אבישי ארנולדיס

4 דברים שלא ידעתם על לאומי טרייד

אבישי ארנולדיס
כל מי שמכיר את עולם ניירות הערך יודע שאין תחליף ליכולת לקבל מידע רחב ככל שניתן על השוק בכלל ועל ההשקעות שלכם בפרט, וכן ולבצע פעולות בזמן אמת בקלות ובנוחות. החידושים האחרונים באפליקציית לאומי טרייד עונים על הצורך הזה בדיוק, והם מתווספים ליכולות שהיו קיימות עד כה

כבר היום, לאומי טרייד מציעה יכולות ייחודיות כמו גישה למערכת של חברת  –Tipranks בה ניתן לקבל מידע  לגבי כל אנליסט שנסקר, מעקב אחר הביצועים של תיק ניירות הערך שלכם, הצגת האחזקות המשפיעות ביותר בתיק, תיק וירטואלי, ועוד. ​אז מה חידשנו בעצם?

 

ניתוח תיק ההשקעות שלכם ומרכיביו

המונח "פיזור השקעות" מוכר לכם בוודאי. בדיוק לשם  כך, הוספנו באתר לאומי טרייד כלי נוח ופשוט המאפשר בקרה עצמית של פיזור התיק ובחינת החשיפות השונות. ניתן לראות את החשיפות בתיק למדד, לשקל, או למט"ח, ובנוסף לבדוק כיצד מורכב האפיק המניתי בתיק  והחשיפה לבורסה המקומית.

 

הכלי החדש מאפשר גם לצפות בפילוח התיק לפי סוג הנייר (מניות, קרנות נאמנות, אג"ח, מק"מ, כתבי אופציה וקרנות) וכן בין ניירות ערך שהונפקו בבורסה הישראלית לכאלו הנסחרים בחול. בנוסף, במסך האחזקות ניתן לצפות בשווי האחזקות גם בשווי דולרי וגם באירו, לפי בחירתכם, ולא רק בשקלים.

 

לאומי טרייד

 

מעתה ניתן לסחור גם במניות הנסחרות בקנדה

לרוב, בורסה מקומית תשקף טוב יותר את מחיר המניה של חברה מקומית כיוון שקיימת פעילות גדולה יותר בנייר בבורסה המקומית שלו ואיתה גם תחרותיות גבוהה יותר. כמו-כן, בהשקעה בבורסה זרה אפשר לעשות שימוש במטבע זר שנמצא ברשותנו ולהשקיע אותו בשוק ההון של אותה מדינה, ללא ביצוע המרות.

 

בנוסף לבורסות בהן ניתן היה להשקיע עד כה באמצעות אתר ואפליקציית לאומי טרייד – ארה"ב, אנגליה, גרמניה, צרפת,  שוויץ,  הולנד ובלגיה  – נפתחה לאחרונה בלאומי טרייד האפשרות לבצע פעולות מסחר קניה ומכירה בקנדה.

 

קנדה הידועה כמדינה עשירה במחצבים ובמשאבי טבע ובהתאם פועלות בה חברות העסקות בתחומים אלו. בורסת המניות בטורונטו – הוקמה ב 1861 והיא הבורסה התשיעית בגודלה בעולם לפי שווי שוק ורשומות בה למסחר מלמעלה מ 2000 חברות והמדד של הבורסה S&P/TSX.

 

אפשרות למסחר מוקדם בבורסה בארה"ב

שעות הפעילות הרשמיות של הבורסות בארה"ב הן 9:30-16:00 שעון מזרח ארה"ב שמשמעותן 16:30-23:00 שעון ישראל , אבל בארה"ב כמו בארה"ב, "החנות תמיד פתוחה" וקיימת אפשרות לבצע פעולות במניות מסוימות לפני שעות המסחר הרשמיות (בשלב המסחר המוקדם, Pre-market).

 

בחודשים האחרונים, האפשרות לביצוע פעולות של קניה ומכירה בשלב המסחר המוקדם זמינה לכל משתמשי לאומי טרייד באתר ובאפליקציה (בכפוף להרשמה לשירות). שעות המסחר המוקדם בלאומי טרייד הן 11:00-16:25 (04:00-09:25 שעון מזרח ארה"ב). שירות "המסחר המוקדם" בלאומי טרייד מאפשר צפייה בתנודות של מחירים של מניות ואפשרות להגיב להתפתחויות בשווקים הפיננסים גם כשאין מסחר רציף.

 

לאומי טרייד

 

דוגמה לכך היא פרסום דו"חות כספיים של חברה לפני פתיחת המסחר. במקרה כזה, משקיע יכול לתת הוראה למכור או לקנות את המניה כבר בשלב המסחר המוקדם ולא לחכות לתחילת יום המסחר. 

 

עם זאת חשוב לציין, כי המסחר במהלך שעות המסחר המוקדם מאופיין בנזילות נמוכה יחסית, במרווחים גבוהים בין מחירי קניה ומכירה  וכפועל יוצא גם בתנודתיות גבוהה יותר במחיר המניות. כמו כן, בשלב המסחר המוקדם לוקחים חלק משמעותי בעיקר גופים מוסדיים ושחקנים גדולים, כך שמשקיע פרטי צריך להיות זהיר במיוחד בשלבים אלה. סיכונים נוספים מפורטים בתנאי השירות.

 

השירות זמין באתר ובאפליקציית לאומי טרייד, לאחר הרשמה קצרה ודיגיטלית. 

 

ממשק נוח ונגיש יותר למשתמש

האפליקציה החדשה של לאומי טרייד כוללת גם מתיחת פנים עיצובית המקנה למשתמש חוויה קלה ונגישה יותר. מעתה, לא רק שניתן באמצעות האפליקציה לבצע יותר פעולות ולקבל מידע נרחב – אלא שגם ממשק המשתמש הפך נוח ופשוט יותר. באתר גם התווסף תפריט ניווט חדשני שמאפשר ניווט קל ומהיר בין כל המסכים.

 

*אין באמור ייעוץ לרכישה ו/או ביצוע פעולות כלשהן; השקעה במניות עלולה להיות כרוכה בסיכון גבוה ונתונה לשינויים ולתנודות;