קרן ניר

במיוחד לאמהות – איך הפסקתי לדחות דברים?

קרן ניר
קרן ניר, מענף פרסום בלאומי – אמא – בשלנית - בלבוסטה במשרה מלאה - ואחת שהפסיקה לדחות מטלות מעצבנות, מאז שהיא גילתה את הטכנולוגיה, בטור שידבר לכל אחת-אחד מכם. (ולא – אל תדחו את הקריאה שלו לאחר-כך...)

היום יהיה לך יום נפלא!

יש לי מנטרה כזו שאני חוזרת עליה בכל בוקר – מאז היותי ילדה, מדי יום, עם יקיצת הבוקר, אני ניגשת למראה, מוחקת ברגע את כל המחשבות והחלומות שבדיוק הסתיימו ואומרת לעצמי בראי: "היום יהיה לך יום נפלא!". אני סוקרת במהירות עם עצמי את כל מה שצפוי לי היום ומשווקת את זה לעצמי בעטיפה הכי ורודה.

 

זה נמשך בדיוק כמה שניות, אז…. מתחילות להפריע לי המשימות, המטלות וההתחייבויות הקטנות. וכמו כתמים קטנים הן מנסות להשתלט על התמונה הוורודה שציירתי לעצמי. אתם (במיוחד אתן, בנות) יודעים על מה אני מדברת: לזכור שיש מחר יום הולדת בגן של הקטנצ'יק; להספיק לקנות מתנה, לסדר את לוח החוגים של כולם כך שגם נגיע ליום ההולדת, להכין דפי חזרה למבחן במתמטיקה, להעביר למורה הפרטית תשלום על שלושת השיעורים האחרונים כי תמיד אין מספיק מזומן ביום של השיעור, ועוד משימות קטנות ומציקות.

 

First In First Out

הכי מפריע לי להיות חייבת כסף לאנשים, לחברה שהזמינה עבורי כרטיסים להצגה, למורה הפרטית כמובן, לאמא שקנתה חוברות במרוכז, לבחור מחברת הניהול של ועד הבית – שאני לא זוכרת את שמו ולכן קוראת לו "12 צ׳קים…" אז ניסיתי גישה אחרת, החלטתי שהדרך המהירה להפטר ממטלות היא לבצע אותן מיד שהן צצות, מה שנקרא שיטת FIFO –  first in first out. זה אומר שברגע שאני מקבלת ואטסאפ מהמורה הפרטית: "נגה לא הביאה את התשלום לשיעור, נתחשבן בשיעור הבא"? אני עונה לה בשאלה: |מה מספר חשבון הבנק שלך? אני מבצעת עכשיו העברה!". התגובה הראשונה של הצד השני היא בדרך כלל: "לא מה פתאום, אל תטרחי ללכת לבנק" ואני עונה: "זו באמת הדרך הכי מהירה, אני מעבירה לך עכשיו תשלום דרך האפליקציה.

 

העברות באפליקציה

מאז שגיליתי את אופציית ההעברות באמצעות האפליקציה של הבנק, אני מציעה אותן לכל אחד, רק כדי להוריד ממני את המטלה הזו ולסגור את החוב. אפילו לראדיק מחברת הניהול שלנו בבניין. למדתי להכיר בשמו, בפעם האחרונה שהוא דפק בדלת ב-19:50 (השעה הכי לחוצה ביום) וביקש צ׳קים לפחות לחצי שנה, ביקשתי ממנו שישלח לי הודעה לנייד עם מספר החשבון ומאז שקט, על הקבלה של תשלום חודש נובמבר הוא אפילו כתב – תודה.

 

הולך להיות לכם יום נפלא. לא מחר. ה-י-ו-ם.

 

*התוכן מיועד לנשים וגברים כאחד 🙂 .