דודי רזניק

חושבים איפה להשקיע את דמי האפיקומן של הילדים?

דודי רזניק
בין אם אתם רוצים להשקיע את האפיקומן של הילדים, ובין אם אתם בעצמכם הצלחתם לחסוך דמי אפיקומן נאים משלכם – כדאי לחשוב היכן להשקיע את הכסף כדי לקבל תשואה נאה וחגיגית

חג הפסח מתקרב – ועולמם של הילדים, הסבים והסבתות כמרקחה. בעוד סבא וסבתא תרים אחר מקומות מסתור מקוריים לאפיקומן של ליל הסדר, הילדים מתחילים לתכנן אסטרטגיות חיפוש ואיתור – ולא פחות חשוב, לחלום על השימוש שיעשו בכספי האפיקומן.
יש כאלה שירוצו מיד לחנות וירכשו צעצוע שחלמו עליו כל השנה (או ביומיים האחרונים); אבל ישנם גם החסכנים, שישלשלו את דמי האפיקומן לקופה וישמרו עליהם בקנאות, עד שיצטבר סכום גדול.

אז בין אם אתם רוצים להשקיע את האפיקומן של הילדים, ובין אם אתם בעצמכם הצלחתם לחסוך דמי אפיקומן נאים משלכם – כדאי לחשוב היכן להשקיע את הכסף, כדי לקבל תשואה נאה וחגיגית. אפשרות מעניינת שעשויה להתאים לכם היא השקעה בשוק איגרות החוב הממשלתיות בישראל.

 

לא למקצוענים בלבד

זהו השוק הסחיר ביותר במדינה, והמחזור היומי הממוצע שלו קרוב לשלושה מיליארד שקלים.
השקעה בשוק איגרות החוב הממשלתיות נתפשת כמתאימה בדרך כלל למשקיעים מוסדיים ולמקצוענים בתחום, אולם להערכתנו, השקעה זו יכולה להיות חלופה טובה מאוד גם למשקיע הפרטי, המחפש השקעה יציבה לאורך זמן עם רמת סיכון מוגבלת יחסית.

כך למשל, לאחרונה הנפיקה ממשלת ישראל סדרה חדשה של איגרת חוב שקלית לא צמודה ל-30 שנה, הנושאת נושאת ריבית שנתית של 3.75%.


 

תנאי הרקע

תנאי הרקע להשקעה בשוק איגרות החוב הממשלתיות המקומי נראים טובים מאוד בהשוואה להשקעות סולידיות אחרות. בישראל סביבת האינפלציה נמוכה מאוד, ריבית בנק ישראל נמצאת ברמת השפל וצפויה להישאר ברמה זו עוד תקופה לא קצרה, השקל ממשיך להיות אחד המטבעות החזקים בעולם, הצמיחה בישראל גבוהה ביחס למדינות ה-OECD והגירעון בתקציב הממשלה נמוך יחסית.
 

בתנאים אלו, השקעה באיגרת חוב של ממשלת ישראל נראית כהשקעה מעניינת הנושאת תשואה סבירה ואף יותר מכך, בעיקר ביחס לרמת הסיכון הגלומה בהשקעה.
בנוסף, איגרות החוב הממשלתיות של ישראל צפויות להיכנס בהמשך השנה למדד WGBI, מדד איגרות חוב ממשלתיות עולמי של סיטיבנק. כניסה למדד צפויה להביא לביקוש לאיגרות חוב של ממשלת ישראל מצד קרנות סל זרות, ובכלל, להעניק חשיפה גבוהה משמעותית למשקיעים זרים בהשוואה לחשיפה הנוכחית לשוק המקומי.

 

התשואה

התשואה ברוטו הנוכחית הגלומה באיגרת של ממשלת ישראל ל-30 שנה היא כ–3.5%. זוהי תשואה סבירה ביחס לרמת הסיכון הגלומה בה וביחס לאלטרנטיביות סולידיות אחרות, כמו השקעה באיגרות חוב ממשלתיות אחרות או בנדל"ן.
להערכתנו, זוהי תשואה סבירה ואף יותר עבור משקיע לטווח ארוך המחפש השקעה יציבה הנושאת ריבית שנתית סבירה ומעלה, בעיקר ביחס לחלופות האחרות בשווקים.


 

מאמר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. מאמר זה אינו מהווה הצעה או המלצה להחזקת, רכישת או מכירת נייר ערך או נכס פיננסי או לביצוע כל עסקה בהם.

 

תגובות הקוראים (1)

  1. דנה

    תודה דודי! מאלף כהרגלך

    הגב

שדות חובה מסומנים בכוכבית

תגובתך הועברה לצוות לאומי בלוג ותפורסם לאחר אישורה.

האם אתה מסכים?