מאיה קימלמן

מתגייסים? 8 טיפים שימושיים לגיוס קל

מאיה קימלמן
רגע לפני שאתם אורזים את התיק, חוגגים במסיבת הגיוס ומתחילים לעכל את השינוי הצפוי, פנו דקה או שתיים כדי לקרוא את הטיפים שריכזה עבורכם מאיה קימלמן יחד עם מועדון "יותר" – טיפים שללא ספק, יקלו עליכם את יום הגיוס וגם את אלה שיבואו אחריו.

1. מה לקחת ללשכת הגיוס?
חשוב להכין במקום נגיש מעטפת מסמכים שלהם תזדקקו במהלך יום החיול: צו התייצבות לגיוס, תעודת זהות, פרטי חשבון בנק, אישורים רפואיים עדכניים רלוונטיים ,אישורי הקלת שירות והטבות בשירות (אם קבלתם כאלה).

2. לאן מגיעים ביום הגיוס?

בדיוק לכתובת שמצויינת על גבי צו ההתייצבות: בלשכת הגיוס או באתר הגיוס של אזור המגורים שלכם. אחרי שתקלטו באתר הגיוס, יקראו בשמכם ולאחר פרידה קצרה מהמשפחה ומהחברים – תעלו על האוטובוס שיביא אתכם לבסיס מיטב (שפעם קראו לו בקו”מ) במחנה תל השומר.

3. האגודה למען החייל ומועדון “יותר”

רגע לפני תחנות שרשרת החיול, יכבדו אתכם מתנדבי האגודה למען החייל בכיבוד קל. מייד עם תום שרשרת החיול יעניק לכם מועדון “יותר” – מועדון ההטבות לחיילים של האגודה – ערכת שי שתנעים את ימיכם הראשונים על מדים.

4. שרשרת החיול

המלצה שלנו: לפני תחילת שרשרת החיול הפקידו את התיק שהבאתם מהבית – וקחו תמורתו אישור הפקדה שבאמצעותו תקבלו את התיק עם סיום החיול. אל תשכחו להכניס אליו את הטלפון הנייד שלכם ולקחת איתכם את המסמכים מהסעיף הראשון.

שרשרת החיול כוללת תספורת (לגברים), צילומים, אימות נתונים, חיסונים (ניתן לקבל את החיסונים – דלקת קרום המח, טטנוס, צהבת A ושפעת – לפני הגיוס. הציגו את פנקס החיסונים שלכם כדי להראות שכך עשיתם) וקבלת תעודת חוגר ודיסקית עם המספר הצבאי שלכם. מזל טוב, אתם חיילים!

5. ראיון אישי

בראיון האישי תפגשו בקצין המיון שייקבע את שיבוצכם. אם אתם מיועדים למערך הלוחם, תופנו גם לבדיקה רפואית.

6. מדים וציוד אישי

צה”ל מחלק לכם את כל פרטי הלבוש והציוד שאתם צריכים, בהתאם למידותיכם. חיילים מקבלים 3 זוגות מדים, נעליים ותיק רחצה מאובזר; חיילות מקבלות בנוסף לכל אלה גם גז מדמיע. גם בתחנה זאת מחכה לכם מתנה קטנה ממועדון “יותר”.

7. סוף שרשרת החיול

ביציאה משרשרת החיול – כשאתם כבר “על מדים”! תקבלו מספר מחלקה ותקבלו בחזרה את התיק שהבאתם מהבית. מי שאינו מיועד למערך הלוחם ייסע באותו היום לבסיס הטירונות; מי שמיועד למערך הלוחם ילון ב”מיטב” לילה אחד וייסע לבסיס הטירונות רק למחרת.

8. זה הזמן לפתוח חשבון חייל בלאומי!

חיילים בלאומי נהנים מ פטור ממגוון עמלות בעו”ש, מסגרת אשראי עד 1,000 ₪, פטור מעמלת הזמנת פנקסי שיקים, הלוואות נוחות ולכל מטרה בתנאים מועדפים, כרטיס אשראי “לאומי חייל” עם מועדון ‘יותר’ – שמעניק הטבות במגוון בתי עסק ורשתות ברחבי הארץ, כולל פטור מדמי כרטיס.

בנוסף, המזמינים כרטיס אשראי יהנו גם מהטבות של מועדון “לאומי באזזר” בתחומי בידור, פנאי, אופנה, טיפוח, מזון, סרטים, הופעות ועוד ועוד…

לפרטים מלאים