גילה ממיסטבלוב

איך לעבור את החתונה בשלום? מתחילים ב-5 טיפים חשובים

גילה ממיסטבלוב
גילה ממיסטבלוב, אחת שצלחה את זה בשלום ממש עכשיו, ואחראית מגזרי צמיחה בלאומי, עם טיפים שיעזרו לכם להיערך לאחד הימים המרגשים בחייכם....

התארסתם? דבר ראשון המון מזל טוב!

דבר שני, אל תופתעו אם כבר במעמד השיחה המשמחת שמודיעה על הצעת הנישואים יתחילו לשאול אתכם "אז מה התוכנית? מה התאריך? באיזה אולם?"

תרגעו, הכול בסדר.. תיהנו מהחוויה ומהריגוש, אלו ימים מלאי אהבה ושמחה .

כשתרגישו מוכנים להתחיל בתהליך הפקת החתונה, שווה לזכור וליישם את הטיפים הבאים.
מניסיון של מישהי שעברה את זה ממש לא ממזמן….

1. סגנון ומועד החתונה

חתונה זה אירוע מאוד מרגש. ופרט להנאה בערב הגדול  חשוב לא פחות ליהנות מתהליך ה"בנייה" שלה. וכדי ששניכם תיהנו ממנו, אני מציעה לכם לערוך צ'קליסט משותף: להבין מה חשוב לכם? למה אהבתם והתחברתם באירועים קודמים ולמה לא? אירוע גדול או קטן? אירוע באווירה קלילה ביום שישי בצהריים, או שאולי אתם מתחברים יותר לאירוע בערב?את מפנטזת על חתונת קיץ על החוף, בעוד שארוסך מדמיין חופה מקורה כשסופת רעמים משמשת כפסקול עלייה לחופה?
השאלות, על פניו, נשמעות טריוויאליות, אבל הן חייבות להישאל.. תיאום ציפיות ושותפות – זה הסוד להנאה מהתהליך.

בחירת הלוקיישן (במידה ואתם בוחרים להתחתן באולם….) אחרי שהבנתם את המועד והסגנון הרצוי.. מתחילים במסע, ובאבן הדרך החשובה ביותר: בחירת האולם לחתונה.

מספר דברים שכדאי לשים לב לגביהם:

2. עלות "נטו" למנה  

הנטייה הראשונית של כולנו היא לבדוק קודם כל את מחיר המנה, אולם לפני שרצים לראות אולמות, חשוב שתדעו את כמות האורחים, ההוצאות הנלוות המתוכננות… ותבינו מה המחיר המקסימלי שאתם יכולים לשלם על כל מנה.
כדי לראות שזה עומד בתקציב שהגדרנו, חשוב לדעת שכל אולם וחוקי התמחור שלו. חלקם מציעים עסקת חבילה של "הכל כלול", וחלקם האחר מתמחר כל סעיף בנפרד (קייטרינג, בר, די.ג'יי, וכיו').
אל תקפצו ישיר על ההצעה הנמוכה, כי סיכוי סביר שהיא לא כוללת את התוספות הנלוות, (שירותי בר, עיצוב, תאורה והגברה).
כל התוספות הללו מקפיצות את המחיר משמעותית בעשרות שקלים לאדם.

3. חתימה על חוזה

כמו בכל חוזה חשוב לקרוא את האותיות הקטנות, ולהבין שהכול נתון לשינויים. לדוגמה: כמות המלצרים למול כמות השולחנות – פקטור משמעותי בשירות שהאורחים יקבלו (ממליצה על  יחס של 1 ל-10. מלצר על כל 10 אורחים.
שעת סיום אירוע – האם לאחר השעה הנקובה יש תוספת תשלום? במידה וכן, תנסו לאחר אותה בכמה שעות;).
טיפ למלצרים – המחיר שסוכם כולל את הטיפ למלצרים או שבסוף הערב צריך להעביר עוד סכום קבוע בגין כל עובד?
מחיר מנה לילדים – עד איזה גיל משלמים מחיר מופחת ?

4. כמות הזמנות להדפסה  

ממליצה בחום להדפיס 15% יותר מהמתוכנן. כמעט כל מי שאני מכירה נכנס ל"סרט" של הדפסה חוזרת, כי בסמוך לאירוע תתפלאו לגלות אנשים שחייבים (אבל מ-מ-ש חייבים) להגיע, ולא היו ברשימה המקורית.
מלבד לעובדה שזה יכול לעכב את מתן ההזמנת לאורחים, הדפסה שנייה כרוכה בעלות גבוהה משמעותית.

5. חשבון משותף 

שאלה חשובה שעולה לזוגות לפני החתונה.. במיוחד סמוך לאירוע לפני שמשלמים לספקים ומפקידים את מתנות החתונה: האם לנהל חשבון משותף טרם החתונה?

מדובר החלטה מאוד אינדבדואלית של הזוג , והשיקולים שיש להביא בחשבון:

בתכנון החתונה אנו מבצעים עסקאות רבות למול ספקים שונים ולכל ספק יש את דרישות התשלום שלו (מקדמה, אחוז מסויים בסמוך לאירוע ויתרת הסכום בסיום האירוע/ בעת קבלת החומרים ). ניהול חשבון משותף יכול להקל על בדיקת החיובים וביצוע תחזית לצפי החיובים העתידיים והיתרה הדרושה בחשבון.

בתור זוג בסטאטוס "מתחתנים" קיימות הטבות שאתם יכולים ליהנות מהם בחשבון, לדוגמה: פטור מעמלת הפקדת השיקים והמזומנים של החתונה, קבלת פנקסי שיקים בחינם וכדומה.

ממליצה לכם לגשת לבנק ולבחון את תנאי ניהול החשבון ולהחליט אם להצטרף לחשבון הבן זוג, לפתוח חשבון חדש או להישאר עם 2 חשבונות נפרדים.

בפוסט הבא ארחיב על הדרך הכדאית להפקדת מתנות החתונה ועוד מספר נקודות חשובות ליום האירוע.