רויטל סלומון

המילון הדיגיטלי להורים: עושים סדר בעולם הווירטואלי של הילדים

רויטל סלומון
האם סנאפצ'אט, מיוזקלי וטוויץ' נשמעים לכם כמו מושגים מהחלל החיצון? כדאי שתתעדכנו. הנה כל מה שצריך לדעת על הטרנדים החמים של בני הנוער

פער הדורות אינו דבר חדש – אם תשאלו את ההורים שלכם, הם יגידו לכם שגם הם לא הבינו מה אתם רוצים או אומרים בחלק ניכר מהזמן. 

כהורים, אין ספק שחשוב לכם לנסות ולהבין לפחות חלקים מהעולם של הילדים שלכם, שלעתים משתמשים בשפה שנשמעת לכם לא מהעולם הזה.
אתם בוודאי מכירים אפליקציות פופולריות כמו פייסבוק, יו-טיוב או ווטסאפ מתוך שימוש אישי, אבל יש אפליקציות שנמצאות בשימוש בעיקר בקרב נערים ונערות. כדי להקל עליכם, ריכזנו כמה מהמושגים החשובים בעולם הדיגיטלי של ילדים ובני נוער, כדי שתוכלו ללמוד ולהכיר:

 

אינסטגרם
אפליקציה ותיקה יחסית לסלולרי, המאפשרת שיתוף תמונות וסרטונים – ומשמשת את בני הנוער לשיתוף חלקים נרחבים מהחיים שלהם.
חלק גדול מבני הנוער נטש את פייסבוק (מלבד שיחות במסנג'ר) ועבר לשתף תמונות, חוויות וסלפי באינסטגרם. מאחר שמדובר באפליקציה לשיתופים ויזואליים, יש בה פחות התעסקות עם טקסט וכתיבה – מה שמהווה נקודת משיכה עבור צעירים, המשתמשים בה כדי לשתף כל מה שאפשר להעלות על הדעת – מהאוכל שהם אוכלים, דרך בילויים עם חברים ועד דברים מעניינים שהם רואים ברחוב.
באינסטגרם יש אפשרויות שיתוף נוספות, כמו תמונות שנעלמות אחרי 24 שעות ושיתוף "סיפורים" – תמונות הכוללות כיתוב ואייקונים.
 


סנאפצ'אט
הלהיט התורן של שיתוף התמונות בסמארטפונים והיריבה העיקרית של אינסטגרם. כביכול, סנאפצ'אט היא עוד אפליקציה לשיתוף תמונות, אבל בני הנוער משתמשים בה כמעין תוכנת מסרים מיידיים ושיתוף החברים בחיים שלהם – כי הרבה יותר כיף לשתף תמונה מאשר לכתוב פסקאות ארוכות בווטסאפ.
המהירות שבה ניתן ליצור ולשתף באפליקציה הזו גורמת לה להיות פופולרית במיוחד בקרב בני נוער. האטרקציה העיקרית – התמונות שהמשתמש שולח נמחקות לאחר זמן קצר, ולכן סנאפצ'אט היא אופציה פופולרית לשיחות ושיתופים.


מיוזיקלי
מוזיקה היא חלק נכבד מעולמם של בני הנוער, אם כי הטעמים והפורמטים משתנים כל הזמן. אפליקציית מיוזקלי מאפשרת למשתמש לעשות מה שרבים מאיתנו אוהבים לעשות – להעמיד פנים שאנחנו כוכבי מוזיקה. האפליקציה מאפשרת שיתוף סרטונים קצרצרים בהם המשתמש מעמיד פנים שהוא שר על רקע קטע מוצלח במיוחד משיר אהוב (ליפ דאב). המטרה – לשתף, ליצור קליפים ויראליים ולספר את הסיפור שלך באמצעות המוזיקה האהובה עליך. באופן לא מפתיע, האפליקציה הזו מדברת ישירות לעולם הפנטזיות וחלומות הכוכבות של ילדים ובני נוער, והם משתפים בה ללא הפסקה.
 

Twich
בעבר הרחוק, אי שם במאה שעברה, היינו מתכנסים סביב החבר יחיד הסגולה שהיה לו מחשב, וצופים בו משחק. זה אולי נשמע מוזר, אולם צפייה בגיימרים רציניים היא עיסוק פופולרי במיוחד בקרב בני נוער. הצפייה משמשת להפגת שעמום, כמובן, אבל גם ללמידה מהמאסטרים הגדולים של המשחקים. אפליקציית טוויץ' מאפשרת לצפות בצפייה ישירה ובשידור חי במסכי המחשב של גיימרים מכל העולם, המפגינים ביצועים מרשימים במשחקים הכי פופולריים בשוק. באמצעות האפליקציה ניתן גם לצו'טט עם השחקנים וכמובן לשדר משחקים באופן עצמאי.
 

 

לא פשוט לעקוב אחר הטרנדים המתחלפים בעולם הדיגיטלי, ובייחוד אצל בני הנוער, המשנים ומחליפים את טעמם חדשות לבקרים. אם אתם רוצים להתעמק קצת יותר בעולם המושגים של הילדים שלכם, נסו לעיין במילון הדיגיטלי של קומון סנס מדיה, והתעדכנו בסלנג ובמונחים הפופולריים בקרב בני נוער וילדים.
 

נכתב על ידי רויטל סלומון, בעלת The Shark Lady, המתמחה בפיתוח אתרי אינטרנט ותוכן.