בועז הופמן

מוכנים למהפכה הבאה?

בועז הופמן
אחרי שהחליף את השעון המעורר, המחשבון, ספר הטלפונים, יומן הפגישות, המצלמה ועוד

אחרי שהחליף את השעון המעורר, המחשבון, ספר הטלפונים, יומן הפגישות, המצלמה ועוד –  הסמארטפון שלכם נחוש לשלוח גם את ארנק העור אל פח האשפה של ההיסטוריה

בשנה האחרונה הושקו בעולם – וגם בישראל – אין ספור פתרונות לתשלומים סלולריים. לקראת המהפכה הבאה בעולם התשלומים – הארנק הסלולרי – חשבנו שכדאי, לעשות קצת סדר בעניינים, ולהכין גם אתכם למהפכה המתקרבת.

בפוסט הראשון בנושא נספר לכם מה אפשר לעשות באמצעות הארנק הסלולרי ומה היתרונות שלו, עבורנו כצרכנים, לעומת אמצעי התשלום הקיימים.

אין לך כסף קטן?

במשך מאות שנים עבר תחום התשלומים אבולוציות רבות, שמטרתן העיקרית להפוך את תהליך התשלום לפשוט ונוח יותר. מטבעות החליפו את שיטת סחר החליפין, והפרידו בין תהליכי הרכישה והמכירה. שטרות נייר הקלו על ניוד הכסף ממקום למקום. צ’קים אפשרו לשלם סכומי כסף גדולים באופן בטוח יותר, וכרטיסי אשראי פטרו אותנו מן התלות במזומן ואפשרו לדחות את התשלום עבור הרכישות שלנו.

בעוד שכל אמצעי תשלום באבולוציית התשלומים נשא עימו שיפור מסוים ביחס לאלה שקדמו לו, בפועל רבים מאיתנו עדיין משתמשים בכולם וכשמוסיפים לכל האמצעים האלה גם את כרטיסי המועדון, הקופונים לסופר והקבלות שאנחנו שומרים משום מה, תקבלו ארנק עב כרס שנתחב, בקושי רב, אל הכיס האחורי של המכנסיים.

הארנק הסלולרי מתבסס ברובו על אמצעי התשלום הקיימים, אך מאגד אותם, ביחד עם כרטיסי המועדון והקופונים שלכם, בתוך פלטפורמת תשלומים דיגיטלית נוחה, המציעה גם אפשרויות תשלום חדשות. רוצים לשלם בכרטיס אשראי בבית עסק פיזי או באינטרנט? לנצל את הקופון ששכחתם בבית? לתת 20 ₪ למזכירה בעבודה עבור רכישת מתנה משותפת? לבצע קניות במזומן באמצעות חיוב ישיר של חשבון הבנק? אין בעיה, פשוט שלפו את הטלפון מהכיס…

גם ג’ורג’ כבר השתכנע

בלי הפתעות בסוף החודש

הארנק שלנו, ולא משנה איזה מעצב איטלקי עיצב אותו וכמה הוא עלה, לא יודע לספר לנו כמה הוצאנו החודש או מה יתרת מסגרת האשראי שלנו. אז נכון, אפשר לרשום על פתקים, להיכנס פעמיים ביום לאתר הבנק או לחברת כרטיסי האשראי, או אפילו להוריד אפליקציה ולעדכן באופן ידני את ההוצאות. אבל סביר להניח שרובנו נתקשה להתמיד בכך.

בארנק סלולרי לעומת זאת, כל הרכישות שתבצעו יירשמו באופן אוטומטי באפליקציה, כך שבכל פעם שתשלפו אותו כדי לשלם על משהו, תוכלו לדעת מיד אם עדיף לחכות ל-10 לחודש…

מסוכן יותר? לא בטוח

בעידן של האקרים סעודיים, סוסים טרויאניים, וירוסים ורוגלות, החיבור בין כרטיס האשראי לטלפון הסלולרי עלול לעורר חשש. ואכן, השימוש בארנק סלולרי אינו נטול סיכונים לחלוטין.

עם זאת, כאשר משווים את הסיכונים שנובעים משימוש בארנק סלולרי לאלה שמאפיינים אמצעי תשלום אחרים, ניתן בהחלט לומר שמדובר בהפחתת סיכונים משמעותית.

ראשית, רובנו נשים לב לכך שהטלפון הסלולרי שלנו אבד הרבה לפני שנבחין בהיעדרו של הארנק. שנית, רוב הארנקים הסלולריים כוללים אמצעי אבטחה ואותנטיקציה אלקטרוניים (כמו קוד אישי, נעילה אוטומטית ואפילו הקוד המשמש לפתיחת נעילת המסך של הטלפון שלכם), שאינם קיימים בפתרונות התשלומים המסורתיים, בטח ובטח כשמדובר במזומן.

הארנק הסלולרי, נוח יותר, אינפורמטיבי יותר ואפילו בטוח יותר מהארנק הישן שלכם.

רוצים לדעת איזה ארנקים סלולריים זמינים כיום ומה עליכם לבדוק לפני שתירשמו לאחד? חכו לפוסט הבא.

תגובות הקוראים (3)

 1. יהודית

  שלום, אין זו תגובה סטנדרטית, אך היות ולא מצאתי דרך ליצירת קשר אני פונה בדרך זו…
  אני סטודנטית לניהול ושיווק טכנולוגיה שחוקרת את תחום התשלום הסלולרי במסגרת פרוייקט חיזוי טכנולוגי. אשמח ליצור קשר עם בועז הופמן או מומחה אחר בתחום.
  תודה רבה 🙂

 2. א'

  בישראכרט (כולל אמריקן אקספרס) אפשר לפרוע את יתרת החוב באשראי בכרטיס דרך הבנק-קט, כולל כפירעון מיידי ואף חלקי. למה לא ניתן לבצע זאת למשל בכרטיסי מולטי?
  *בישראכרט הדבר מיוחס להסדר האב “ישראקרדיט” (אותו ניתן ליישם כמוצרי אשראי שונים). בלאומי קארד הוא מקביל (בגדול, הוא פחות גמיש ממנו) ל”סל מועדף” – מוצר אשראי שלמיטב ידיעתי חסום למצטרפים חדשים, למיטב הבנתי. למה?

  • בועז הופמן

   שלום,
   תודה על פנייתך ללאומי בלוג.
   לאומי קארד מספקת מגוון אופציות לקבלת אשראי דרך מגוון כרטיסי אשראי, כגון: הלוואה, דחיית התשלום לחודשים הקרובים וכו.
   האמצעים שלאומי קארד משתמשת בהם עבור לקוחותיה הם אמצעים חדשניים ומהירים יותר: אתר, אפליקציה, פייסבוק , שבהן ניתן לבצע כמעט כל פעולה.
   פירעון יתרת הסל או יתרת האשראי יכול להתבצע במהירות דרך אמצעים אלה.

   בברכה,
   בועז

Comments are closed.