ענת דריאל

6 טיפים שיעזרו לכם לחסוך ב- 2021

ענת דריאל
השנה האחרונה פגעה בהכנסות של משקי בית רבים, אבל גם הביאה לעולם כמה תובנות שיכולות לסייע בהגדלת ההון המשפחתי. מעבודה מרחוק, דרך יזמות זעירה ועד לכלכלת הזום: ענת דריאל, ראש מערך קמעונאות בלאומי, עם 6 רעיונות להגדיל את ההכנסות ולהקטין את ההוצאות.

עבודה מהבית חוסכת יותר ממה שנראה לכם

אם האפשרות לעבוד מהבית באופן חלקי תישאר זמינה עבורכם גם לאחר המשבר, תוכלו לחסוך כמה מאות שקלים בחודש על תחבורה, אוכל ושתייה מחוץ לבית. אם שני ההורים יכולים לעבוד מהבית בימים שונים, כדאי לשקול לוותר על צהרון לילדים ולחסוך משמעותית בסעיף החינוך – מעבר ליתרונות הנוספים של זמן נוסף עם הילדים.

 

עבודה חלקית מהבית חוסכת לנו גם כמה שעות בשבוע של נסיעה בכבישים. את הזמן שמתפנה אנחנו יכולים לנצל ללימודים שיעשירו וירחיבו את היכולות המקצועיות שלנו, מה שיעזור לנו להיות עובדים טובים יותר ולהגדיל את ההכנסות בטווח הבינוני.

 

עבודה מהבית

התחביב שלכם יכול להכניס לכם כסף

רבים מאיתנו מצאו השנה את הזמן לעיסוקים אישיים (אפייה, צילום, שיפוץ ומחזור רהיטים ועוד). חלק גם הצליחו להפוך את התחביב שלהם למקור הכנסה נוסף וכדאי לבחון את האפשרות להמשיך בפעילות זו גם ב- 2021. תוסיפו לזה את העובדה שעולם המשלוחים התפתח בצורה לא פרופורציונלית בתקופה המשבר ותבינו שנוצר כאן אפיק הכנסה נוסף למשקי הבית ששווה לנצל, כל אחד לפי יכולותיו.

 

כלכלת הזום עובדת בשבילנו

מורים פרטיים, מדריכי כושר, פסיכולוגים ובעלי מקצוע אחרים התחילו להציע את שירותיהם מרחוק בתקופת הקורונה. הסידור הזה התברר כבעל יתרונות כלכליים לשני הצדדים וצפוי להישאר כאן גם בעתיד. הדבר יאפשר להשוות מחירים ולבחור בנותני שירות עם מחירים שנוחים לנו יותר, גם אם הם נמצאים פיזית רחוק מאיתנו.

 

עולם של אפשרויות: קניות באינטרנט חסכוניות יותר

הקניונים וחנויות הרחוב לא הולכים לשום מקום, אבל קניה ברשת חוסכת לנו הוצאות על דלק, חניה, ממתקים ומזון לילדים. מגוון העסקים שמוכרים ברשת גדל מאוד וכולל היום גם אלפי עסקים קטנים וזעירים שלפני שנה לא הייתה להם נוכחות ברשת. קניה און ליין יכולה לחסוך לשני הצדדים, לנו ולבית העסק, לא מעט כסף.

 

פקקים במרכז

לא חייבים לגור במרכז

עוד יתרון של עבודה מהבית, גם אם חלקית היא האפשרות להעתיק את המגורים לסביבה שבה מחירי הדיור נוחים יותר, מה שיאפשר לנו לחסוך עלויות על שכירות/משכנתא והוצאות שוטפות אחרות.

 

לא חייבים לחיות על הקצה

שנת 2020 לימדה אותנו שיעור חשוב: כיף עם – אבל אפשר להסתדר גם בלי. אין כמו לבלות במסעדה טובה, אבל אם אנחנו קצת לחוצים, אז גם בישול ביתי יכול להיות בילוי מהנה. חולמים על חופשה משפחתית בתאילנד אבל מרגישים שזו הוצאה כבדה כרגע? גם טיול לרמת הגולן או בשביל ישראל יכול לספק את הסחורה. אפשר לייצר איכות חיים גם בלי להגדיל את ההוצאות עד קצה גבול היכולת ומעבר לו.

 

ענת דריאל היא ראש מערך קמעונאות בבנק לאומי.