מאיה קימלמן

איך לעבור את התואר בשלום?

מאיה קימלמן
השתחררתם, שיפרתם את ציוני הבגרות, הפצצתם בפסיכומטרי

השתחררתם, שיפרתם את ציוני הבגרות, הפצצתם בפסיכומטרי, חזרתם מטיול התרמילאים שלכם במזרח – והנה, בפתח כבר התחנה הבאה: האקדמיה.
בשלוש או ארבע השנים הבאות תמצאו את עצמכם עסוקים בעיקר בלימודים, וזה בסדר גמור. גם אם אתם מצליחים לשלב עבודה בין השיעורים, קחו בחשבון שמומלץ להיערך לתקופה הזאת בהתאם. ולטובת כך, בהחלט אפשר וכדאי לאמץ כמה רעיונות שיסייעו לכם לצלוח את התואר עם כמה שפחות חורים בכיס. קדימה, מתחילים:
1.       תכננו תקציב חודשי
נהלו לכם תקציב חודשי של כל ההכנסות וההוצאות. קחו בחשבון את כל המקורות הפיננסיים שברשותכם (כן- גם כסף מההורים יכול להיכנס לחישוב הכללי..) והשוו אותם להוצאות הצפויות שלכם למשל: שכר דירה, אוכל, נסיעות, ספרים, צילומים, שכר לימוד, בילויים וכו’.

התנהלות כלכלית נכונה תהיה צמודה לתקציב שאתם יכולים לעמוד בו. קחו החלטות מושכלות על מנת שתעברו כל חודש בשלום.

 2.       מלגות ומעונות

באמצעות מלגות ניתן לחסוך חלק ניכר משכר הלימוד וכיום יש לא מעט גופים ואירגונים שמעניקים מלגות לאוכלוסיות שונות: מלגות לחיילים, מלגות של עיריות, של מוסדות אקדמיים, מלגות למתנדבים (כגון פר”ח), מלגות עפ”י מגזר (למשל נשים דתיות או בדואים) , מלגות של גופים עסקיים ועוד ועוד.. ניתן להגיש בקשות לגופים שונים במקביל.

מידע רב בנושא תוכלו למצוא באתר של התאחדות הסטודנטים בישראל (לינק), בו תוכלו להזין את הפרטים האישיים שלכם ולקבל מידע אודות המלגות שמתאימות לכם.

בנוסף, שווה לברר את זכאותכם לדיור במעונות האוניברסיטה, דבר  המאפשר לכם לחסוך כסף.

3.       חיסכון בעלות ספרי לימוד

קנייה קבוצתית- זה הפיתרון שלכם: ספרים עולים המון כסף, אבל אם תארגנו רכישה מרוכזת של כל הסטודנטים בקורס, תוכלו לקבל בד”כ הנחה משמעותית.

 4.       הנחה בארנונה

כדאי לבדוק בעירייה את נושא הזכאות להנחה. לעיריות שונות קיימות זכאויות שונות להנחה בארנונה. מדובר לפעמים בחיסכון של מאות ואף אלפי שקלים בשנה.

5.       הטבות בנקאיות

בנקים רבים מעניקים היום תנאים מיוחדים לסטודנטים: הטבות בעמלות, כרטיס אשראי פטור מעמלות, והלוואות שונות לכל מטרה. בלאומי תוכל לקבל הלוואה עד 100,000 ₪, לקבל את הכסף היום ולהחזיר עם תום הלימודים. תוכלו לפצל את שכר הלימוד בהלוואה עד 6 תשלומים, ללא ריבית והצמדה, ולקבל עוד הרבה הטבות נוספות.

 6.       “יש הנחה לסטודנט?”

לטובת הסטודנטים עומד שפע עצום של הטבות ברשתות שיווק, בתי קולנוע, תיאטראות, חברות סלולאר, תחבורה ציבורית, רכבת ישראל, חברות ליסינג, חברות ביטוח ועוד..

מועדון לאומי באזזר מעניק לכם הטבות שוות בתחום הבילוי והפנאי, רשתות מזון, הופעות, אטרקציות, אופנה ועוד..חברי לאומי באזזר נהנים מהטבות משתנות כל השנה. חברי המועדון הזכאים יכולים ליהנות מעד 4 הטבות בכל חודש! לדוגמא: 1+1 לסרט בסינמה סיטי/ רב חן /יס פלאנט, פיצה חינם ברשת פיצה האט, ארוחה מוגדלת בבורגראנץ ב- 9.90 ₪ ועוד מלא הטבות שוות. לפרטים היכנסו לאתר leumibazzer.co.il.

יש לכם עוד רעיונות לחסכון בתקופת הלימודים? שתפו אותנו!