דבי קצב

4 רעיונות למתנות חג מקוריות ומשתלמות

דבי קצב
פסח מתקרב והשנה נחגוג אותו בחיק המשפחה והחברים. הכנו לכם 4 רעיונות למתנות לא יקרות ובעלות משמעות, שישמחו גם אתכם וגם את המקבלים .

במקום לדחות את המתנות לרגע האחרון ולקנות פריט משעמם (ויקר) מהחנות הקרובה ביותר, כדאי להתכונן גם לעניין הזה בזמן. כמו בכל הוצאה כספית, נושא המתנות אף הוא מצריך היערכות מוקדמת אם לא רוצים ״להיתקע״ בערב החג ולשלם על זה ביוקר. הנה כמה רעיונות למתנות מיוחדות במחירים נוחים במיוחד.

 

חגים 2019

1. תרומה ותשורה דרך פלטפורמות גיוס המונים

המארחים שלכם אוהבים לקרוא? אתם יכולים לתרום בשמם לסופר שמגייס כסף להוצאה לאור של ספרו, ובעד התרומה הם יקבלו גם סיפוק ושותפות ביצירה וגם מתנה מהסופר! אחותך אוהבת סלסה? אתם יכולים לתרום בשמה ליזם שרוצה לערוך פסטיבל סלסה בישראל, ובעד התרומה היא תקבל כרטיס כניסה לפסטיבל! אתרי גיוס ההמונים, כגון headstart ו- jumpstarter מלאים בפרוייקטים מעניינים בתחומי האמנות, היזמות והקהילה אשר זקוקים לגיוס כספים ובתמורה לכך מעניקים תשורות יפות לתומכים. התרומות מתחילות בדרך כלל ב 50 ₪, ואפשר לרכוש גיפטקארד אם אתם לא בטוחים איזה פרויקט מתאים הכי טוב למי שמקבל את המתנה.

 

2. גיפטקארד גודיז: הכי משתלם!

במקום עוד מתנת חג שתתפוס מקום בארון תוכלו לרכוש גיפטקארד דיגיטלי של גודיז, שיהיה תקף ל- 5 שנים ולצרף אליו ברכה אישית. גודיז מציעה גיפטקארדים למגוון רשתות מובילות (ורדינון, נעמן, אדידס, ללין ועוד המון אופציות >>) שישמחו את מקבלי המתנה, ויוכלו על הדרך לחסוך לכם כסף (יש לכם עד 40% הנחה על הגיפטקארדים!).

 

גודיז

 

3. לעשות משהו טוב

אם המארחים או הקרובים שלכם לא זקוקים למתנות פיזיות ויש להם מצפון חברתי חזק, אתם יכולים לתרום בשמם לעמותה הקרובה לליבם. מדובר במחווה מרגשת בעלת ערך שתזכה את מקבל המתנה שלכם במכתב תודה, אותו תוכלו להכניס למעטפה ולהביא בארוחת החג.

 

אגב, תרומות לעמותות רשומות לפי סעיף 46 (בדקו באתר גיידסטאר) בסכום הגבוה מ- 180 ₪ בשנה יכולות לשמש אתכם בהגשת הדו״ח השנתי למס הכנסה ולחסוך לכם כסף. כל שצריך לעשות הוא לשמור את הקבלות ולהגישן בזמן.

 

אפשרות נוספת למתנת חג עם נשמה היא לרכוש מתנה מארגון עם אג׳נדה חברתית. עציצים, תיקים, לוחות שנה, כלי בית ועוד ניתן למצוא אצל מגוון ארגונים המעסיקים אנשים בעלי מוגבלויות פיזיות או נפשיות, או ארגונים שכל הכנסותיהם הולכות לתרומה, למשל: החיות של דודוציפור הנפש&Joy.

 

4. מתנות DIY 

דרך אפליקציית Pinterest או סרטוני ה-DIY הרבים שמציפים את הרשתות החברתיות ניתן למצוא בקלות רעיונות למתנות שכולן עבודת יד! החל מאלבום תמונות וכלה בעציץ מאויר, קישוט מקרמה, מעמד לסוקולנטים ועוד. בדר״כ, עלות החומרים יכולה להגיע לכמה עשרות בודדות ובמקרים רבים ניתן להשתמש גם במוצרים ממוחזרים או דברים שיש בהישג יד. 

 

לסיכום, פסח מעבר לפינה, ועם קצת חשיבה ותכנון, תצאו מקוריים וגם תחסכו לא מעט. חג שמח!