אורלי שטרן

4 דרכים דיגיטליות לחסוך בזמן יקר

אורלי שטרן
תחשבו על זה: פעולות שעד לפני מספר שנים דרשו מאיתנו היערכות מוקדמת והתרוצצות ממקום למקום, הפכו היום ללא יותר מכמה קליקים מהירים על המסך.

1999- אח איזו שנה זו הייתה.’באג 2000′ הממשמש ובא הלחיץ את כולנו , כי הנה עוד רגע הכל ייגמר… מה שנראה כיום הדין, בו המחשבים לא יידעו להתמודד עם התאריך 01/01/00, התגלה כסתם עוד פאניקה מיותרת.

ולא רק שאף מחשב לא קרס. היוצרות התהפכו:

מאותם ימים אנחנו הופכים יותר ויותר תלותיים במחשבים, ובשנים האחרונות אף בסמארטפון שלנו, שבמקום שננהל אותו, הוא מנהל את חיינו.

הזמנת חופשות

אם בעבר רציתם לצאת לחופשה בחו”ל- חיפשתם בספר הטלפונים סוכן נסיעות, קבעתם איתו פגישה, הגעתם לסוכנות, שמעתם על “הכל כלול”, או סופ”ש רומנטי בפריז, קיבלתם ערכת נסיעה עם כרטיסי הטיסה, ההזמנה למלון, כרטיסי הכניסה למופעים ומוזיאונים ומה לא…

והיום, קליק למנוע חיפוש טיסות, קליק לאחד ממנועי חיפוש המלונות ואפילו אתר להזמנת כרטיסים להצגה או למוזיאון – הכל נעשה אונליין. השוואת המחירים פשוטה מאי פעם ואפילו לא נדרש מכם כל אישור מודפס – הכל דיגיטלי.

קניות דיגיטליות

שוב פעם נגמר האוכל? בבקבוק האקונומיקה נשאר בעיקר אוויר והגיע הזמן ללכת לסופר, אבל ממש לא בא לכם לעמוד בפקקים, לעמוד בתור ולסחוב שקיות? למה ללכת לסופר אם הסופר יכול לבוא אליכם? היום, בכמה קליקים אפשר לבצע הזמנה מהסופר בלי להתאמץ.

בגדי הילדים שלכם כבר קטנים עליהם בכמה מידות והצבע שלהם הוא שילוב של קטשופ דהוי ומרק עוף? זה הזמן לצאת לקניות! אבל המחשבה על להיכנס לקניון עם הקטנטנים גורמת לך לדחות את הקנייה, שלא לדבר על המחירים… היום ניתן פשוט להזמין את הבגדים באינטרנט ואפילו מחברות בחו״ל. המבחר עצום, השירות מדהים והחבילה מגיעה במהירות עד הבית. ואם משהו לא מתאים או לא נראה לכם, אפשר כמעט באותה קלות להחזיר את המוצר ולקבל זיכוי.

לימודים מקוונים

רוצים להירשם לקורס מקצועי? לא יכולים להתחייב לשני מפגשים בשבוע?  במקום להירשם לקורס ולהשתתף בשיעור בכיתה, פשוט יושבים מול האייפד בסלון ולומדים מהבית. אפילו במכללות כבר מציעים להירשם לקורסים מקוונים – והמבחר עצום.

ניהול חשבון בנק

לאחרונה, נכנס עוד תחום חדש שיאפשר לכם לעשות שינוי גדול בלי לצאת מהבית –פתיחת חשבון בנק באינטרנט. אם בעבר הייתם צריכים להגיע לסניף הבנק כדי לפתוח חשבון חדש או בכדי להעביר אליו את חשבונכם מבנק אחר, היום ניתן לעשות זאת מרחוק.

זאת ועוד, בלאומי דיגיטל תוכלו לנהל את חשבונכם, לקבל מידע ולבצע מגוון פעולות בנקאיות – הכל באמצעות אתר לאומי ואפליקציית לאומי בסלולר –  מכל מקום, בכל זמן, וללא צורך בהגעה פיזית לסניף הבנק.

אז בישראל כמו בישראל, כשכולנו לחוצים ו”אין  זמן”, תחשבו לרגע עד כמה פחות זמן היה לנו בעבר, וכמה שעות היינו מבזבזים על ביצוע פעולות ומטלות, שכיום אנו יכולים לבצע תוך מספר שניות באמצעות הערוצים הדיגיטליים.

אם יש דבר אחד שלא השתנה – הוא השעון. לצערנו, הטכנולוגיה עוד לא מצאה דרך להאריך את 24 השעות ביממה…
(לתשומת לבם של מארק צוקרברג, סרגיי ברין ולארי פייג’).