יפעת רייטר

נוסעים לחו״ל? כך תבטחו את עצמכם בקלות ובזול

יפעת רייטר
כיום, עם ריבוי הטיסות והנסיעות שלנו לחו״ל, התרבו גם אפשרויות הביטוח - ואיתן אולי גם הבלבול. אז איזה ביטוח מתאים לכם, איך להזמין אותו וכמה זה יכול לחסוך? ריכזנו לכם את כל המידע שחשוב לדעת כדי לטוס לחו״ל בבטחה

 

הישראלים ממשיכים לשבור שיאים כשזה מגיע לטיסות, אבל מסתבר שזה קורה לא רק אצלנו. ככלל, בשנים האחרונות הפכה התיירות הבינלאומית לאחד מענפי הכלכלה הגדולים בעולם! כמה גדול? בשנה שעברה גלגל הענף 8.8 טריליון דולר! לא בכדי, גם תחום ביטוחי הנסיעות חווה התפתחות והוא כולל היום הרבה מאוד מוצרים ואפשרויות, כשהמטרה ברורה: הגנה במקרה של פציעה או אובדן ציוד.

 

אבל למה בעצם צריך ביטוח לחו״ל?

אז עם כמה שחופשה בחו״ל היא חוויה נוצצת ומהפנטת, חשוב מאוד שלא לחלום רק על הנופים והשופינג אלא גם לזכור להגן עלינו מפני סכנות – וזה רלוונטי לא רק ליעדים טרופיים רחוקים. כן, גם באירופה אפשר לחלות או למעוד חלילה, ולהזדקק לטיפול רפואי שללא ביטוח יעלה לכם הרבה מאוד כסף, ממאות ועד עשרות אלפי שקלים. ובמילים אחרות, מטרתו של ביטוח נסיעות לחו״ל היא לשמור עלינו מפני מצב חירום כלכלי ולספק לנו את מעטפת ההגנה הנדרשת כדי לנסוע נטולי דאגות. אגב – כיום, בזכות הרפורמה בביטוח נסיעות לחו״ל, הכיסוי הרפואי מוגדר ככיסוי ברירת מחדל, מה שאומר שלא תוכלו לרכוש בארץ ביטוח נסיעות לחו״ל שאינו כולל את החלק הרפואי.

 

 

פוליסת בסיס או פוליסה מורחבת?

אז קודם כל, חשוב לדעת שפוליסת הבסיס של ביטוח נסיעות לחו״ל כוללת לא מעט: החל מהחזרים על הוצאות רפואיות כמו ביקור אצל רופא, מרפאות, אשפוזים, תרופות, טיפולי חירום בשיניים וכלה בפינוי לביה״ח, הטסת מלווה מישראל ואפילו הטסה רפואית לארץ. הכיסוי הבסיסי גם כולל שני מרכיבים שניתנים להסרה לפי דרישה, והם ביטוח צד ג׳ וביטוח לאיתור, חילוץ והצלה. כאמור, מאז הרפורמה שנעשתה בתחום ביטוחי הנסיעות לחו״ל רכיבים אלו הינם בגדר ברירת מחדל ופוליסת הבסיס שאתם רוכשים חייבת לכלול אותם.

 

ואולם, עדיין ישנם מצבים בהם מומלץ להרחיב את פוליסת הבסיס כדי ליהנות ממעטפת הגנה רחבה יותר. הנה 3 ההרחבות האפשרויות וההסברים מדוע ולמי הן מומלצות:

 

  • הרחבות לכיסוי רפואי: ישנם שני סוגי הרחבות לכיסוי הרפואי הקשורים לאופי הטיול: בטיולי ספורט חורף וטיולים הכוללים ספורט אתגרי, לדוגמה, הסיכון לפציעה הוא כמובן גדול יותר מאשר בחופשת בה אתם מתכננים רק בטן- גב. 
     

    האפשרות השנייה להרחבת כיסוי רפואי קשורה למצבו הרפואי של הנוסע. למשל, נשים בהריון עד שבוע 32 ואנשים בעלי סטטוס רפואי שיכול להחמיר. הרחבת הביטוח הרפואי יכולה למעשה לאפשר גם לאנשים עם מחלות כרוניות או לנוסעים לאחר אירוע רופאי לטוס לחו"ל עם כיסוי מותאם וליהנות מראש שקט.

 

 

  • הרחבות לכיסוי רכוש: חוץ מזה, ניתן כיום להוסיף על הביטוח הרפואי גם כיסוי רכוש המגן מפני מצבים של אובדן או גניבת מטען, אובדן או גניבת מכשירים סלולאריים ומחשבים ואפילו ביטול ההשתתפות העצמית אם מתרחשת פגיעה ברכב שכור. כן, גם שריטה קטנה על הרכב ששכרתם כדי להגיע לצוק המהמם ההוא יכולה להסתכם באלפי דולרים שהביטוח יכול לחסוך.

 

  • הרחבות נוספות: אם לא ידעתם, העלות של ביטול נסיעה או חלילה קיצורה בנסיבות כאלה ואחרות יכולה להסתכם באלפי שקלים – ולכן, גם עבור מצבים כאלה ניתן לרכוש ביטוח נסיעות מורחב לחו״ל הכולל הגנה מפני ביטול או קיצור נסיעה. מה שכן, שימו לב שהרחבה זו יש לרכוש לא יאוחר מ-45 יום לפני הנסיעה.

 

אוקיי. הבנו! אז איך רוכשים ביטוח נסיעות לחו״ל?

הבשורות הטובות הן שבעידן הדיגיטלי, רכישת ביטוח נסיעות לחו״ל הוא תהליך פשוט שאפשר לעשות תיק-תק מכל מחשב, טאבלט או סמארטפון, אפילו בדקה ה-90 כשכבר ממש נמצאים בדיוטי-פרי.

 

רכישת ביטוח אונליין מאושרת בו במקום, והפוליסה המפורטת תגיע אליכם תוך דקות לאימייל. בקיצור, קל, מהיר, נוח – וכמובן, חשוב ומשתלם! ללקוחות לאומי מגיעה הטבה של 5 ימים חינם ברכישת ביטוח שכזה באמצעות AIG, רוצים לשמוע עוד? לחצו כאן

 

ולסיכום, שתהיה לכם טיסה נעימה ובטוחה 🙂