איתמר פרחי

אני מכור האקתון

איתמר פרחי
איתמר פרחי השתתף בהאקתון הראשון בחייו, שנערך לאחרונה ע"י לאומי, וחזר עם רשמים ותכניות לעתיד.

איתמר פרחי השתתף בהאקתון הראשון בחייו, שנערך לאחרונה ע”י לאומי, וחזר עם רשמים ותכניות לעתיד.
“בהאקטון, אם לא נהיה תלויים אחד בשני – נהיה תלויים אחד ליד השני”, כך אמר לנו נאור בארבע לפנות בוקר, כשהוא מנסה לעודד אותנו להחזיק מעמד, להישאר ערים ולהמשיך לעבוד על האפליקציה שלנו. נאום המוטיבציה כנראה לא השאיר חותם גדול, שהרי בסופו של דבר לא עלינו לגמר.
אני מודה שזה היה ההאקתון הראשון שלי. אני לא מתכנת, מפתח או מהנדס. רחוק מכך, אני ‘טכנופוב’ גמור, שפשוט מכור לתחרויות.  לכן, כשהשותף שלי הציע לי להצטרף לצוות שלו בהאקתון על תקן “יועץ כלכלי”, אמרתי “כן” בלי לחשוב פעמיים (כמובן לאחר שביררתי שזה בחינם ויש בירה חופשית…).

אני מודה שבהתחלה חשבתי סתם לבוא לכמה שעות, לחוות את האווירה, ואולי להספיק לחזור לעבודה, אבל ברגע שהתחילו להציג את האפליקציות – זהו, נשביתי! אני מכור האקתון.

הכנתי מצגת, לא יומרנית בכלל, על איך האפליקציה שלנו תגרום לכלכלה לצמוח, לאנשים לשמוח ועל הדרך תביא שלום עולמי… הצד התחרותי שבי לא נתן לפרט שולי, כמו זה שאין לי מושג בעצמי איך האפליקציה ממש עובדת, להפריע לי לפנטז על ניצחון.

השתמשתי בכל הקשרים האפשריים שלי כדי לקדם אותנו, השפלנו את רז בפייסבוק שיעמוד על 2 רק בשביל לקבל חשיפה,  ועשינו כל דבר אפשרי רק בשביל להעלות את הסיכויים שלנו לזכות.

בשעות הערב המאוחרות, כשעוד היינו אופטימיים והרגשנו שזה שלנו, התחלנו לפנטז מה הלאה. ביררנו איפה יש האקתונים נוספים שאפשר להירשם אליהם, וכך לזכות שוב ושוב. אני העליתי את האפשרות לפתוח חברת ארנק של תחרות האקתון בע”מ – כך גם לא נשלם מס גבוה וגם נוכל לקבל החזרים על התשומות… (נאור אמר שטוב שיש כלכלן בחבורה). חשבתי כבר איך אני משלב את כל התחרויות בעולם עם העבודה שלי.

לא אלאה אתכם ברעיון שלי, ולמה דווקא הוא אמור לשנות את העולם (מוטיב חוזר של כל אפליקציה שהתמודדה בתחרות), אלא אתן לכם את נקודת המבט הסובייקטיבית שלי בתור “יועץ”, על ההאקתון שחוויתי.

אני איש של מילים, של רעיונות, ולמרות שכבר בשלב הצהריים הבנו שלהצגה הסופית לא נגיע, החלטתי להישאר ולא התחרטתי לרגע. לא היה אכפת לי מהאפליקציות הטכניות, כי שוב – אני איש של מילים, רעיונות ונאומים.

אני לא אשכח את הנאום של הנער הצעיר, שאמר שהוא ממש מתרגש וגרם לכולם למחוא לו כפיים ולעודד אותו.

החבר’ה של “אבא ישלם” הם מהות ההאקתון מבחינתי. אולי הם לא זכו בתחרות עצמה, אבל אם היה פרס  חביב הקהל הם כנראה היו לוקחים אותו בהליכה, כי הם מהווים את סיפור הסינדרלה של ההאקתון. מדובר ב אוסף של אנשים זרים, אשר ביום וחצי הופכים להיות קבוצה – או יותר נכון משפחה, עם רעיון כל כך פשוט  שגורם לכולם להתחבר אליו,  פשוט נפלא.

וברכות לזוכה, אשר מכל נאומי הפתיחה, אי אפשר היה לשכוח את הצגת האפליקציה שלה בצורה כל כך מוחשית, תיאטרלית ומקורית, על אישה שהולכת לבנק ונופלים לה כל המסמכים. אני מאמין שלרעיון ולאופן הצגתו היה משקל מהותי בניצחון.

אז מישהו יודע איפה נרשמים להאקתון לאומי הבא? אם אתם צריכים “יועץ כלכלי” שיכתוב לכם נאום מנצח על משהו שהוא לא מבין, תזכרו אותי 🙂