אפי ירמיהו

6 טיפים לגלישה בטוחה באתרי רשתות חברתיות

אפי ירמיהו
 הנה מספר עצות שיסייעו לכם להגביר את ביטחונכם באתרי הרשתות החברתיות

הנה מספר עצות שיסייעו לכם להגביר את ביטחונכם באתרי הרשתות החברתיות
הרשתות חברתיות הביאו לאחד השינויים היסודיים ביותר באופן שבו אנו מתקשרים ברשת מאז המצאת הדואר האלקטרוני. אתרים אלה מציעים דרך זמינה ונפוצה לשמור על קשר עם חברים ומשפחה בשיתוף תמונות, קטעי וידיאו, כתבות ומידע אחר. רבים פונים לאתרי רשתות חברתיות כדי לקדם את הקריירה שלהם או מסיבות מקצועיות אחרות כמו חיפוש עובדים ועוד.
אבל כמו בכל עולם הסייבר, גם ברשתות החברתיות מסתובבים האקרים המנסים לשתול תוכנות זדוניות במחשבים שלכם, בטלפונים חכמים או בהתקנים אחרים. קישורים מסוימים, תמימים למראה, שלעיתים מגיעים מחבר קרוב עלולים להוריד למחשב שלכם תוכנות ריגול, המאפשרות לתוקף במקרים מסוימים להעתיק את פרטי חשבון הבנק שלכם באינטרנט – ובהמשך אף לגשת לחשבון.

כדי לצמצם את הסיכון חשוב להיות זהירים באשר למידע שאנו מוסרים באתרי רשתות חברתיות. כדאי ללמוד כיצד להגביל את הגישה למידע האישי שלנו, לשלוט בהגדרות הפרטיות ולהיות זהירים בעת לחיצה על סרטוני וידיאו, תמונות וקישורים.

הנה מספר עצות שיסייעו לכם להגביר את ביטחונכם באתרי הרשתות החברתיות:

 התאימו את הגדרות הפרטיות: אל תיבהלו. גשו לאזור הגדרת הפרטיות באתר. חלק מהרשתות החברתיות מספקות אפשרויות שימושיות וקבועות כדי לסייע בהתאמת ההגדרות. המטרה היא להגן על הזהות שלכם.

  • היו בררנים – בחרו בחברים בלבד:  בחירה באופציה זו תאפשר ל”החברים” שלכם לגשת למידע המסומן “לצפייה על ידי כל החברים”.
  • השתמשו בהגדרה “גישה לפרופיל מוגבל”: אם אפשרות זו זמינה היא נועדה לתת נגישות וחשיפה מוגבלת לאלה שאינכם מעוניינים לשתף במידע האישי שלך.
  • שימו לב ל”אפשרויות נוספות”: איך הייתם רוצים להשתמש באתר הרשת החברתית? אם זה רק כדי לשמור על קשר עם אנשים הקרובים אליכם, כדאי לכבות אפשרויות נוספות שלא בשימוש. לדוגמא, האפשרות של אחרים לפרסם לכם על הקיר האישי ברשת החברתית פייסבוק.
  • היזהרו מהקלקות: העובדה שחבר או מכר שלח לכם הודעת קישור או סרטון וידיאו לא בהכרח אומר שהוא בטוח. לעתים קרובות, משתמשים שכבר נגועים מפיצים באופן לא מודע תוכנות זדוניות לכלל רשימת חבריהם. כיוון שהקישור מגיע ממישהו מוכר, יותר אנשים נוטים ללחוץ על קישורים.
  • חשוב להכיר (בתקווה שלא יקרה): לכל אתר רשת חברתית עשויים להיות נהלים שונים על איך להתמודד עם חשבון נחטף או נגוע. נהלים אלה מתפרסמים בדרך כלל בעמוד השאלות הנפוצות.

 לפרטים נוספים אודות אבטחת מידע בשירותי הבנקאות המקוונת לחץ כאן