אורי היימן

5 טיפים שיעזרו לכם לנהל תקציב נכון בתשע”ט

אורי היימן
אורי היימן, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה, עם כמה טיפים שיחסכו לכם כסף רב: מה הם "זללני הכסף"? האם עדיף חשבון בנק משותף או נפרד? ומהו השבוע הכי קריטי בחודש? מדריך

 

1. פריסה לשבועות

בדר״כ, התקציב הוא חודשי. אבל, אם יש תחום מסוים שבו אתם מרגישים שידכם קלה על האשראי – הפכו את התקציב לשבועי. למשל, בכל יום ראשון של השבוע משכו מהכספומט סכום כסף שיוקדש למזון לכלל השבוע, והשתמשו אך ורק בו – עד ליום ראשון הבא.

 

2. בואו מתואמים

תקציב אמור לכלול את הדברים שכל המשפחה צריכה,  וכמובן נהנית מהם. דברו על זה לפני!  אם לא תכללו בתקציב שלכם את כל ההוצאות שכל אחד צריך ורוצה –  ייתכנו חריגות.

 

3. שימו את האצבע על המוקשים

לכל משפחה יש את ״זללני הכסף״ שלה: אצלכם זה מתנות לאירועים, ואצל השכנים זה ביגוד והנעלה. זה נשמע טריוויאלי, אבל כל מה שצריך זה להגדיר אותם מראש. אם תהיו מודעים לנקודות התורפה שלכם, הן כבר לא יהיו נקודות תורפה.

 

4. היזהרו מהשבוע השלישי בחודש!

השבוע הטריקי ביותר בתקציב חודשי הוא השבוע השלישי. לכן, לפני שהוא מתחיל – שבו יחד ובדקו כמה הוצאתם כבר, ועל מה. ככה תתחילו את השבוע השלישי כשאתם יודעים איפה אתם עומדים, וכמה עוד נותר לכם להוציא. ממש כמו בטריה של סלולרי- צריך לדעת מתי להעביר את הסוללה למצב חיסכון.

 

5. נהלו חשבון אחד, ביחד

אם רוצים לעמוד בתקציב, חייבים לעשות זאת ביחד ובצורה מתואמת. החזיקו בחשבון בנק אחד בלבד שיהיה החשבון הפעיל הראשי. והתנהלו כלכלית דרכו. ככה תוכלו לראות את התמונה הכוללת בכל רגע נתון ולשלוט בהוצאות.