אורלי שטרן

איך הפסקתי לקבל ניירות לתיבת הדואר שלי?

אורלי שטרן
אורלי שטרן מספרת לנו איך אפשר לתרום לצמצום צריכת הנייר

אורלי שטרן מספרת לנו איך אפשר לתרום לצמצום צריכת הנייר, וגם  – על הדרך –  להקל קצת על היומיום העמוס שלנו, ט”ו בשבט. ראש השנה לאילנות. אפילו בגן של הילדים שלי, בין התמרים לצימוקים, כבר התחילו לדבר על היום הזה בהקשר של שמירה על כדור הארץ, איכות הסביבה וקיימות. המסורת היפהפייה של הנטיעות משתלבת בשנים האחרונות בשיח רחב יותר של שמירה על היערות  בכדור שלנו ומה ניתן לעשות כדי לצמצם את כריתת העצים בהם.

גם בלאומי חושבים על זה. אמנם לא מדובר בארגון מזהם במיוחד, אבל בהיותו ארגון מאוד גדול, שמשרת מספר מאוד גדול של לקוחות, הוא עושה שימוש בכמות עצומה של נייר – ומנסה כל הזמן למצוא דרכים שיאפשרו לו להקטין אותה.

מזה זמן, לקוחות שמעוניינים בכך, יכולים לקבל את המכתבים וההודעות מהבנק – ישירות לתיבת המייל שלהם (דואר אלקטרוני). אבל עד כה, נאלצנו להמשיך ולשלוח את אותן הודעות גם באופן ה”מסורתי” – כלומר על גבי נייר, במשלוח לתיבת הדואר הפיזית. עכשיו (ממש לקראת ט”ו בשבט!) השתנו ההוראות שחייבו אותנו לכפילות הזאת, והלקוחות שלנו יכולים לקבל את ההודעות שלהם מהבנק רק לתיבת המייל.

איך עושים את זה? באמצעות הצטרפות לשירות “המייל הירוק” באתר האינטרנט של הבנק. “העוזר הדיגיטלי” ינחה אתכם איך להירשם לשירות זה – והוא גם יודיע לכם כאשר נשלחות אליכם למייל הודעות חשובות.  התהליך פשוט, קל ומהיר – וכל כך חשוב. כדור הארץ יגיד לכם תודה. 🙂

ויודעים מה? גם שגרת היומיום העמוסה שלכם תגיד על זה תודה. במקום נבירה בהולה בתיבת הדואר שלכם בהגעתכם הביתה – עמוסים בתיקים, שקיות מהסופר, ילדים עייפים, לא מוצאים את המפתח של התיבה, כן מוצאים אותו, גורפים מהתיבה ערימת מעטפות שנושרת מהידיים במעלה המדרגות – פשוט מתיישבים בערב מול המחשב, פותחים בנחת את המייל, ועוברים על ההודעות שקיבלתם מהבנק.

בט”ו בשבט אבקר עם הילדים ביערות קק”ל, וארגיש שיש לי חלק קטן בכל היופי הזה.  ואתם?