רותי שרון

מה יותר זול בחורף ומה כדאי לדעת?

רותי שרון
חורף. קר ויקר. זה מה שבדרך כלל אנחנו חושבים, בגלל הוצאות רבות שמתייקרות בחורף, כמו חשמל, או הוצאות שתופחות דווקא בחורף כמו ביגוד ותרופות. אבל, ישנם שני תחומים שדווקא זולים יותר בחורף: חופשות וחתונות

חופשות זולות יותר משמעותית בחורף 

אומנם יהיה לנו מאתגר יותר למצוא חופשות סקי זולות מאוד – סביר להניח שתמצאו כאלו במזרח אירופה ולא במערב אירופה – אבל עבור יעדים רבים, בארץ ובחו"ל, המחירים יהיו זולים יותר מכיוון שזו לא עונת התיירות החמה.
זול עד כדי 40% בין המחיר הממוצע לחבילת נופש בשיא העונה באוגוסט לעומת חודשי החורף. גם הצטרפותן של תשע חברות תעופה זרות בשנה האחרונה מגדילה את ההיצע ומורידה את המחירים. כך, שאם תוכלו לתזמן את החופשה השנתית דווקא לחודשי החורף, כנראה שתחסכו לא מעט כסף. בכל מקרה, אם אתם מאלו שהחופשה ממומנת מהתקציב השוטף, כדאי לשים בצד סכום קבוע מראש במהלך כל השנה עבור החופשה השנתית, ולא "להיתקע" ואז לקחת הלוואה שמייקרת לנו את ההוצאה ויוצרת לנו גיבנת פיננסית קדימה.

? טיפ: אם אתם בכול זאת מתכננים את החופשה השנתית בקיץ, אדרבא, עכשיו זו ממש הזדמנות טובה להתחיל לשים את הכסף בצד. לדוגמא: 500 ₪ כל חודש מעכשיו ועד יולי יחסכו לנו 3,500 ₪ במצטבר.

 

מזל טוב, מתחתנים!

 

בין אם אתם הזוג הצעיר שהחליט להתחתן או ההורים שלו, כדאי לכם לשקול לקיים את החתונה בחורף. מחיר החתונה יכול להיות זול יותר בכ-40% מחתונה בקיץ, ולו רק בגלל ביקוש והיצע. בקיץ הביקוש גדול יותר ולכן הספקים מעלים מחירים. מדובר בעיקר בעלות מקום האירוע ומחיר המנה שמהווים כ-60-70% מעלות החתונה הכוללת. שמלת הכלה כנראה תעלה אותו הדבר וכנראה גם הצלם. יש סיכוי שתקבלו שיקים שמנים יותר בחורף כי כשאנחנו מוזמנים ל-4 חתונות בחודש אחד בקיץ, נחשוב יותר כמה אנחנו יכולים לכתוב על השיק.

? טיפ: תמיד תבדקו לגבי מע"מ. ספקים רבים נוקבים במחירים ללא מע"מ, ורק בזמן התשלום אתם מגלים שצריך להוסיף 17%.

מחשבון חתונה של "האוצר שלי" מאתר משרד האוצר: קליק, קליק

 

לסיכום, אם התמזל מזלכם והחלטתם להתחתן בחורף, תוכלו לשלב בין שני הדברים ולצאת לחופשת ירח דבש בעלות מוזלת smiley

 

 

רותי שרון, יועצת בכירה ומרצה לתחום כלכלת המשפחה

www.ruthsharon.co.il

שדות חובה מסומנים בכוכבית

תגובתך הועברה לצוות לאומי בלוג ותפורסם לאחר אישורה.

האם אתה מסכים?