אייל בן חיים

צרור טיפים לחנוכה, נר שמיני

אייל בן חיים
ידע שווה כסף, תמיד ידענו. זה נכון שבעתיים בבנקאות

ידע שווה כסף, תמיד ידענו. זה נכון שבעתיים בבנקאות. אז לכן, הנה דמי החנוכה שלכם: לאורך כל ימי החנוכה, נציג לכם מדיי יום עצה בנקאית מועילה, ששווה זמן וכסף. ביקשתי מעובדי וממנהלי ישיר לאומי לנסח בקצרה עצה שיוכלו לתת ללקוחות, עצה שתועיל להם בהתנהלותם השוטפת עם הבנק, והם שמחו להתגייס למשימה. אז מהיום בכל יום נר נוסף ועצה נוספת מהמומחים של ישיר לאומי.
שיהיה לכולנו חג אורים שמח!

*

נר שמיני

אייל בן חיים, מנהל ישיר לאומי:

לדעתי, לא קיים ישראלי שלא יושב במסעדה הומה או בבית קפה מלא אנשים ולא אומר לעצמו: “כמה עולה להם הקפה? וכמה הם גובים עליו? 300% תשואה בקלות, אני גם צריך לפתוח כזה מקום!”.

המציאות במקרים אלה ובאחרים מורכבת הרבה יותר. קיבלתם הצעה עיסקית עם תשואת עתק וללא סיכון? ערכו עוד בדיקות, התייעצו עם גורם אוביקטיבי, שאלו עוד שאלות.

“אין ארוחות חינם”,  אמרו בארה”ב בשנות ה-30 של המאה הקודמת. זה נכון גם היום, אפילו אם אתה בעל המסעדה.

נר שביעי

שרון יהושע, מנהלת מגזר פרימיום 3 בישיר לאומי:

פתיחת חשבון בנק היא אירוע משמעותי ולכן יש לעשות את התהליך נכון. כאשר התהליך מבוצע נכון, הקשר עם הבנק הופך יעיל, מקצועי ונוח. מספר דברים שכדאי לבדוק ולהקפיד עליהם לפני שפותחים חשבון בנק:

 • מהו סוג החשבון שמוצע לי – האם עונה על הצרכים שלי?
 • מהן העמלות הכרוכות בניהול החשבון – האם משתלם לי?
 • מהן שעות הפעילות של הבנק – האם מתאים לאורח החיים שלי?
 • מה סוג השירות שמוצע לי – שירותי ייעוץ, בנקאישי, מוקד טלפוני?
 • מהם מוצרי האשראי שמוצעים לי ע”י הבנק (גובה מסגרת, הלוואות, כרטיס אשראי) והאם הם עונים על הצרכים שלי?

לסיכום, לאחר שבדקנו את כל הנושאים הללו ומצאנו מענה לכל הצרכים, אפשר לצאת לדרך, ושיהיה בהצלחה.

נר שישי

אריק עדי, יועץ השקעות בכיר בישיר לאומי:

איך יכול המשקיע לברור את המידע הנכון מבין כל ערוצי המידע המציפים אותו מכל עבר: אינטרנט, טלוויזיה, רדיו, עיתונים וכמובן סוכני מכירות?

הבנקים על מערכותיהם השונות משמשים היום כמסננת של ציבור המשקיעים, מתוך הסתמכות על מערכת שלמה שכוללת: מחלקות לאנליזה ומחקר וחדרי מסחר מתקדמים, אשר עוקבים בכל שעה ביום אחר התפתחויות כלכליות בעולם.

יועצי השקעות של הבנק מסתמכים על מערכות הבנק ופרסומי המחלקות האנליטיות עתירות הידע והניסיון, לצורך מתן ייעוץ טוב ומתאים ללקוח בהתאם לצרכיו. נצלו את סניפיכם וקבעו פגישה עם יועץ ההשקעות לצורך קבלת ייעוץ וזכרו אין תחליף לידע, ניסיון ומקצועיות.

נר חמישי

אלי יפרח, קצין אשראי בישיר לאומי:

כמה פעמים שמעתם את המשפט “תשאיר את השיק פתוח. אני כבר אחתים עם חותמת העסק או ארשום לפקודת מי”?

אל תשאירו בשום אופן שיק פתוח ללא מילוי שם המוטב – בשום אופן. אם בעל העסק אומר שהוא מיד שם חותמת – דרשו שיעשה זאת מיד, ובנוכחותכם, אחרת תגידו שאלי מישיר לאומי אסר עליכם, ורשמו את שם בית העסק בכתב.

לדוגמא: אם ניתנו 10 שיקים בגין רכישה בתשלומים או רישום לגן ילדים, מבלי שציינתם מפורשות מי המוטב. אתם עלולים למצוא עצמכם בהתקשרות עם 10 אנשים שונים, עמם אין לכם היכרות בכלל.

השתמשו בשקים לא סחירים (“למוטב בלבד” ), כך תמנעו העברתם למספר אנשים. (המלצה שלי – תזמינו מראש את השיקים עם הסחירות המוגבלת, כך אני נוהג).

אם נדרשתם להשאיר שיק חתום כבטחון בלבד, קחו בחשבון שמאותו רגע ישמש השיק כאמצעי תשלום גם אם הצד השני לא עמד בהסכם. במקרים כאלו מומלץ להשתמש בשטר ערבות בנקאית.

