יפעת רייטר

ביטוח רכב בעידן הדיגיטלי: יותר נוח, יותר זול

יפעת רייטר
כשאנו מוקפים בפרסומות לביטוחי רכב שונים, כיצד בוחרים את המותאם אישית עבורנו? ומה הסעיפים שאפשר לוותר עליהם? מדריך

לעומת ביטוחי בריאות, ביטוח חיים, פנסיות וכו׳, שנתפסים כדאגה לעתיד, ביטוח הרכב משויך אצל רבים כסידור שצריך "לתקתק" במינימום התעסקות. בפועל, מדובר בביטוח שהאפשרויות בו רבות, ולו נזדקק בשעת הצורך.

 

התוצאה היא שלאנשים רבים יש עודף ביטוחי או חוסר ביטוחי בתחום הרכב, שמצד אחד עלול להיות יקר או לא מכסה אותם במקרים רבים. עודף ביטוחי, למשל, רואים בדרך כלל אצל משפחות המחזיקות שני רכבים. במקרה כזה, הרכב השני בדרך כלל משמש לנסיעות קצרות בסביבת הבית, מה שעשוי לייתר את הצורך בכיסוי לשירותי רכב וגרירה. אז מה לבדוק כדי לחסוך כסף?

 

ביטוח רכב

 

מה חייב להיות בביטוח הרכב?

ביטוח החובה הוא הביטוח היחידי שבלעדיו אסור לנהוג ברכב על פי חוק. הוא מתומחר לפי כל הנהגים שצפויים לנהוג ברכב, ומתייקר כשמדובר בנהג צעיר או חדש. יחד עם זאת, ישנם ביטוחים נוספים שמומלץ לא לוותר עליהם, במיוחד כיסוי צד ג׳ המספק כיסוי לנזקי רכוש שנגרמים לצד שלישי.

 

ביטוח צד ג׳ אמנם כלול בביטוח המקיף המכסה בבסיסו נזקים שנגרמים לרכב כתוצאה מגניבה, תאונה, פריצה וכו׳, אבל אפשר לרכוש אותו גם בנפרד, מה שעשוי להיות חכם עבור אנשים שמחזיקים ברכב עם שווי נמוך.

 

ביטוחים מומלצים נוספים הם רכב חלופי המסופק בזמן תיקונים, הוצאות הגנה משפטית, שברי שמשות, פנסים ומראות צד וביטוח לאובדן מוחלט (טוטאל לוס) המאפשר לקבל פיצוי נוסף מעבר למחירון הרכב.

 

ולא לשכוח את ההשתתפות העצמית…

אין ספק שהמבוטחים לא אוהבים את הסעיף הזה, אבל בלעדיו מחירי הביטוח היו קופצים בשיעורים דרמטיים. לכן, חשוב לקחת בחשבון את הסעיף של ׳השתתפות עצמית׳. כמובן, ניתן גם להוזיל את עלות הביטוח על ידי הגדלת ההשתתפות העצמית.

 

ביטוח רכב

 

ביטוח רכב בהתאמה אישית!

אחת הבשורות שהביא עמו העידן הדיגיטלי לתחומים שונים, ובהם עולם ביטוח הרכב, היא  האפשרות להרכיב חבילות מותאמות אישית, בהן רק מה שאנו צריכים.

 

יצירת ביטוח אישי היא קלה, פשוטה, שגם אותה אפשר "לתקתק". בחברת AIG, למשל, יצרו 3 חבילות מותאמות אישית: חבילה חסכונית, חבילה קלאסית וחבילת פרימיום. הבחירה בחבילה המתאימה לכם יכולה לחסוך לכם עלויות ולהבטיח לכם הגנה טובה ויעילה יותר.

 

לפרטים נוספים באתר AIG >>