בועז הופמן

באיזה ארנק דיגיטלי כדאי להשתמש?

בועז הופמן
בפוסטים הקודמים בסדרה פירטנו מהם יתרונותיהם של הארנקים ופתרונות התשלום הסלולריים על פני אמצעי התשלום המסורתיים

בפוסטים הקודמים בסדרה פירטנו מהם יתרונותיהם של הארנקים ופתרונות התשלום הסלולריים על פני אמצעי התשלום המסורתיים, ותיארנו את הטכנולוגיות השכיחות העומדות מאחוריהם. כל שנותר לכם כעת הוא להצטרף ולקחת בעצמכם חלק במהפכה הבאה של עולם התשלומים.
נקדים ונאמר שרוב מיזמי התשלום הסלולרי הגלובאליים שהצגנו עד כה אינם זמינים עדיין עבור משתמשים בישראל.מנגד, ישנו מגוון בלתי מבוטל של פתרונות תשלום סלולריים מקומיים, שעשויים להפוך את חייכם להרבה יותר נוחים.
אז איך בוחרים? ריכזנו עבורם את הפרמטרים העיקריים שכדאי לבדוק לפני שתתחילו לשלם באמצעות הטלפון שלכם.

שימושיות

מגוון בתי העסק המכבדים פתרונות תשלום סלולריים בשראל אמנם גדל מדי חודש, אולם כרגע מדובר עדיין בהיקף מצומצם יחסית של בתי עסק (היי, גם רומא לא נבנתה ביום אחד…). לכן, לפני שרצים להתקין אפליקציית תשלומים שתהפוך חיש מהר לאבן שאין לה הופכין על מסך הטלפון שלכם, כדאי לבדוק שהיא מאפשרת לשלם עבור שירותים ומוצרים שאתם באמת נוהגים או עתידים לרכוש.

תאימות

אם אתם משתמשים באחד מדגמי ה-iPhone האחרונים או בסמארטפון פופולארי המבוסס על מערכת ההפעלה Android, כנראה שתוכלו לדלג על הפרמטר הזה. לעומת זאת, אלו מכם המחזיקים בטלפונים חכמים שכיחים פחות, המבוססים על מערכות הפעלה אחרות (כמו Symbian, Windows Phone או Blackberry) או –  רחמנא לצלן – בטלפון שאינו חכם, עלולים לגלות שהאפליקציה של פתרון התשלום הסלולרי, בו הם מעוניינים, אינה מותאמת למכשירם ועל כן ייאלצו, ככל הנראה, לוותר עליו בשלב זה.

שירות ואחריות

היות והרישום לשירות תשלום סלולרי כרוך, ברוב המקרים, בהזנת פרטי כרטיס האשראי באפליקציה, רצוי לבדוק שבמקרה של חיוב שגוי יהיה לכם עם מי לדבר. ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של השירות ולבדוק מי היא החברה המפעילה אותו והאם יש לה מוקד שירות במייל או בטלפון. אפשר גם לנסות ליצור עימה קשר ולוודא שיש באמת מענה בצד השני. בדרך כלל, כאשר האפליקציה מוצעת על-ידי גוף עסקי או פיננסי מוכר ומבוסס, אין סיבה לדאגה בנושא זה.

עלויות

השימוש בחלק מפתרונות התשלום הסלולריים עלול להיות כרוך בעלויות נוספות, מעבר לעלות המקורית של המוצר או השירות שנרכשו באמצעותם. זה כמובן לא אומר בהכרח שלא כדאי להשתמש בהם – כידוע לכולנו, גם זמן שווה כסף וחלק מהם עשויים לחסוך לכם זמן רב. אולם כדאי לבדוק ולדעת מראש מהן עלויות השימוש, אם ישנן, עבור מה הן נגבות ולתכנן בהתאם את אופי והיקף השימוש בשירות. בכל מקרה, תמיד מומלץ להקדיש כמה דקות לקריאת תנאי השימוש של השירות (ולא סתם לסמן V בריבוע המאשר את קריאתם).

כדי לעזור לכם להתחיל, ריכזנו עבורכם את פרטיהם של כמה מפתרונות התשלום הסלולריים העיקריים הזמינים כיום בישראל. ברוכים הבאים למהפכה!

  

* הנתונים נלקחו מאתרי האינטרנט של השירותים השונים ואינם מהווים תחליף לקריאה של תנאי השירות (ט.ל.ח)