אסף לבנון

5 דברים שלא ידעתם שאפשר לעשות בוואטסאפ

אסף לבנון
לצ'טט בחושך מוחלט ולחסוך בסוללה, לפתוח את האפליקציה עם טביעת אצבע (גם אחרי שפותחים את המכשיר), לשמוע הודעות קוליות ברצף מהיר ועוד, הם רק חלק מהפיצ'רים החדשים שתוכלו להשתמש בהם בוואטסאפ.

 


עם 1.5 מיליארד משתמשים, וואטסאפ היא אפליקציית המסרים הפופולרית ביותר בעולם. ולמרות שהממשק שלה נראה בסיסי ופשוט  – היא כוללת גם לא מעט פיצ'רים שלא כולם מכירים ובעיקר – עומדת לכלול עוד פיצ'רים כאלו, חלקם מרשימים ומתוחכמים במיוחד. אלו נמצאים כבר בבחינה בגרסאות בטא שונות ובקרוב ישווקו לציבור הרחב. אז הנה חמישה דברים חדשים שאפשר (או שיהיה אפשר) לעשות בקרוב בוואטסאפ:

 

תמונה של בחורה מסתכלת בנייד בחושך

 

 

  1. מצב חושך

מעבירים חצי מהיום בצ'טים בוואטסאפ עם חברים? הסוללה של הסמארטפון מתרוקנת לכם מהר בגלל זה? פיצ'ר ה-Dark Mode צפוי להקל על הבעיה. הלוק החדש, שכבר נבחן עתה בגרסאות הבטא של האפליקציה, יציג את ממשק השיחה על רקע כהה – מה שגם יקל על העיניים מהבוהק הקיים של המסך, וגם יחסוך באנרגיה של הסוללה – בזכות שימוש נמוך יותר בתאורה.

 

 

2. שיפור בפרטיות ובסודיות


יש לכם שיחות וואטסאפ סודיות שאתם לא רוצים שאף אחד יראה? הפיצ'ר החדש הזה (זמין כבר באייפון, בוודאי יתווסף במהרה גם לאנדרואיד) מוסיף עוד שכבת אבטחה לוואטסאפ שלכם ומאפשר את פתיחת האפליקציה רק לאחר זיהוי טביעת האצבע שלכם. השיחות שלכם עד כדי כך סודיות שלא הייתם רוצים שאפילו הצד השני  יוכל לתעדן אותן? באחת מגרסאות הבטא של וואטסאפ, כבר מסתובב הפיצ'ר שייאפשר להגדיר חסימת צילום מסך לצד עימו אתם מתכתבים. כך, ממש כמו באפליקציית טלגרם, תוכלו לצ'וטט בלי לחשוש שייעשה שימוש נגדכם בדברים שכתבתם.

 

שני אנשים מסתכלים בנייד

 

3. מדברים עם הבנק גם בוואטסאפ

בנק לאומי השיק לאחרונה ערוץ תקשורת חדש באמצעות הוואטסאפ, שדרכו ניתן להתכתב עם הבנק ולקבל מידע מקיף כגון איתורי כתובות של סניפים, בירור שעות פעילות ושירותים המוצעים בכל סניף, איתור מכשיר הכספומט הקרוב אליך לצורך משיכת מט"ח, וכמו כן מהם שערי המט"ח  העדכניים (דולר ויורו). כך תוכלו לדעת היכן תוכלו למשוך מט"ח בתעריפים הטובים ביותר. בקרוב אף ניתן יהיה להזמין פגישה עם בנקאי בסניף באמצעות הוואטסאפ.  את כל זה ניתן לבצע דרך מספר הטלפון 052-8435522 וללא צורך בהזדהות. לפרטים נוספים >>

 

 

4. השמעה רצופה של הודעות קוליות

הדעות חלוקות על פיצ'ר ההודעות הקוליות בוואטסאפ. יש כאלו שלא סובלים אותו ויש את אלו שבשבילם מדובר בפתרון מתבקש לרגעים בהם הם לא יכולים להקליד או סתם מתעצלים לעשות זאת. כך או כך – זו עובדה קיימת, וגם בה יש מה לשפר. וואטסאפ מתכננת להכניס פיצ'ר שייאפשר השמעה רציפה של מספר הודעות קוליות שנשלחו זו אחר זו, ולייתר את הצורך ללחוץ על כפתור ה-Play בכל אחת מהן בנפרד.

 

 

5. זיהוי פייק ניוז

שלחו לכם תמונה של סלב בסיטואציה מביכה עם הכיתוב "לא תאמינו איך תפסו אותה"? אתם חושדים שמדובר בפייק ניוז? פיצ'ר חדש, שנבחן כעת, יבצע חיפוש של התמונה ברחבי האינטרנט ויחליט אם מדובר בזיוף או בדבר האמיתי. עשו לכם "העבר" להודעה חדשותית מסעירה? בקרוב וואטסאפ תציע מספר אליו ניתן לשלוח את ההודעה – ולקבל תשובה אם היא אמיתית או לא.