פול קליין

עדכון גרסה: היתרונות של ניהול תיק השקעות דיגיטלי

פול קליין
לא מעט שינויים פקדו את תחום ניהול תיקי השקעות, אולם נראה כי הניהול הדיגיטלי הוא זה שבאמת עומד להריץ אותו משמעותית קדימה. אגב, לא רק אותו - אלא גם את הכסף שלכם. איך ולמה? הנה כל הסיבות

ניהול תיקים דיגיטלי עושה שימוש בתוכנות חדשניות וממוחשבות המבוססות על מודלים מדעיים-מתמטיים, ויודעות למכור ולקנות ניירות ערך. כלומר, הכלים והידע המקצועי העשיר נשמרים בניהול תיקים דיגיטלי (ובתוך כך אף מודל שזכה בפרס נובל) אבל עוברים תהליך ייעול.

 

לפני שנפרט על היתרונות של ניהול תיקים דיגיטלי חשוב להדגיש כי הגורם האנושי לא נעלם מהתמונה, וכי אנשי מקצוע שהתמחו בעולם ההשקעות הם לגמרי חלק ממערך קבלת ההחלטות החשובות והפיקוח התמידי גם כאן. מיותר לציין כי המטרה אף נשארה בעינה – למצוא עבורכם את תיק ההשקעות הטוב ביותר בכל רגע נתון של השוק. אז מה ההבדל, ומה כן השתנה? הפרקטיקה.

 

1. נגישות ושקיפות הם חלק חשוב ומהותי בהשקעות

בזכות המערכת הדיגיטלית ניתן להנגיש את כל מה שקורה בתיק ההשקעות כך שאתם, הלקוחות, יכולים לראות בכל רגע נתון איך ההשקעה שלכם מתקדמת ובאמת להבין את מה שקורה בתיק. תחושת הביטחון כשזה מגיע להשקעות חשובה מאוד ואילו שקיפות הניהול והמידע שלכם בניהול דיגיטלי ככל הנראה יגדילו אותה.

 

 

2. דמי ניהול נמוכים והוגנים משפיעים לאורך זמן על הכסף שלכם

דמי הניהול בניהול תיקים דיגיטלי נמוכים משמעותית מדמי הניהול אצל מנהלים אנושיים, ומציעים מחיר הוגן שאף פטור ממע״מ. חשוב להבין כי כל אפיק השקעה כרוך בעלויות ואילו אלו, בדיוק כמו עניין הריבית, משפיעות לאורך זמן על גובה התשואה המצטברת שכן הם נוגסות בה. במילים אחרות, לעלויות ניהול נמוכות יש השפעה עוצמתית על הרווח שמשיגים בסופו של דבר.

 

3. השקעה רק במדדי השוק עשויה להבטיח ביצועים טובים יותר לאורך זמן

בניהול תיקים דיגיטלי התוכנות משקיעות במדדי השוק בלבד מה שמשיג פיזור סיכונים. למעשה, לאורך שנים הראו מחקרים כי ניהול אנושי משיג תשואות טובות יותר מהשקעה במדדי השוק בהבדל מזערי ביותר, ועל כן נראה כי השקעה עקבית במדדים עצמם הינה יעילה ומוצדקת.

 

תמונה של רובוט עובר על הדוח

 

4. לתוכנות אין הטיות אנושיות

ניהול תיקים דיגיטלי מבטיח כי הנטיה להיות נאמנים לפוזיציה נוכחית, הפחד מהפסד ושנאת השינוי לא ישפיעו לרעה על התיק שלכם, פשוט כי לתוכנות אין אותן וזאת להבדיל מבני אדם. ניהול תיקים דיגיטלי פועל תמיד על פי כללים מדעים ורציונליים ומבטיח היצמדות למטרת העל, ולא לרגשות והטיות קוגניטיביות שיכולים להפריע בדרך אליה.

 

 

לסיכום, ניהול דיגיטלי של תיק השקעות מבטיח הוזלה בדמי ניהול ועל כן פחות נוגס ברווחים שלכם. בנוסף, הוא מבוסס על כלים ומודלים רציונליים שהוכחה הצלחתם לאורך השנים, מאפשר לכם להבין ולבחון בכל רגע את מצב ההשקעה שלכם ומבטיח היצמדות יעילה וחסרת הסחות בדרך אל הצלחת ההשקעה שלכם. 

 

 

מאמר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. מאמר זה אינו מהווה הצעה או המלצה להחזקת, רכישת או מכירת נייר ערך או נכס פיננסי או לביצוע כל עסקה בהם.