אבירם כהן

לאומי: ליהמן ברדרס קוראת תיגר על סמכויות ביהמ”ש בישראל

אבירם כהן
חברת ליהמן אינק,  מקבוצת ליהמן ברדרס, הגישה היום בקשה לבימ"ש בארה"ב, להכריז על בנק לאומי כמי שמבזה את בית המשפט האמריקאי

חברת ליהמן אינק,  מקבוצת ליהמן ברדרס, הגישה היום בקשה לבימ”ש בארה”ב, להכריז על בנק לאומי כמי שמבזה את בית המשפט האמריקאי. זאת בשל העובדה שבנק לאומי מנהל כנגדה בישראל (מזה למעלה משנה) הליכים משפטיים במטרה לקבל בחזרה 102 מיליון דולר המגיעים לו ממנה.

בנק לאומי מנהל הליכים משפטיים כנגד חברה מקבוצת ליהמן ברדרס בביהמ”ש המחוזי בתל אביב, במטרה לקבל את דמי המכירה בסך 102 מיליון דולר, בגין מכירה של תעודות (certificate) שביצע בסכום זה. בין מועד המכירה, שאישור על ביצועה ניתן לבנק, למועד קבלת הכסף בפועל, הכריזה ליהמן ברדרס על הקפאת הליכים, וכפועל יוצא מכך הוקפאו כל ההעברות הכספים של הקבוצה. משלא קיבל את כספו, הגיש בנק לאומי לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בקשה לעיקול זמני של כל נכסי הקבוצה שהוחזקו בחשבונות בנקים בישראל, וקיבל עיקול זמני על כספים של חברות שונות בקבוצת ליהמן.

ליהמן ברדרס מבקשת לאלץ את לאומי להפסיק את ההליכים שננקטו על ידו כדין בישראל, באמצעות הגשת בקשה בארה”ב להכריז על בנק לאומי כמי שמבזה את בית המשפט האמריקאי. בפנייתה לביהמ”ש בארה”ב, בחרה החברה שלא לכבד את הריבונות של בית המשפט בישראל תוך שהיא קוראת תיגר על סמכויות מערכת המשפט בישראל ועל זכויות שמעניק הדין הישראלי לבנק לאומי. בנק לאומי ימשיך לפעול למיצוי זכויותיו וינקוט בכל ההליכים הדרושים לשם כך הן בישראל והן בארה”ב.

תגובות הקוראים (2)

 1. דני

  אבירם שלום רב,

  ראשית, כל הכבוד על החשיפה המפורטת לציבור.
  אשמח אם תסביר באיזו סיטואציה אם בכלל הייתם מחוייבים לדווח על התביעה גם לבורסה בת”א  (הסתכלתי במאיה ולא ראיתי שום דיווח) ?

  הגב
  • אבירם כהן

   דני שלום,

   תודה על תגובתך.

   חברות ציבוריות מחויבות לפרסם דיווחים לציבור באמצעות מערכת הדיווחים של הבורסה, בכל מאורע הנחשב למהותי לחברה בנסיבות העניין או הסכום, או שחוקי ני”ע קובעים חובת דיווח.

   במקרה הנוכחי, היה ספק אם האירוע נחשב למהותי, אך בשל עיקרון השקיפות בחרנו לפרסם מידע גם במסגרת הדיווחים לבורסה דרך אתר מאיה, וגם באמצעות העלאת פוסט לציבור בלאומי בלוג.

   הגב

שדות חובה מסומנים בכוכבית

תגובתך הועברה לצוות לאומי בלוג ותפורסם לאחר אישורה.

האם אתה מסכים?