מאיר רוט

3 סיבות ירוקות לעבור לבנקאות דיגיטלית

מאיר רוט
ההתנהלות הפיזית שלנו, גוררת לעיתים צריכה מוגברת של משאבים ומזהמת את האוויר שכולנו נושמים. כך המעבר לזירה הדיגיטלית יוכל לעזור לכולנו, להיות ידידותיים יותר לסביבה

בשנים האחרונות הבנקאות משנה את פניה. עבור רבים מאיתנו, הביקור בסניף המוכר הפך לאירוע נדיר, ואנו מגלים שהרבה יותר קל ונוח לבצע את כל הפעולות באופן דיגיטלי, דרך האינטרנט או המובייל.

אך מעבר לנוחות שלנו, המעבר לבנקאות דיגיטלית מסייע לכל אחד ואחת מאיתנו לקחת חלק פעיל בשמירה על איכות הסביבה.
הנה מספר דוגמאות לכך:

 

1. פחות נייר
זהו עניין מעט טריוויאלי, אבל מדהים כמה נייר אפשר לחסוך כשעוברים לפעולות דיגיטליות. בשנה אחת אנו בבנק לאומי גורסים קרוב ל-1,000 טונות של ניירת, וזה עוד מבלי להתייחס לניירת שהלקוחות מקבלים בכל ביקור בסניף.

 

לנייר השפעות סביבתיות רבות ומגוונות. זה מתחיל מחומר הגלם, העץ שאותו צריך לכרות, ממשיך לתהליך הייצור, שדורש אנרגיה רבה ולא מעט מים ושפכים, ובהמשך לשינוע, הצורך דלק רב. גם לנייר הממוחזר יש השפעה סביבתית, בעיקר בשל השימוש שנעשה בכימקלים לצורך הלבנתו, כך שלמרות שההשפעה הסביבתית מצטמצמת עם המחזור – היא לא נעלמת.

 

כדי להמחיש את סדר הגודל, נציין שמשקל הנייר הממוחזר בלאומי בשנה אחת, שווה ערך למשקל עדר של כ-150 פילים אפריקאים. לו רק היה ניתן לחסוך אותו מלכתחילה.

 

2. פחות דלק
אם אתם לא גרים מעל סניף הבנק שלכם, ייתכן שכל קפיצה לשם תוביל לצריכת דלק, שהוא לא בדיוק ידידה הטוב ביותר של הסביבה. בין אם נסעתם ברכב או בטוסטוס או הדלק ששרפתם לא יחזור אלינו בקרוב, אבל ישאיר לנו הרבה פיח, תחמוצות פחמן וחנקן, גזי חממה ושאר גזים ומזהמים.

 

היום, כשכבר ניתן לעשות כמעט כל פעולה בנקאית דרך הסמארטפון, אולי עדיף לשמור את הדלק הזה להזדמנויות קצת יותר חגיגיות, וזה עוד מבלי לדבר על היתרונות הגלומים בזמן שנחסך לכם ובכל בעיות החנייה שנפתרות.

 

3. יותר זמינות 
ערוצי הדיגיטל זמינים לכולם 24/7, מכל מקום ובכל זמן, ללא תלות בשעות פעילות הסניפים. 
 

משמעות הדבר היא שככל שנשכיל לנצל את הזמינות הדיגיטלית בצורה מיטבית, נתקדם עוד צעד להתייעלות סביבתית.
מערכת בנקאית יעילה, שצורכת פחות משאבים מהסביבה אך מספקת שירות זהה – ולעיתים אף טוב יותר בערוצים הדיגיטליים, היא ידידותית יותר גם לסביבה.
 

אז אם אפשר להקטין את התלות בהגעה לסניפי הבנק, לחסוך בדלק ובנייר, ועל הדרך גם לשמור על הסביבה, למה לא לקפוץ על ההזדמנות?
הבנקאות הדיגיטלית כבר כאן.