דני ספקטור

כך תשמרו את הזיכרונות שלכם במקום אחד

דני ספקטור
הטלפונים שלנו מלאים בזיכרונות ואיתם תיעוד של חלק גדול מחיינו. כדי לשמור עליהם, הכנו לכם מדריך שיאפשר לשמור ולגבות את כל הקבצים שלכם בענן.

קצת על טכנולוגיית הענן

גם בלי להרגיש או לדעת, כולנו משתמשים בענן על בסיס יומיומי. בין אם זה לאחסן תמונות ומסמכים, לצפות בתכנים בנטפליקס או בספריות סרטים שונות, ואפילו סתם לשמור את שיחות הווטסאפ או אלפי האימיילים שלנו לאורך השנים. כל הפעולות הללו מגובות, בעצם, בענן.

 

פעם הקבצים שלנו אוחסנו במחשב, בדיסקים, בדיסקטים או בכוננים וכל תקלה גרמה לאובדן שלהם. טכנולוגיית הענן למעשה שחררה אותנו מהתלות באמצעים פיזיים שעלולים ללכת לאיבוד. כיום כמעט כולנו מאחסנים את התמונות, המסמכים והזיכרונות שלנו במרחב הווירטואלי, וכך נהנים מגישה אליהם מכל מקום ובעיקר מהיעדר הסכנה שבאיבודם. אז איפה כל אותם הקבצים? בחוות שרתים בעולם שמחוברות לאינטרנט, ודרכן ניגשים לקבצים השונים.

 

זכרונות בענן

 

צעדים ראשונים לאחסון בענן

החלטתם להעלות את אלפי הקבצים שלכם לענן? מצוין! עכשיו נותר לכם לבחור באיזה ענן להשתמש. למרות שהממשקים שונים ואף נראים אחרת – העיקרון בכולם פשוט, קל ונוח: גוררים את הקבצים הרצויים לענן, והם נשמרים לתמיד. בחלק מהסמארטפונים ניתן גם להגדיר שמירה אוטומטית בענן או מועדים קבועים לגיבוי הקבצים. 

 

גוגל דרייב

גוגל דרייב הוא הענן של גוגל שמאפשר לנהל את כל העולם הדיגיטלי בקלות ובנוחות. בנוסף, בקליק אחד תוכלו לשתף קבצים עם החברים או המשפחה ולעבור בין הטלפון והמחשב בקלות ובנוחות. 15 הג'יגה הראשונים עומדים לרשותכם בחינם, וכדי לקבל נפחי אחסון גדולים יותר צריך לשלם סכומים הנעים בין 10-20 דולר. באתר של גוגל דרייב תוכלו להכיר את המערכת מקרוב, להבין את השימושים הנוספים בה ולהתעדכן במחירים.

 

Icloud

 משתמשי אפל כבר מכירים את ה-Icloud שמסנכרן בענן את כל אנשי הקשר, התמונות והקבצים בטלפון ובמחשב, ומאפשר להמשיך מאותה נקודה בה הפסקתם בין המכשירים השונים. בחינם תקבלו שטח אחסון קטן מאוד, אבל בתמורה לכמה שקלים הוא יגדל ל-50 ג'יגה ובתמורה לכ-40 ₪ תקבלו כבר 2,000 ג'יגה ואת האפשרות לשתף אותם עם חמישה בני משפחה.

 

דרופבוקס 

אחד משירותי הענן הוותיקים בעולם. השימוש בדרופבוקס מציע בחינם 2 ג'יגה והוא מוגבל לשלושה מכשירים המסונכרנים לתיבה בו זמנית. תמורת 10 דולר כבר תקבלו 1,000 ג'יגה וב-20 דולר 2,000 ג'יגה עם מספר מכשירים בלתי מוגבל שמחוברים במקביל.

 

Onedrive

הענן של מיקרוסופט, Onedrive,  מעניק 5 ג'יגה בחינם לכל נרשם והתממשקות מלאה לכל מערכות ההפעלה של Windows. מנויים לאופיס 365 וסטודנטים יקבלו בחינם 1,000 ג'יגה, ועבור 2,000 ג'יגה תשלמו 350 דולר לכל החיים או כ-8 דולר לחודש.

תגובות הקוראים (1)

 1. MB

  רק דבר אחד: לדעתי הלא קובעת, נעים יותר – ורומנטי ומרגש לאין-שיעור יותר! – לדפדף באלבום התמונות הישן ה-מ-מ-ש-י, שאפשר לגעת בדפיו, להוציא מדי פעם תמונה זו או אחרת, לקרוא מה כתוב בצדה האחורי, המזכרת של ימים שעברו, ששומרת לעתים גם כתב יד של אנשים שכבר אינם. האלבום הממשי, המוחשי, שעלעלו בו לפניכן יקירנו שעדיין איתנו או כבר לא, הריח הקליל הבלתי-נשכח של בושם ושל זמן. של זמן א-נ-ו-ש-י.
  אינני חושבת שהמגע במסך המחשב יוכל לתת תחושה כזאת….
  כבר נעלמו (או כמעט נעלמו) מכתבי האהבה הכתובים ביד האהוב או האהובה, ששומרים את ריח הבושם של האדם היקר, שרק לחיצת היד על העט ועל הייר עשויה היתה לרגש ולהרטיט את הלב.
  מה, גם את האלבומים המשפחתיים, בסופו של דבר, יבלע החור השחור, חסר-הנפש, של המסך?!?
  תגידו: אתם מוכים גם לזה?!? הלא, השתגעתם??

Comments are closed.