שי גפן

לקוחות לאומי מתקדמים למהפכת התשלום העולמית

שי גפן
חווית התשלום עולה מדרגה: הכירו את שתי האפשרויות המתקדמות והבטוחות ביותר לתשלום בבית העסק - תשלום באמצעות הנייד והצמדת כרטיס אשראי למסוף – וכמובן, כל מה שחשוב שתדעו עליהן.

ארנקים עמוסים מטבעות, שטרות מקומטים והצטופפות בתורים ארוכים (לפני תקופת הקורונה) הם חלק מהחוויה השלילית שהצרכן הישראלי חווה כשהוא מגיע לעמדת התשלום. אבל כבר עכשיו חווית התשלום הופכת להרבה יותר נעימה ומתאימה למציאות שלנו. 

נתחיל מהטכנולוגיה המתקדמת: תשלום באמצעות הנייד

ארנק? מיותר. הכירו את שירות "תשלום בנייד" המאפשר לכם לשלם בקלות, במהירות ובאופן מאובטח. נדגים כיצד זה עובד:

 

לדוגמה כאשר לקוח ברשת אופנה שמגיע עם הבגדים לקנייה אל הקופה. הקופאי, באופן אוטומטי, יטען את העסקה למסוף וכל מה שהלקוח צריך לעשות זה לבטל את נעילת המכשיר, להצמיד אותו למסוף – והעסקה מתבצעת. כן כן, נפרדים מהארנק לחלוטין!

 

המסוף יודע לבצע את העסקה באופן בטוח ובמהירות באמצעות הטלפון הנייד בצורה אלחוטית וללא מגע. למעשה התהליך הטכנולוגי המתקדם מאפשר ללקוח לבצע רכישה בתוך כמה שניות באמצעות אפליקציית לאומי וחיוב כרטיס האשראי בהצמדת המכשיר וללא פעולות נוספות.

 

באמצעות שירות "תשלום בנייד", אין צורך בארנק, במזומנים או בכרטיסי אשראי, והשירות ניתן לגמרי בחינם (וכן, עדיין ממשיכים לצבור גודיז למימוש הטבות בכל עסקה – גם בתשלום בנייד).

 

ועכשיו להצמדת כרטיס אשראי למסוף

אפשרות נוספת לתשלום בבתי עסק שתהפוך את החוויה להרבה יותר חיובית היא באמצעות הצמדת כרטיס האשראי למסוף. דמיינו שאתם יוצאים בסוף היום מהעבודה, עוצרים בדרך לקנות כמה מוצרים בסופר ומצמידים את כרטיס האשראי למסוף התשלום בקופה שגובה את התשלום באופן אוטומטי בזריזות. משם אתם ממשיכים אל עבר חנות שרציתם לרכוש בה פריט חדש, מצמידים גם כן את הכרטיס למסוף התשלום ומשלמים.

 

התהליך מהיר, פשוט וחוסך את הצורך לבזבז זמן יקר או התעסקות מיותרת עם שטרות או מטבעות. זו לא פנטזיה, במדינות רבות בעולם זו כבר המציאות בשנים האחרונות. עכשיו גם לקוחות לאומי יכולים לעשות זאת ממש בקלות.

 

בנוסף לעובדה שהתהליך קל, הוא גם הרבה יותר בטוח. זיהוי הכרטיס במסופים באמצעות קריאת שבב (צ'יפ) יצמצם משמעותית את היקף ההונאות בתחום כרטיסי האשראי, מכיוון שהשבב מאפשר להצפין כל עסקה בנפרד, בניגוד לפס המגנטי.

 

תשלום בנייד

 

איך מתבצע התשלום המתקדם באמצעות הצמדת כרטיס האשראי?

מדובר בפעולה פשוטה ומהירה.  חפשו את הסמל "ללא מגע" על גבי המסוף בקופה בעת התשלום, החזיקו את הכרטיס שלכם מעל הסמל במשך שלוש שניות וזהו, התשלום יבוצע. אגב, בפעם הראשונה אפשר פשוט להגיד למוכר שאתם מעוניינים לשלם בהצמדת הכרטיס (עוד כמה שבועות שכולם יתרגלו, כבר לא תצטרכו אפילו לבקש).  חשוב לדעת, כי בתשלום מעל 200 ₪ נדרשת גם הקשת קוד סודי באופן עצמאי.

 

תשלום בנייד

העתיד כבר כאן

אפשר כבר לקבוע בוודאות, המעבר לשיטת התשלום החכמה הוא בשורה אמיתית בתחום התשלומים בישראל. הנהנים העיקריים מהחדשנות הבטוחה שמביאה איתה השיטה הם אנחנו, הצרכנים. אז קדימה, תגידו יפה שלום לארנק, הכינו את הסלולרי – ותתכוננו להצטרף למהפכה.