נעה יעקובוביץ

הטיפים שיעזרו לכם לחסוך בחזרה ללימודים

נעה יעקובוביץ
ספטמבר הגיע, הילדים נכנסו לבית ספר, אבל אתם לא קונים לעצמכם אפילו כוס קפה בגלל שבזבזתם מאות שקלים על ציוד לשנה החדשה? תתעוררו! אנחנו עוד לא שם. ואם תהיו מוכנים מראש התסריט שלכם יכול להיות הרבה יותר אופטימי. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לחסוך במקומות הנכונים

קונים ביחד

קבוצות רכישה או רכישה קבוצתית מצליחות להוריד את המחירים בזכות היתרון הכמותי. אפשר למצוא בפייסבוק קבוצות כדוגמת אמהות קונות ביחד (יש גם אתר) או קבוצת רכישה לציוד חזרה לבית הספר (אשרו קבלת התראות כדי לא לפספס ירידים עתידיים) ואתרים המעניקים הנחה לרכישה מרוכזת של ועדי הורים כמו sefernet.co.il. ואפשר פשוט להתאגד כמה הורים ביחד (מי אמר קבוצת ווטסאפ חדשה?) וסביר להניח שתקבלו ביחד הנחה אפילו בחנות השכונתית.

 

משומש זה החדש החדש

בבתי ספר רבים קיימת תכנית מצוינת להשאלת ספרים, שחוסכת מאות שקלים-בדקו אם בית הספר שלכם הוא אחד מהם. אם כן, אפשר להצטרף לתכנית עד תאריך מסוים וחבל שתפספסו. בנוסף, ניתן לקנות ספרים משומשים מבוגרי השנה הקודמת. זו תהיה הזדמנות נפלאה להסביר לילדים על כמה "מיחזור" ספרים תורם לאיכות הסביבה ולצמצום תרבות הצריכה.

 

התלבושת אחידה, המחיר קצת פחות

המחיר הכי זול שיכול לצאת בקטגוריה הזו, היא אם מתארגנים כמה הורים ביחד, קונים חולצות חלקות במחיר נמוך במיוחד ומדפיסים עליהן לבד את סמל בית הספר. עוד לא הכרתם את ההורים האחרים?  אתרים כמו תלבושת או basic colorsמציעים מחיר נוח לקניית כמה חולצות מודפסות בבת אחת (6/7 חולצות ילדים קצרות ב-100 שקלים). גם ברשתות הבגדים הגדולות ניתן לקנות חולצות חלקות במבצע וחלק מהדיל הוא הדפסת סמל בית הספר ללא תשלום נוסף. בקסטרו למשל, ההדפסה היא חינם בקניה של למעלה מ-5 חולצות. חולצות חלקות לילדים במחיר מצוין, תמצאו גם באאולטים של הרשתות הגדולות: פוקס למשל, מציעים בחנות האאוטלט בחוצות המפרץ 3 חולצות קצרות ב-29.90.

 

נפל עליכם תיק

ההוצאה הגדולה ביותר היא על תיק לבית הספר וגם כאן יש דרכים להוזיל את ההוצאה. אם נזכרתם בזמן או שיש לכם תיק זמני לימים הראשונים של תחילת הלימודים, תוכלו לרכוש תיק במחיר הוגן באתרים כמו עליאקספרס ואיביי. לא בטוחים מה לקנות? באתר add2cart תוכלו לקרוא חוות דעת מישראלים שהזמינו מאתרים כאלה וימליצו או לא על מוצרים שכבר הגיעו אליהם הביתה. גם ברשתות מוכרות יש מבצעים שווים: קרביץ מקיימת ירידים שלצד תיקים יקרים יותר אפשר למצוא בהם גם תיקים ב-80-50 שקלים; בחנות המפעל של מודן, תוכלו לקנות תיק מעונות קודמות במחיר דומה (שווה להתקשר לבדוק אם נשאר); ובחנויות כמו מקס סטוק המחירים נוחים תמיד.

 

רשימה להתרשמות

מצד אחד יש לכם את רשימת הקניות המסודרת שקיבלתם מבית הספר, שכדאי להיצמד אליה כדי לא לרכוש את מה שלא צריך. מצד שני, הילדים לא באמת יצטרכו רק מחק אחד לבית הספר. לכן, מומלץ לקנות את הפריטים הקטנים במארזים, כדי לחסוך בעלות המצטברת. כשיש כמה תלמידים בבית זה משמעותי פי כמה, וכנראה שלא תופתעו לגלות, שגם בשנה הבאה ישתמשו בצבעים ובמחברות.

 

בשנה הבאה נשב על המרפסת

אם בכל זאת הכתבה מצאה אתכם מאוחר או מוקדם מדי, פתחו ברגע זה ממש את הטלפון החכם שלכם ושימו תזכורת ביומן לאמצע השנה הבאה. זה יהיה הרגע הנכון להגיע לחנויות ולקנות תיק לילד הבא במשפחה שעולה לכיתה א' או אם נראה לכם שהתיק הנוכחי יעשה את שלו השנה. החנויות מנסות להיפטר מהמלאי וההנחות יכולות להגיע גם ל-70%. לחילופין, בזמן הזה של השנה, גם קנייה אינטרנטית עם זמן משלוח ארוך תוכל להתבצע בראש שקט.

 

שתהיה לכולנו שנה מצוינת וקלה (גם בכיס) ובהצלחה לכל התלמידות והתלמידים החדשים!