אסף לבנון

גולשים בטוח: אפליקציות שיגנו על ילדיכם

אסף לבנון
הורים רבים חוששים מהשימושים שילדיהם עושים במכשירים הסלולריים, ומחפשים פתרונות כיצד להגן עליהם. שוק האפליקציות מציע שלל אופציות המאפשרות לתת לילדים סמארטפון ולהישאר רגועים. קבלו כמה מהן

הטלפון הפך לאביזר שכיח אצל ילדים, והגיל בו הם מבקשים (ומקבלים) אותו הולך ופוחת. הסמארטפון הוא שער לעולם שלם, שחלקים ניכרים ממנו אינם מתאימים לילדים. שוק אפליקציות הניטור מציע כיום שלל אפשרויות לפיקוח מרחוק על הילד ועל מכשירו. הנה כמה מהמובחרות שבהן:

 

1) אפליקציית Keepers

בריונות בבית הספר היא תופעה חובקת עולם שהולכת ומחמירה. אם, כאשר אנו היינו ילדים, המשמעות הייתה אינטראקציות לא נעימות בשעות הלימודים – כיום הסביבה הוירטואלית מאפשרת לבריונים הצעירים להציק לילדינו בכל שעה ביום. אפליקציית Keepers מסייעת לסנן את ההטרדות שנמצאות בסמארטפון של ילדיכם. האפליקציה עוקבת אחר הודעות הטקסט וההתכתבויות של הילד ברשתות החברתיות השונות, וכאשר היא מזהה חשד לחרם או לבריונות רשת – היא שולחת התראה להורים.

מחיר: התנסות בחינם ומנוי ב-7 ש"ח לחודש.

 

 

2) אפליקציית Life 360

רוצים לדעת היכן נמצא ילדכם בכל רגע נתון? אפליקציית Life360 החינמית תאפשר זאת. לאחר שהיא הותקנה במקביל במכשיר של הילד ובמכשירים של ההורים, תוכלו לראות בזמן אמת על גבי מפה את המיקום המדויק של ילדכם. בנוסף, האפליקציה מאפשרת לראות את היסטוריית המיקומים האחרונים, לתקשר עם הילד בצ'אט ואפילו לקבל התרעה אם האפליקציה חושדת שקרתה תאונת דרכים ושיש להזמין אמבולנס. הילד, מצדו, יוכל ללחוץ על כפתור מצוקה ולהזעיק את הוריו במקרה חירום.

 

3) אפליקציית Teen Safe

אפליקציית Teen Safe משלבת בין מעקב פיזי לטקסטואלי. כמו Life 360, גם דרכה אפשר לדעת היכן נמצא הילד בכל רגע. בנוסף לכך, היא מאפשרת לקרוא את כל ההודעות שהוא מקבל ושולח בפלטפורמות השונות, אפילו הודעות ותמונות שנמחקו ממכשירו של הילד יופיעו אצל ההורים, וגם רשימת השיחות הנכנסות והיוצאות שלו. חוששים שהילד גולש באתרים מפוקפקים? האפליקציה תציג גם את היסטוריית הגלישה שלו. בקיצור: "האח הגדול" עבור ההורה המודאג.

מחיר: התנסות בחינם ו-14.95$ לשנה.

 

 

4) אפליקציית Bosco

מי שמרגיש לא נעים לעקוב אחר ילדו, יוכל למצוא פתרון ביניים עם אפליקציית Bosco החינמית. במקום לשלוח להורה את כל מה שהולך בסמארטפון של הצעיר, היא מעבירה תובנות ומסקנות ממידע אותו היא מנתחת, זאת לאחר שהיא בונה פרופיל התנהגותי של הילד ויכולה להבין מה תקין ומה לא. האפליקציה תתריע כאשר היא תזהה אירועים שהיא קולטת כחריגים, דוגמת מסרים עם עלבונות, תמונות ולינקים למבוגרים בלבד, שיחות ממספרים לא מוכרים ואפילו ירידה משמעותית במספר חברי הפייסבוק של הילד – שאולי רומזת שעושים עליו חרם. מבחינה פיזית היא מנטרת את מיקומו של הילד ומסוגלת לבדוק אם הוא חורג ממסלול ההליכה הקבוע שלו. בנוסף, האפליקציה מנתחת את אינטונציית הקול של הילד בזמן שהוא מנהל שיחות טלפון וממנה מנתחת מה מצב רוחו, אך אינה מקליטה את השיחות. פיצ'ר שימושי אחרון הוא שבמצב בו סוללת הסמארטפון כמעט נגמרת, האפליקציה שולחת עדכון להורה שידע שהילד אינו זמין מסיבה טכנית ולא ידאג.

 

5) אפליקציית Kidoz

אם אתם הורים שפשוט מעדיפים מלכתחילה לא לקחת כל סיכון עם הילד, או שהוא פשוט בגיל צעיר מדי בשביל לנהל סמארטפון ולהתנהל דרכו, אפשר להתקין בחינם את Kidoz, שמייצרת סביבה חליפית במכשיר. האפליקציה מחליפה את עמוד הבית ואת הממשק של הסמארטפון ומספקת אך ורק קישורים שעברו אישור מראש של המפתחים (זה אומר שגם אין גישה לרשתות החברתיות). הסביבה המסוננת הזאת תספק לילדים רק תכנים שמתאימים להם, בין השאר בעזרת דפדפן ייעודי שיודע לחסום תכנים לא ראויים ממסך הטלפון של הילד. ניתן להרחיב את השימוש באפליקציה גם למחשב האישי, שיסנכרן את ההגדרות עבור המסך הגדול עם אלו שכבר קיימות למסך הקטן וינהיג את אותה סביבה מסוננת גם שם. בנוסף, אם אתם חוששים שהילד מבלה זמן רב מדי מול המסך, Kidoz מסוגלת גם להגביל את זה.

 

אז איזו אפליקציה מתאימה לכם כדי להשגיח על ילדיכם? זו כבר בחירה שלכם.

 

תגובות הקוראים (2)

 1. דוד

  אני משתמש באפליקציה לבקרה הורית שנקראת YLimit שהיא כחול לבן שהיא מדהימה ונוחה ומשום מה היא לא מופיעה בכתבה הזאת. חבל שאתם לא בודקים הכל ..

  הגב
  • אריק ישראלוב

   הי דוד,
   תודה רבה על הפידבק.
   בחנו המון אפליקציות והחלטנו לעלות עם חמשת אלה.
   כמובן שנבחן גם את YLIMIT בהמשך, תודה על ההצעה!

   שבוע טוב,
   אריק

   הגב

שדות חובה מסומנים בכוכבית

תגובתך הועברה לצוות לאומי בלוג ותפורסם לאחר אישורה.

האם אתה מסכים?