דוראל בליץ

לא רק סלפי – שימושים מגניבים למצלמת הסמארטפון

דוראל בליץ
כשמשיקים היום סמארטפונים חדשים, רוב המיקוד של היצרניות ניתן על המצלמה של המכשיר: היכולות הטכניות, חווית הממשק, הנוחות, האיכות וכו'. סקרים מוצאים כי צילום הינה הפעולה המהנה והשכיחה ביותר בקרב בעלי סמארטפון ומהווה את השיקול המרכזי ברכישת מכשיר.

אבל מצלמת הסמארטפון איננה רק לסלפי שלנו או צילומי אחרים.
יותר ויותר חברות בעולם מפתחות שימושים חדשניים, נוחים ומגניבים ליכולות המצלמה שהולכת איתנו לכל מקום וקבלו 6 דוגמאות ש(יכול להיות) שלא חשבתם שהמצלמה שלכם מסוגלת לעשות:

 

בתחרות ה-Webby בשנת 2014 זכתה האפליקציה של חברת המשקפיים com. האפליקציה מהווה את חוד החנית בקניות וירטואליות ומאפשרת לסרוק בתלת מימד את פני הלקוח ועל גביהן להתאים סוגים שונים ורבים של משקפיים ומסגרות תוך צפייה מכל הזוויות בנראות המשקפיים. אפשר לשתף בקלות את התמונות עם חברים ולקבל סקרי חוות דעת.
(https://www.glasses.com/virtual-try-on )

 תמונה1 מתוך 6

חברת KeyMe האמריקאית מאפשרת לכל מי שאיבד מפתח לבית/ משרד / מכונית וכו’ לקבל עותק חדש שלו במשלוח עד להיכן שנמצא הלקוח. בכך keyme מבטלת את הצורך להזמין פורץ מנעולים או להחליף את כל המנגנון. לשם כך על הלקוח לסרוק מראש בסמארטפון את כל המפתחות שלו וברגע האמת רק ללחוץ על המפתח שהוא זקוק לו. החברה תשכפל במהירות את המפתח (בהסתמכות על טכנולוגיית הסריקה שפתיחה למצלמות הסמאטרפון) ותשלח אותו ללקוח. לחלופין, הלקוח יכול ללכת לכל מכשפל מפתחות עם תמונת הסריקה בסמארטפון של המפתח שלו (שהינה מפורטת ומדויקת) ועל פיה לשכפל מפתח חלופי.

https://www.youtube.com/watch?v=TrDlyTAIByg

תמונה 2 מתוך 2

Google Translate השיקה לפני מספר חדשים את הגרסא המתקדמת שלה לסמארטפון עם יכולת מדהימה להציב את מצלמת הסמארטפון על כל טקסט (בכתב יד או דפוס) ב-36 שפות (זיהוי שפות אוטומטי) וגם ללא קליטה של המכשיר ולקבל בשנייה תרגום מדויק (כולל תחביר)

https://www.youtube.com/watch?v=h2OfQdYrHRs

תמונה 3 מתוך 3

Genius Scan הינה אפליקציית מובייל פופולארית לסקירת מסמכים והפיכתם לכל סוגי הקבצים ושיתופם בלחיצת כפתור. האפליקציה מתקנת באופן אוטומטי, מגדילה ומיישרת את אזור הסריקה ובעלת יכולות עריכה מתקדמות.
https://www.youtube.com/watch?v=CXqnnSkKBcQ

תמונה 4 מתוך 6

הבנק האוסטרלי Westpac השיק (כחלק מתחרות פנים ארגונית) רכיב של מציאות רבודה בתוך אפליקציית המובייל שלו כדי לצפות במידע מורחב וגרפי על הוצאות בכרטיס האשראי. הלקוח מפעיל את האפליקציה הבנקאית ומכוון את מצלמת הסמארטפון על כרטיס האשראי ובמסך הסמארטפון מוצג מידע גרפי מורחב ובתלת מימד הכולל מאזן, היסטוריות העברות, התראות וכו’

https://www.youtube.com/watch?v=_dnKD2m_mPE

תמונה 5 מתוך 6

דוגמא בנקאית נוספת היא אפליקציית Property Guide של בנק CBA האוסטרלי שעוזרת ללקוחותיו לקבל מידע מהיר על נכסים ברחוב שמצולמים בסמארטפון. ניתן לקבל מידע על מפרט הנכס, מחיר (ממספר מאגרים), תשואה צפויה, נתונים סוציו-דמוגרפיים ואפשרויות משכנתא / חישוב החזר הלוואה חודשית.

תמונה 6 מתוך 6


בקיצור – עולם שלם, שמציץ אליכם דרך עדשה קטנה.

כותב הטור הוא דוראל בליץ, מנהל חדשנות באגף אסטרטגיה בלאומי, שכתב את הטור לרגל השקת שירות חדש באפליקציית לאומי, המאפשר לשלם שוברי תשלום בסריקה, בעזרת המצלמה בנייד.

לפרטים מלאים על שירות “צלם שלם” היכנסו לאתר לאומי.