מהירה של פורטל Public API’s עם שירות ותמיכה מסביב לשעון. קבוצת לאומי תוכל להחצין את “אבני הלגו” של שירותי הדיגיטל שלה ולייצר פלטפורמה טכנולוגית משותפת לפיתוח אפליקציות בנקאיות ע”י קהילת המפתחים, בדרך שתאפשר פיתוח מהיר ומגוון לצרכי הבנק. אנו מבססים מערכת יחסים עם קהילת המפתחים / מעצבים / יזמים לצורך פיתוח ויצירה משותפת של יוזמות טכנולוגיות בנקאיות.

עבודה רבה ומרגשת עדיין מצפה לנו: לבחון ולסנן את עשרות המיזמים המצוינים כדי לאמץ לפחות שלושה פיתוחים (לאו דווקא אלו שזכו).

אנחנו נמשיך לחדש, לשתף ולהוביל בנקאות יוזמת וחדשנית עבור לקוחותינו.

אבל קודם, נלך לישון קצת…

מוזמנים להצטרף לקבוצת LeumiTech Community בפייסבוק.