איילת אליעזר

7 סיבות לארוז את כרטיס האשראי לחופשה בחו”ל

איילת אליעזר
להזמין חופשה בחו"ל כבר מזמן אינה משימה מורכבת. אך רגע לפני שתארזו את המזוודות והמשפחה ותיסעו לשדה התעופה, כדאי לעצור לרגע ולחשוב, כיצד תשלמו על ההוצאות הנלוות לחופשה כגון: מסעדות, תחבורה ציבורית, אטרקציות ואיך אפשר בלי שופינגגגג?

אז כמובן שאפשר להצטייד מראש במט”ח בהתאם ליעד הנסיעה או בהמחאות נוסעים אך בנוסף לשתי האופציות הללו קיימת גם אופציה שלישית והיא הצטיידות בכרטיס אשראי.

 

אז למה לי לארוז גם את כרטיס האשראי?

לשימוש בכרטיס אשראי בחו”ל יתרונות רבים:

1. נוחות
כרטיס האשראי הוא קטן, קל נוח לנשיאה. זאת להבדיל מנשיאה של המחאות נוסעים או כמויות של מזומן וכסף קטן. וככזה מומלץ אף לנסוע עם שני כרטיסים ולהחזיקם בשני ארנקים נפרדים לצורך גיבוי במקרה של אבדן/ גניבת אחד הכרטיסים.

2. ביטחון
כרטיס האשראי מבוטח. במקרים של אובדן/ גניבת הכרטיס עליכם לדווח באופן מידי למוקד הביטחון של חברת האשראי. מרגע בו נמסרה ההודעה אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שלא תחויבו עבור פעולות שיבוצעו בהמשך עם הכרטיס. במידה והצטיידתם בכרטיס נוסף תוכלו להמשיך ולהתנהל באמצעותו.

3. ביטוח נסיעות לחו”ל חינם
כרטיס  אשראי בינלאומי בדרך כלל מקנה ביטוח נסיעות לחו”ל חינם. על כן, טרם הנסיעה מומלץ לבחון מול חברת האשראי אם יש צורך להפעילו ומהו הכיסוי שהביטוח מקנה.

4. מסגרת אשראי נוספת
משיכות מזומן, המבוצעות בחו”ל, מחויבות מתוך המסגרת הפנויה בכרטיס האשראי בדומה לחיוב עסקאות, ולא מתוך המסגרת בעו”ש.

5. מעקב אחר ההוצאות אפשרי גם בחו”ל
ריכוז ההוצאות בכרטיס מאפשר שליטה על ההוצאות על ידי ביצוע מעקב באמצעות גלישה באתר האינטרנט ו/או שימוש באפליקציה. בדרך זו ניתן לבדוק בזמן השהייה בחו”ל אם אנו מתנהלים בהתאם לתקציב שקבענו לעצמנו, ולתכנן את המשך הוצאותינו בטיול בהתאם.

6. אפשרות לפריסת כל העסקות בחו”ל לתשלומי קרדיט
ניתן לפרוס עסקות בחו”ל לתשלומי קרדיט (הנושאים חיוב ריבית) ובכך לצמצם  את החיוב החודשי הקרוב ולהקל בתשלומים על תזרים המזומנים (מותנה בהצטרפות למסלול מראש בסניף או במוקד חברת האשראי).

7. צבירת נקודות תעופה/ פינוקים/ הטבות
כאן אנו מדברים על הבונוס שלכם בריכוז ההוצאות בכרטיס. על פי רוב, חברות האשראי מעניקות אפשרות לצבור פינוקים/ הטבות/נקודות בהתאם לסכום החיוב החודשי ובהתאם למסלול ההטבות אליו משויך הכרטיס. כך שסביר להניח כי ריכוז ההוצאות בכרטיס יעלה את כמות /הנקודות/ פינוקים להם תהיו זכאים.