נר רביעי

אווה יפה, מנהלת תחום אשראים בישיר לאומי:

באופן כללי, ניתן לומר כי ללקוח הזקוק לכסף מיידי לתקופה בינונית או ארוכה, עדיף לקחת הלוואה מאשר לנצל אשראי בחשבון העו”ש. זו בד”כ האופציה הזולה ללקוח, היא מתכלה עם הזמן והתחייבות זו פחות “מלחיצה” את הלקוח, מכיוון שאינו רואה בכל פעם שבודק את חשבונו ומכיוון שיש לה כללים ברורים שהוגדרו מראש (סכום, תקופה, ריבית,עמלות).

נר שלישי

קרן דוידוביץ’, בנקאית אישית במגזר פרימיום בישיר לאומי:

מעוניינים להפקיד לפק”מ סכום כסף גדול ומתלבטים בין הריביות ופרק הזמן? פצלו את הסכום, השאירו בפיקדון עם נקודות יציאה סכום כסף שאתם סבורים, שיספק אתכם במידה ויהיו הוצאות לא צפויות. הריבית בפיקדונות מסוג זה אמנם לא תהיה גבוהה במיוחד, אך הכסף יהיה נזיל וזמין. את יתר הסכום הפקידו לפק”מ לטווח ארוך וזאת על מנת ליהנות מריבית גבוהה יותר.

קחו בחשבון כי פיצול זה לרוב ימנע מצב של נזק כספי או תחושת אי נעימות, במידה ולאורך התקופה תצטרכו “לשבור” את הפקדון.

נר שני

אריאל כהן, מנהל מגזר פרימיום 2 בישיר לאומי:

בבואנו לקבל החלטה באיזה פיקדון שקלי נפקיד את כספנו, יש לשקול שלוש שאלות מהותית:

ריבית קבועה/משתנה:

 • ריבית קבועה – טובה בסביבת ריבית יורדת (המטרה היא לקבע ריבית גבוהה לטווח ארוך).
 • ריבית משתנה – טובה בסביבת ריבית עולה (המטרה היא ליהנות מעליית הריבית).

טווח נזילות רצוי:

 • פיקדון לטווח קצר – נזילות טובה וריבית נמוכה יותר.
 • פיקדון לטווח ארוך – נזילות נמוכה וריבית גבוהה יותר

מהי סביבת הריבית?

יש לבדוק מה המגמה של הריבית במשק (מעלה/מטה) ומהם השינויים החזויים בפרמטרים כלכליים, העלולים להשפיע על קבלת החלטה לגבי השינוי בריבית (כגון: אינפלציה, צמיחה, שערי חליפין וכדומה).

לבחינה שגויה של האמור לעיל, עלול להיות מחיר גבוה (לדוגמא: הפקדה לפיקדון לטווח ארוך עם ריבית קבועה כשמגמת הריבית מעלה).

נר ראשון


דיויד לומברוזו, מנהל תחום השקעות בישיר לאומי:

בחודשים האחרונים מצב הנדל”ן לא יורד מהכותרות. טענה מעניינת שהעלה לאחרונה נגיד בנק ישראל היא שבשונה משאר העולם, אחת הסיבות לרכישת הדירות ע”י זוגות צעירים שבישראל היא העזרה הכספית מההורים.

בתור הורה המעוניין לעזור לילדיו בעתיד, אני יודע שאני חייב לחסוך לילדיי. בתור איש השקעות אני יודע שקיימת חשיבות מכרעת להתחיל מוקדם ובסכום ראשוני גדול ככל האפשר. אני יודע שדי קשה ומכביד לחסוך בשלב הלידה. אך עם זאת, אותו 1 ₪ שאני חוסך בלידה עשויים להיות, לאחר 30 שנה, כל מספר שנע בין – 4 ₪ ל- 10 ₪ ויותר, תלוי בסיכון ההשקעה (בהשקעה סולידית ארוכות טווח כ- 5% לשנה, וכ- 8% תשואה בהשקעה מסוכנת יותר).

הנ”ל נכון גם לגבינו והחיסכון הפנסיוני שלנו. אם כד קטן הספיק לשמונה ימים, שערו נא כמה יכול להספיק חיסכון קטן במשך 30 שנה.

חג שמח!

תגובות הקוראים (3)

 1. אהרון בלום

  לכבוד מנהלת הבנק (או דובר הבנק )
  א.ג.נ.
  אני בעל חשבון בבנק לאומי בכרמיאל (השקעה בנירות ערך עובר ושב ומשכורות ),”שמחתי” מאוד לקבל את מתנתכם לחג חנוכה ,ממש עלבון, אני לא יודע מי החליט החלטה אומללה ומעליבה זאת ,מוטב היה לשלוח גלוית “חג שמח “בלבד !
       “מארז סופגניות מפנק ” ענקי ,שתי סופגניות ,בערך כשמונה שקלים,אני ממש לא נירגע מהתרגשותי  ,מיד התקשרתי לכל מינויי הבנק הגרים בכרמיאל וצפונה כדי לארגן אוטובסים שיסיעונו לקריון מוצקין ,אנו לא פריירים ,לא נוותר על מתנה יפה זאת !…
          חג שמח  ,אני רוצה מאוד להשאר לקוח שבנק לאומי ,תפסיקו להעליבנו.
          בכבוד רב
           אהרון בלום כרמיאל.

  הגב
 2. ARGAMAN YACOV

  חברים אתם מפתיעים אתם לא סתם נרות דולקים אתם נרות מחודדים-יישר כוח.

  הגב
 3. חיים בן טובים

  בגלל בלוגים כאלה אני לקוח לאומי.
  מעניין ויפה מאוד.  
  חבל שעכשיו אתה נזכר. יש לי כבר ילדים גדולים

  הגב

שדות חובה מסומנים בכוכבית

תגובתך הועברה לצוות לאומי בלוג ותפורסם לאחר אישורה.

האם אתה מסכים?