יוסי רחימי

התשלומים הסלולריים כבר פה

יוסי רחימי
השמועות אומרות שהגרסה הבאה של ה-iPhone תציע שירותי תשלום סלולאריים

השמועות אומרות שהגרסה הבאה של ה- iPhone תציע שירותי תשלום סלולאריים. בינתיים, לאומי קארד כבר מפעילה שיטת תשלום בטכנולוגיה דומה
ככל שקרב מועד השקתו של האייפון 5 הולכות ומתרבות השמועות מה יהיה “הדבר הבא” בסמרטפון החדש של החברה שידועה בערך החדשנות שלה.
אתרי טכנולוגיה מכל העולם מנסים לפענח את החידה המסקרנת הזו. אחד מהם טען השבוע, כי חיבור הכבלים של האייפון יוחלף לראשונה מאז השקת האייפון הראשון לפני כחמש שנים. אחר דיבר על עיצוב חדש וע”פ הערכות נוספות מתכוונים אנשי אפל לשלב בסמרטפון החדש שבב שיאפשר למכשיר לתקשר עם מכשירים הנמצאים בסמיכות גיאורפית אליו. שבב זה נחשב לנקודת הכניסה לעולם היוקרתי של תשלומים סלולאריים. אנליסטים רבים מעריכים שהמגמה של תשלומים סלולאריים תלך ותתרחב בשנים הקרובות ותכלול בהמשך שירותים נוספים אותם אנו צורכים בחיי היום יום ובכך תיצור עבורנו חווית שימוש חדשנית וידידותית יותר. הנחת העבודה היא שבגלל שהטלפון הנייד שלנו נמצא איתנו 24/7 בנוסף לחיבור לרשת האינטרנט המהיר דרכו, חברות רבות ישאפו לשלב בו שירותים סלולאריים מגוונים וביניהם גם תשלומים  סלולאריים.אבל אפל לא לבד. ” בחודש שעבר השיקה חברת “לאומי קארד” לראשונה בארץ את ה- PayPass. יתכן שנתקלתם בו בביקור בסניף בית הקפה שבקניון הקרוב לביתכם. מדובר בכרטיס אשראי (של המותג Mastercard) המוצמד כמדבקה לגב המכשיר הנייד (אפשר אפילו להדביק מאחורי מגן הפלסטיק של המכשיר).

דמיינו שהגעתם הביתה אחרי יום עבודה ארוך, והגיעה השעה לרדת לטיול בשכונה עם הכלב. בדרך, התחשק לכם לשתות כוס קפה של ערב. אתם ניגשים לבית הקפה השכונתי, אבל את מה שכחתם לקחת? את הארנק, כמובן. את מה לא שכחתם לקחת? את הטלפון הסלולארי.

לאומי קארד אמנם לא המציאה את האייפון מחדש, אבל לבעיה הזו דווקא מצאנו פתרון ואפילו פשוט.  מהיום אתם לא צריכים להיסחב עם ארנק או לחזור ולקחת אותו מהבית: פשוט הזמינו מקיאטו כפול, החליקו את המכשיר הנייד שלכם על גבי קורא מיוחד שליד הקופה – וזהו. שילמתם על הקפה. בלי לחפש שקלים בארנק, בלי להוציא ולגהץ כרטיס אשראי ובלי להמתין לעודף מהקופאי.

איך זה עובד? מדבקת ה- PayPass היא כרטיס אשראי אישי לכל דבר ועניין, המאפשרת לכם לבצע תשלומים בבתי עסק בארץ ובעולם על-ידי קירוב הנייד לקורא ייעודי בקופת בית העסק. איך המדבקה עובדת? מדבקת ה- PayPass מבוססת על טכנולוגיית contactless   ומציעה לכם חווית קנייה חדשנית, מהנה ובעיקר – מאובטחת בדיוק כמו כרטיס אשראי רגיל (אגב, טכנולוגיה דומה לזו שעובדים עליה כעת באפל).

היום ניתן להשתמש במדבקה בכל סניפי רשת “ארקפה” ברחבי הארץ, כאשר בהמשך יצטרפו בתי עסק נוספים בישראל בנוסף למאות אלפי בתי עסק ברחבי העולם שכבר תומכים במדבקה.

עד אז, כולכם מוזמנים ליהנות מהטבת השקה של 5 כוסות קפה חם בחינם ברשת “ארקפה” למזמינים את מדבקת ה- PayPass ללקוחות קיימים של לאומי קארד בלבד.

לפרטים נוספים והנפקת המדבקה