אמיר עגיב

שיק בנקאי – כדאי לדעת

אמיר עגיב
כאשר אנחנו נקראים לבצע עסקה בסכומים גבוהים ישנן דרכים שונות להעברת הכסף לספק. אצלנו בלאומי ישנם כמה מוצרים המאפשרים לבצע את ההעברה לפי הצרכים השונים של לקוחות הבנק. שיק בנקאי הוא אחד המוצרים המוכרים במקרים של רכישת רכב, דירה, ערבות לשכירות וכיו"ב.

מה ההבדל בין שיק רגיל לשיק בנקאי?
אז בואו רגע נבין את ההבדל בין שיק בנקאי לשיק רגיל. שיק בנקאי שווה ערך למזומן, ברגע שהסניף הנפיק את השיק הבנקאי, הסכום שמופיע על השיק נגרע מחשבון הלקוח. השיק הוא למעשה על שמו של הבנק, ולכן מופיעים פרטי הבנק ולא פרטי הלקוח וחתומים עליו מורשי החתימה בסניף. הגורם המשלם ,במקרה זה, הוא הבנק.

 

מתי משתמשים בשיק בנקאי?
שימוש בשיק בנקאי הוא הוכחה עבור האדם או העסק שמספקים את התמורה עבורו שהתשלום יבוצע. שיק בנקאי אינו יכול לחזור כמעט מאף סיבה למעט סיבות טכניות בלבד. לכן הרבה פעמים בביצוע עסקה בסכומים גבוהים ישנה העדפה בשימוש באמצעי תשלום זה בכדי להבטיח את קבלת התמורה עבור הסחורה או השירות.

 

חשוב לדעת
בזמן ששיק בנקאי אכן נותן ביטחון ושקט, הרי בדיוק כמו שיק רגיל או במקרים של תשלום במזומן אין השימוש בשיק בנקאי חף מניסיון זיופים. בכדי להבטיח שהשיק הבנקאי הוא מקורי והונפק ע"י הבנק הרשום על גבי השיק אנו ממליצים לפעול בכמה דרכים:

  • להגיע לסניף עם הלקוח בזמן הנפקת השיק.
  • במידה והשיק כבר הונפק, להגיע יחד עם הלקוח לסניף ולבקש מהסניף לוודא שאכן השיק הופק על-ידי הסניף. או ליצור קשר עם הבנק ולוודא שהשיק הופק על ידו.
  • במקרים בהם ניתן, מומלץ לעכב את העברת הסחורה או העברת בעלות על רכב עד לפירעון סופי של השיק (בדרך כלל 3 ימי עסקים ממועד הפקדתו בחשבון) .

 

בכל מקרה של ביצוע עסקה בסכומים גבוהים אנו ממליצים להיות זהירים ולבצע ככל שניתן את הבדיקות הנדרשות כדי להבטיח את תקינות השיק הבנקאי. במקרה שאתם הצד המשלם, היו סבלניים ואפשרו את השקט של מקבל השיק  ע"י שיתוף פעולה ושקיפות מלאה. 

תגובות הקוראים (2)

  1. מנחם

    המלצות נהדרות הבעיה שאין אפשרות להשיג טלפונית הסניף מנפיק השיק בנקאי .גם אין סיכוי לעכב ל3 ימים העברת בעלות על רכב…האם כותב המלצות אלו חי בישראל !

Comments are closed.