לירן באני

כל מה שצריך לדעת לפני שמתחילים לשלם בנייד בחנויות

לירן באני
נרשמת לביצוע תשלומים באמצעות הנייד שלך? הכנו עבורך 10 טיפים שכדאי לך לדעת על השירות החדש.

מתי ניתן להתחיל לרכוש באמצעות הנייד?

כבר עכשיו! עם השלמת ההרשמה באפליקציית לאומי – הנייד שלך פתוח ומוכן לביצוע רכישות.

איך אדע אם בית העסק שבכוונתי לרכוש בו מאפשר תשלום בנייד?

תשלום בנייד מתאפשר בבתי עסק בהם קיים מסוף קורא NFC – המסומן (בדרך כלל) באמצעות ארבע קשתות ומופנה לכיוון הלקוח. ברשתות הגדולות ובחלק גדול מבתי העסק – אך לא בכולם – כבר פועלים מסופים שכאלו באמצעותם ניתן לשלם בנייד. מומלץ לוודא כאשר מגיעים לקופה המסוף תומך בשירות.

הצמדתי את הנייד למסוף ועדיין איני מצליח לבצע עסקה. מה עושים?

ראשית כדאי לוודא שהצמדת את הנייד במיקום המתאים וקרוב מספיק למסוף. ניתן לחזור שוב על הפעולה ולהמתין כמה שניות. אם שוב לא הצלחת לשלם בנייד, יתכן שכנראה לא שחררת את נעילת המסך במכשיר הנייד או שהגעת לתקרת האשראי שלך.

איך אני מקבל עדכון ועוקב אחר הרכישות שבוצעו בנייד וההטבות?

לאחר כל עסקה שתתבצע בנייד, יתקבל עדכון (פוש) לנייד על ביצוע העסקה. מכיוון שמדובר בעסקה בכרטיס אשראי לכל דבר, על מנת לעקוב אחר כל העסקאות והחיובים, ניתן להיכנס לאתר או לאפליקציית לאומי. חשוב לדעת גם כי ברכישה באמצעות הנייד ממשיכים לצבור הטבות (גודיז) בדיוק כמו בתשלום רגיל בכרטיס אשראי.

 

mobile payment

האם יש תקרה לסכום הרכישות שניתן לבצע בנייד?

בדיוק כמו בכרטיס האשראי – התקרה שלך בכרטיס היא גם התקרה להיקף הרכישות בנייד.

מה קורה אם המכשיר אובד: אדם זר לא יוכל לבצע רכישות באמצעותו?

רק מי שיוכל לשחרר את נעילת המסך, יוכל לבצע עסקה במכשיר. זוהי גם הסיבה שנעילת המכשיר היא תנאי מוקדם להצטרפות לשירות. בכל מקרה, כאשר המכשיר אובד, כדאי להיכנס לאתר לאומי ולהקפיא זמנית את השירות. אם לא הצלחת למצוא את מכשירך, יש לבטל את השירות.

אני מכניס את הנייד שלי לתיקון וכמובן מוסר גם את קוד הנעילה. איך אוכל להיות שקט שלא נעשה בו שימוש לרעה?

ניתן להקפיא את השירות באפליקציה באמצעות לחיצה על "תשלום בנייד" במסך דף הבית (או תפריט > הגדרות, סיסמה ושירותים > תשלום בנייד) של אפליקציית לאומי, וב"סטטוס שירות" להעביר את הכפתור למצב מוקפא. לאחר ביצוע ההקפאה, התשלום בנייד לא יפעל זמנית עד להחזרת סטטוס השירות לפעיל.

מה קורה לאפשרות לשלם בסלולר כאשר פג תוקפו של כרטיס האשראי שלי?

לא ניתן יהיה להמשיך לשלם בנייד. במקרה כזה, הכרטיס הישן ייחסם אוטומטית לפעילות ויהיה צורך לצרף מחדש לשירות את הכרטיס בעל התוקף המעודכן – ואז לחזור ולשלם באמצעות הנייד.

האם אוכל לרכוש עם הנייד שלי גם בחו״ל?

אם הכרטיס שלך הוא בינלאומי – בוודאי. ניתן לשלם גם בחו"ל בבתי עסק עם מספונים המבוססים על טכנולוגיית NFC ואשר תומכים בעסקאות contactless (ללא מגע).

 

ההרשמה לשירות הייתה פשוטה ביותר. גם היציאה ממנו כזו?

אפילו יותר פשוטה מההצטרפות! עליך להיכנס באותה דרך בה ביצעת את ההרשמה ולבחור באופציה של "ביטול השירות ממכשיר זה" שבתחתית המסך. נתגעגע.

 

לפרטים נוספים והרשמה לשירות:

לקוחות לאומי עם מערכת הפעלה IOS – לחצו אפל פיי >>

לקוחות אנדרואיד – תשלום מהנייד >>