עדי פסח

לשנה של התנהלות פיננסית נבונה

עדי פסח
עדי פסח, מנהלת התוכן בזירות הדיגיטליות של לאומי

עדי פסח, מנהלת התוכן בזירות הדיגיטליות של לאומי, קראה וערכה בשנה האחרונה עשרות פוסטים וסטאטוסים שנכתבו על ידי מומחי הבנק במגוון נושאים. עם תחילת השנה החדשה, היא משתפת אתכם בכמה תובנות:
בעיניי, שנה אזרחית חדשה היא סוג של איפוס מונים. זה זמן טוב לקבלת החלטות ופתיחת דף חדש ב”מחברת המשימות”. ה-1.1 תמיד מזכיר לי את היום הראשון בשבוע, היום שבו אנו אומרים שנתחיל דיאטה; אבל תחילת שנה היא אירוע עוצמתי יותר מפתיחת שבוע. הלוח נקי, נמחק לו ה״ציור״ של כל מה שעשינו בשנה שחלפה, ואפשר להתחיל לצייר – מידי יום ביומו – את השנה החדשה, מהתחלה. זה בעצם סוג של חלון הזדמנויות, בו אנו יכולים לקבל החלטות חשובות ולחשוב מה עלינו לשנות או לעשות אחרת  בשנה הזאת. החלטות על הקריירה, הלימודים, המשפחה… ואולי גם על האופן שבו אנחנו מתנהלים עם הכסף שלנו.

העבודה שלי בזירות הדיגיטליות של הבנק, תוך קריאת עשרות פוסטים וסטאטוסים מחכימים במגוון של נושאים פיננסיים לאורך השנה האחרונה, הביאה אותי לגבש תובנות שיכולות לסייע לכל אחד ואחת מכם בהתנהלות הפיננסית במהלך 2014.

1. התחברו לדיגיטל – אם אתם עדיין לא ״שם״, אז כנראה שהגיע הזמן.

נסו לחשוב כמה פעמים יצא לכם לתהות: ״נכנסה כבר המשכורת?”,  “מה גובה החיוב הקרוב שלי בכרטיס האשראי?” , “לבצע את הקנייה הזאת בתשלום אחד או בכמה תשלומים?”,  “האם נכנס הזיכוי הכספי שאנחנו מחכים לו…?”. בעידן של היום, לא צריך יותר לתהות. אתם יכולים להיכנס לחשבונכם דרך האינטרנט, הסלולר או הטאבלט – ולהיות עם ״יד על הדופק״ מכל מקום ובכל זמן. ככה תהיו כל הזמן בשליטה על ההוצאות וההכנסות ותחסכו לעצמכם הפתעות ואי נעימויות.

2. העשירו את עולמכם – ידע זה כח.

מתי כדאי לקחת הלוואה? אולי למשוך מהחיסכון? מה זה ריבית פריים? מאיפה מתחילים לברר על משכנתא? ואיך עובד המסחר בשוק ההון?

כיום אתם חשופים לעושר של תכנים ברחבי הרשת ובמגוון זירות חברתיות שונות.כך גם אצלנו: עמוד לאומי דיגיטל בפייסבוק, אתר לאומי בלוג, ערוץ לאומי ביו-טיוב, לאומי באינסטגרם ועוד. התכנים  באתרים ובזירות הנ”ל מוגשים לכם בשפה ברורה ופשוטה, והם מקום מצוין להתחיל לרכוש בו את הידע הפיננסי שלכם. מספיק שתעקבו אחר זירה אחת, אליה אתם הכי ״מתחברים״, ותצרכו ממנה תוכן לפחות פעם בשבוע. כך, לאט לאט, תרכשו כלים להתנהלות פיננסית נבונה.

3. שאלו שאלות.

יש לכם שאלה על עולם הפיננסים? משהו לא ברור בחשבונכם או שאתם פשוט מחפשים עצה טובה? יש לכם אפשרות לקבל מענה מהמומחים של לאומי במגוון כלים שונים: הפורום הפיננסי בלאומי בלוג, שירות הלקוחות בפייסבוק, מוקד לאומי קול ועוד. אנחנו כאן בשביל לתת לכם תשובות וזוהי עוד דרך מצוינת להעשיר את עולמכם, ללמוד ולפעול בעולם הפיננסי באופן מושכל.

4. תיהנו מ”העוזר הדיגיטלי האישי” – דיגיטל זה קל. לא סתם השתמשנו במשפט הזה לאורך כל השנה. בנובמבר האחרון זה הפך להיות קל מתמיד. כולנו מאד עסוקים. עובדים, לומדים, חלקינו הורים לילדים. העוזר הדיגיטל האישי חוסך לכם זמן ומוריד לכם מטלות מהראש: הוא בודק את הנתונים בחשבונכם ומביא לידיעתכם, באופן יזום, מידע אודות חשבונכם שעד כה נדרשתם לחפש ולבדוק לבד. כך למשל, מעדכן אתכם העוזר מתי עומד להסתיים פנקס הצ’קים שלכם, או מתי אתם קרובים לחריגה ממסגרת האשראי שלכם. השתמשו בעוזר הדיגיטלי – תיהנו ממנו.

5. הגשימו חלום.

לפחות חלום אחד. לטוס לתאילנד,  להחליף את הרכב, ללמוד תואר שני, להתחתן, להביא ילד לעולם… לפעמים זה אתגר – גם פיננסית – אבל זה מגיע לכל אחד.  תחשבו על החלום שהכי חשוב לכם לשנה הקרובה, הגדירו אותו בכלי לניהול תקציב  האישי בחשבונכם וכך תוכלו לשלבו מראש בתזרים המזומנים שלכם, גם אם זה דורש לוותר על דברים אחרים במהלך השנה, כי רק כך חלומות מתגשמים…

ואני?

אני מתכננת במהלך השנה הקרובה לפגוש אתכם הרבה בזירות הדיגיטליות, להעשיר את עולמכם במגוון תכנים מעולמות שונים, ולענות לכם על כל השאלות! בין לבין, אפנה גם זמן להגשים חלום אחד במהלך השנה – הרחבת המשפחה…

שתהיה לכולנו שנת 2014 נפלאה 🙂 

שדות חובה מסומנים בכוכבית

תגובתך הועברה לצוות לאומי בלוג ותפורסם לאחר אישורה.

האם אתה מסכים?