ליאת זנד

ניקיון פסח: כך תנקו את מכשיר הסלולר שלכם

ליאת זנד
המסורת של לנקות את הבית עד אחרון גרגירי האבק בפסח כבר חרוטה עמוק בתרבות הישראלית. אז אם כבר בניקיונות עסקינן, החג יכול להוות תירוץ טוב לנקות את המכשיר הנייד שלנו מכל ה"זבל" וה"לכלוך" שמצטבר שם כל השנה. אז הפשילו שרוולים, הכינו את הסקוצ'ים והמטליות - ובואו ננקה את הסמארטרפון מכל הדברים המיותרים.

ברוב המקרים, לאורך חיי הטלפון הנייד שלנו – כל עוד הוא לא קורס – אנחנו מעמיסים עליו עוד אפליקציות ועוד מידע. חשוב לזכור שהזיכרון של הסלולרי מוגבל וגם אותו כדאי לנקות מעת לעת. אז קחו את המכשיר לידיים והתחילו לעשות בו סדר וניקיון.

 

1) עושים סדר בתמונות
כל כך קל לצלם הכל כשהמצלמה בכיס וביד אבל תמונות איכותיות תופסות הרבה מאד מקום בזיכרון המכשיר ואנחנו לא ממש צריכים את כולן. חשוב לזכור, שאם יקרה משהו למכשיר, יאבדו כל התמונות ולכן מומלץ לגבות אותן, כל העת, באפליקציות גיבוי תמונות. תמיד תוכלו להיכנס ולראות את התמונות, ובמקביל  תוכלו לשחרר הרבה מקום אחסון במכשיר.

 

בעלי אייפון ואנדרואיד יכולים להוריד את אפליקציית photos של Google כאן >>

 

או על ידי שימוש בתוכנות ענן כמו דרופבוקס או iCloud (באייפון).

 

2) מנקים את ההיסטוריה ב-WhatsApp
תרשו לנו לנחש שהווטסאפ שלכם מאד פעיל. קבוצות משפחה, קבוצות חברים, קבוצות הגן ובית הספר של הילדים, קבוצות עבודה ובטח גם איזו קבוצה היסטורית מפגישת המחזור או מהמילואים.

 

התמונות שכולם מעבירים, המסמכים והקישורים – האם הכל חשוב לכם כל כך? כי גם ההיסטוריה הזו בווטסאפ תופסת המון מקום בזיכרון שלכם. אין צורך למחוק את הקבוצה, פשוט היכנסו אליה, לחצו על 3 הנקודות בצד שמאל של המסך => לחצו על "עוד" => בחרו ב"ניקוי צ'אט". זה ינקה את כל התכתובות והפריטים שנשלחו  עד עכשיו, ואתם תמשיכו להיות חברים בקבוצה, שתתפקד כרגיל.

 

אל פחד. אם עד היום לא נכנסתם להיסטוריה של הקבוצה, לא תרגישו גם בחסרון של התכנים שיימחקו. הסלולרי שלכם ינשום לרווחה. אפשר ורצוי גם לנקות  שיחות עם אנשים בודדים.

 

שימו לב, גם אפליקציית ה-SMS שלכם תופסת הרבה מקום. נקו את כל הודעות הספאם וההודעות שאינן חשובות לכם.

 

ניקיון אפליקציות

 

3) סדר באפליקציות
זו עובדה, אתם לא משתמשים בכל האפליקציות שלכם. נכון, ווטסאפ, Waze, תיבת האימייל וכנראה גם פייסבוק נמצאות בשימוש יומיומי, אבל האם כל אפליקציות המשחקים שהוריד  הילד או האחיין שלכם נמצאות בשימוש יומיומי?

 

זכרו, אפליקציות רבות "עובדות" גם כשאתם לא משתמשים בהן וגוזלות נפח עבודה וזיכרון רב.

 

היכנסו לספריית האפליקציות שלכם. אם יש לכם אפליקציות שאינו בשימוש יומיומי, אבל יש סיכוי שתשתמשו בהן, עצרו את פעילותן. אפליקציות שאינן בשימוש – הסירו.

 

שימו לב  לשני דברים:
1. הסירו את האפליקציות מהמכשיר עצמו ולא רק מהמסך (באנדרואיד על ידי כניסה ל"הגדרות" ומחיקה משם, באייפון על ידי לחיצה ארוכה על תמונת האפליקציה ולחיצה על ה-X  שמופיע לצידה).
2. אם אתם לא בטוחים אם האפליקציה נחוצה לתפעול תקין של המכשיר, אל תסירו אותה.

 

4) ניקיון ממשי
לסיום, נקו את הטלפון מבקטריות וחיידקים. המכשיר שאתם אוחזים ביד מתגלה בכל בדיקת מעבדה מקצועית כמלוכלך במיוחד, גם אם לא רואים את הלכלוך. תעניקו למכשיר שלכם טיפול ניקיון תקופתי, כמו לרכב שלכם.

 

נתקו את הטלפון מכל מטען או חיבור. אם אתם יכולים, הוציאו את הסוללה.
קחו את המטלית הקטנה שקיבלתם עם המכשיר או עם המשקפיים שלכם. הרטיבו מעט את הפינה במים או בתערובת של 60% מים ו-40% אלכוהול (רק אל תתיזו  מים על המכשיר). אפשר גם להשתמש גם בתערובת של  מים מזוקקים  וחומץ לבן. נקו את גוף הטלפון והמסך.
הסירו כל זכר לרטיבות אפשרית עם פינה יבשה של אותה מטלית.

 

קחו אפליקטור (מקלון אוזניים), הרטיבו קלות את הקצה  במים או באחת מתמיסות הניקוי  ועברו על הפינות ועל הכפתורים בצידי המכשיר. עם הצד היבש הסירו את שאריות הלחות.

 

חג שמח ונקי
 

תגובות הקוראים (2)

 1. שחר

  כאשר מנקים סמארטפון, רצוי מאוד לשים אותו לרוחב לפני הניקיון.
  כך הכפתורים במקלדת יותר גדולים ולכן יהיה יותר קל לנקות אותם.

  הגב
  • מויישה

   אם אתה מדבר על טלפון עם מקלדת למי יש היום אחד כזה? אם אתה מדבר על טלפון חכם מה לעזאזל קשור לשים אותו לרוחה מקשי המקלדת הם דיגיטליים

   הגב

שדות חובה מסומנים בכוכבית

תגובתך הועברה לצוות לאומי בלוג ותפורסם לאחר אישורה.

האם אתה מסכים?