זיו שיינפלד

כל מה שצריך לדעת על לינקדאין

זיו שיינפלד
כנראה שכבר שמעתם על "לינקדאין" בעבודה, בלימודים או מחבר שבדיוק מחפש עבודה חדשה. אבל למה בדיוק משמשת הרשת החברתית הפופולרית, שמונה כבר מעל ל- 500 מיליון משתמשים? המדריך המלא

עולם התעסוקה החדש

לינקדאין היא רשת חברתית לאנשי מקצוע – מעין פייסבוק עבור הקריירה שלכם. הרשת החברתית מתאימה עבור כל מי שמעוניין לאתר ולהתחבר למגוון רב של אנשים על בסיס מכנה משותף עסקי ולסירוגין לצרכי תעסוקה כגון קבלה לעבודה, מיזם או גיוס עובדים. לינקדאין תתאים לכם בין אם אתם מנהלי שיווק בחברה גדולה, בעלי עסק שמנהלים חנות קטנה או אפילו בוגרי תואר שמחפשים את העבודה הראשונה בתחום. אפשר להתייחס ללינקדאין כמעין אירוע נטוורקינג וירטואלי בו ניתן להכיר אנשים ועסקים בתחום העיסוק שלכם, לפתח איתם קשרים ולשתף אותם בכרטיס הביקור שלכם.

 

קורות החיים הדיגיטליים שלכם

בלינקאדין החשיבות לבניית פרופיל אישי אמין ומקצועי היא גדולה יותר בהשוואה לכל רשת חברתית אחרת, כי הפרופיל הזה משמש בעצם כקורות חיים דיגיטליים. לינקדאין מאפשרת לכם להרחיב על כל ניסיון והישג שלכם בקריירה, כך שבעצם ניתן להראות תמונה רחבה ומעמיקה של קשת היכולות וההתמחויות שלכם בלי לחשוש ממגבלת מקום. חלק מבניית הפרופיל כולל סימון של כישורים ותחומי עניין – ככל שתגדירו יותר כישורים, כך לינקדאין יכוונו אתכם ואליכם מעסיקים ואנשי מקצוע רלוונטיים.

 

 

 

דבר נוסף שהופך את הפרופיל בלינקדאין לקורות חיים הכי רלוונטיים בשוק העבודה הוא האפשרות של מכרים ועמיתים לכתוב המלצות על גבי הפרופיל שלכם, מה שתורם לבניית המוניטין המקצועי בפלטפורמה הדיגיטלית, ומאפשר למעסיקים ואנשי מקצוע לקבל מושג טוב יותר לגביכם. חשוב להבין שכיום לינקדאין היא אחד המקומות הטובים ביותר לחיפוש עבודה ועובדים. לינקדאין תמליץ לכם על משרות שעשויות לעניין אתכם, בין אם זה בארץ או בחו"ל.

 

השארו מקצועים ורלוונטיים 

דרך מצוינת להכיר אנשי מקצוע חדשים, ואפילו לאתר עמיתים ותיקים, היא להצטרף לקבוצות על בסיס תחומי העיסוק והעניין שלכם ולהיות מעורבים בהן. אפשר אפילו לפתוח קבוצות מקצועיות, ולפתח את השיח בהן. חברי קבוצה אחרים עשויים לאהוב את מה שהם רואים ויבקשו לעקוב אחריכם, דבר שירחיב את הרשת העסקית שלכם ותחזק את המוניטין המקצועי שלכם בלינקדאין. 

 

 

בנוסף, פלטפורמת הפרסום של לינקדאין עצמה מאפשרת למשתמשים לפרסם פוסטים בבלוג אישי ולחשוף את התכנים לאלפי משתתפים. פוסטים שפורסמו על ידכם יופיעו גם בפרופיל שלכם – ככל שתפרסמו יותר פוסטים, כך תגבר המקצועיות והרלוונטיות שלכם.

 

שדרוג לחשבון פרימיום 

אנשים רבים יכולים להסתדר עם חשבון לינקדאין חינמי, אבל אם אתם מחפשים כעת עבודה, ייתכן ותרצו לשדרג לאחד מאפשרויות חשבונות הפרימיום הזמינים. ככל שתחקרו את הפלטפורמה, תוכלו להבחין כי דברים מסוימים כמו פונקציות חיפוש מתקדמות אינן זמינות למשתמשים חינמיים. ניתן להתנסות בכל תוכנית פרימיום שכזו לחודש חינם, ולהתרשם מהאפשרויות שהיא מעניקה.

 

הטור נכתב ע"י זיו שיינפלד, מנכ"ל ובעלים של Z Digital House  סוכנות שיווק ופרסום דיגיטלי לקהלי פרימיום 

 

תגובות הקוראים (4)

 1. Elias

  האם ניתן לפרסם בלינדקין

  • Dor amsalem

   היי אליאס,
   כן, ניתן לפרסם בפלטפורמת לינקדין אך לפעמים העלות פרסום יותר יקרה מהעלות של פרסום בפייסבוק ואינסטגרם לדוגמה.
   הסיבה לכך היא בלינקדין אפשר לכוון לקהל יעד הרבה יותר ספציפי וכך גם התוצאות מגיעות בהתאם. לדוגמה אפשר לכוון את המודעה שלך שתופיע רק לעורכי דין שעובדים בחברות עם מתחת לעשרה עובדים שגרים בתל אביב

 2. שגיא כוכי

  היי זיו
  שמעתי מעט מאוד על הלינקדאיד ושמחתי מאוד לקבל מידע כאן ולהרחיב ידע.
  מה שלא הבנתי הוא, אם אני לא מחפשת עבודה אלא רוצה ליצור יותר קשרים עם העסק שלי שהוא אימון מנטלי ליחידים וקבוצות האם הלינקדאין גם מתאים ?
  שבת שלום

  • Dor Amsalem

   היי שגיא
   לינקדין היא פלטפורמה שלא מיועדת רק למחפשי עבודה.
   לינקדין היא רשת חברתית מיועדת עסקים, הרבה אנשים משתמשים בה בשביל למצוא קשרים עסקיים חדשים, לקוחות חדשים ובין היתר גם מוצאים מקומות עבודה חדשים.
   בפלטפורמה אתה יכול לראות כל בן אדם שחבר בה באיזה תפקיד הוא נמצא עכשיו ובאיזה חברות הוא עבד בעבר וככה להבין אם יכול להיות ביניכם קשר עסקי או לא

Comments are closed.